Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Стан та перспективи розвитку "Керамічні товари" (фаянс)

Загрузка...

Стан та перспективи розвитку "Керамічні товари" (фаянс)

Назва:
Стан та перспективи розвитку "Керамічні товари" (фаянс)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,77 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Стан та перспективи розвитку "Керамічні товари" (фаянс)


До тонкої кераміки відносяться вироби, що мають щільний спечений чи мілкопорістий черепок з однорідною будівлею, звичайно білий чи слабко і рівномірно пофарбований. Сюди входять усі види порцелянових, тонкокам’яних, напівпорцелянових, фаянсових і майолікових виробів.
Основними властивостями кераміки є міцність, твердість, термо- і хімічна стійкість, колір, білизна, проміненість і водопоглощаємість.
Міцність керамічних виробів до стиску досить висока, а до ударних впливів, вигину і розтяганню відносно невелика. Вона знижується зі збільшенням пористості і склоподібної частини.
Твердість виробу визначається значною мірою твердістю глазурі. Глазур — тонкий склоподібний шар, що по складу нагадує безбарвні заглушені стекла. Найбільш тверда глазур у порцеляни, тому вона довговічніше, краще зберігає блиск, гладкість.
Про термічну стійкість судять в основному по термічній стійкості глазурі — здатності зберігати цілісність (не утворюючи тріщин) при перепадах температури, а про хімічну по здатності глазурі і керамічних фарб не руйнуватися під дією розчинів миючих засобів, кислот і лугів. Термічна стійкість фаянсових виробів нижче, ніж порцелянових, тому що склад фаянсової глазурі більш складний і її важко підбирати за коефіцієнтом теплового розширення до складу черепка, а також тому, що фаянсовий черепок має більш високий коефіцієнт лінійного розширення, чим порцеляновий.
Колір, білизна і проміненість — найважливіші властивості для характеристики естетичних властивостей тонкого керамічного посуду. Водопоглощаємість дозволяє судити про пористість черепка, ступеня його спікливості. З підвищенням пористості знижуються щільність, міцність, проміненість, термостійкість виробу.
Змінюючи склад вихідної маси і режим термічної обробки, виробляють різні види керамічних виробів з перевагою тих чи інших властивостей. Наприклад, з маси, що містить менше плавнів і обпалювала при порівняно знижених температурах (1280—1300 °С), одержують вироби з пористим черепком (фаянс, майоліку, напівпорцеляну й ін.). З маси, що включає значну кількість плавнів і була обпалювала при більш високих температурах (1400 °С), виготовляють вироби зі спеченим черепком (порцелянові і тонкокам’яні).
Фаянс відноситься до пористої кераміки (водопоглощаємість до 5%), виробляється з біложгучих глин, каоліну, кварцового піску з додаванням бою черепка. Для нього характерний білий з жовтуватим відтінком, без блиску черепок.
Керамічні товари підрозділяють за багатьма ознаками: складу, властивостям, призначенню, товщині стінок корпуса, найменуванню, розмірам, формі, обробленню, комплектності.
По складу і властивостям розрізняють посуд з порцеляни, фаянсу, майоліки, по призначенню — чайний, кавовий, їдальний, причому кожну з груп поділяють на посуд для прийняття їжі, напоїв, подачі їжі на стіл, збереження їжі й іншу.
За формою посуд може бути плоским (тарілки, блюда, селедочниці й ін.) і порожний (чайники, чашки, салатники, вази й ін.).
Розміри порожніх виробів визначаються в кубічних сантиметрах чи у літрах, по діаметру, довжині в міліметрах, високих — по висоті і діаметру. Крім того, розміри посуду можуть позначатися умовними термінами. Наприклад, тарілки дрібні в залежності від діаметра бувають пиріжкові (до 160 мм), десертні (175 мм), закусочні (200 мм) і підставні під глибокі тарілки (240 мм).
По товщині стінок посуд поділяють на звичайний (2,5—4 мм), тонкостінний (1,4—2,5 мм), товстостінний (4—5 мм).
По комплектності розрізняють посуд штучний (одиночний), парний (чашки з блюдцями) і комплектний.
Комплектний посуд — вироби однакового фасону і способу прикраси, що надходять у продаж у виді сервізів і гарнітурів (на 6 і 12 чоловік), наборів (на 1, 2, З, 4 і 6 чоловік) і приладів. Сервізи бувають чайні, кавові, чайно-кавові і їдальні. Гарнітури повніше сервізів по видах виробів. Набори можуть бути у виді зменшених (без великих виробів) чайних і столових сервізів, комплектів більш вузького призначення (наборів для чаю, дитячих) чи виробів одного виду (набір салатників).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Стан та перспективи розвитку "Керамічні товари" (фаянс)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок