Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Амінокислотний склад плодів вишні при зберіганні

Амінокислотний склад плодів вишні при зберіганні

Назва:
Амінокислотний склад плодів вишні при зберіганні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,81 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Амінокислотний склад плодів вишні при зберіганні


Амінокислоти – будівельний матеріал із яких побудовані білкові структури. В організмі людини вони відіграють важливе значення, оскільки кожна амінокислота виконує свої особливі функції. Наприклад, лейцин необхідний для укріплення імунної системи, аланін важливе джерело енергії для м’язової тканини, мозку і центральної нервової системи, аспарагін активно діє при виведенні аміаку з організму, глутамін важливий при нормалізації рівня цукру, серин бере участь в запасі глікогена, лізин забезпечує засвоєння кальцію, тирозин використовується при синтезі білку [ 1].
Більшість амінокислот синтезується організмом людини. Проте деякі із них ні, вони є незамінними – гістидин, ізолейцин, лейцин, лізин, метіонін, фенілаланін, треонін, триптофан, валін [ 2 ]. Забезпечення останніми організму людини відбувається за рахунок надходження їх із продуктами харчування.
Амінокислоти відіграють важливу роль в життєдіяльності не тільки людини, але і рослин. Вони утворюються в рослинах при відновному амінуванні, переамінуванні чи іншими шляхами і піддаються безперервному обміну [3]. Наприклад, у неураженій тканині загниваючого яблука триває інтенсивне накопичення білку [ 4 ].
Незважаючи на важливу роль, яку відіграють амінокислоти в життєдіяльності людини і рослин їх кількість в плодах незначна. У кісточкових вони складають 0,4% –1,3% [2,5]. Загальний вміст азотистих речовин в плодах вишні від 0,89% до 1,29% [ 6].
Дані про вміст амінокислот вишні і їх зміни при зберіганні у відомій нам літературі обмежені, тому метою роботи було вивчення кількісного і якісного амінокислотного складу плодів протягом зберігання.
Плоди вишні сорту Альфа збирали в Мліївському дослідному інституті садівництва ім. Л.П.Симиренка. Після транспортування їх попередньо охолоджували (температура 2°С ) протягом 12–20 год і завантажували в холодильні камери типу КХР -12 М. Температура зберігання плодів 0°С, відносна вологість повітря близько 95%. Варіанти досліду: плоди масою 5 кг в ящику №1 ( контроль 1); плоди в поліетиленових пакетах масою 1 кг без обробки антисептиками ( контроль 2); плоди в поліетиленових пакетах масою
1 кг з обробкою 0,7% бензойною кислотою, 0,5% сорбіновою кислотою, 0,4% лимонною кислотою, 96% етанолом.
Вміст амінокислот в плодах на початку і в кінці зберігання визначали методом високорідинної газової хроматографії на хроматографі Gilson [ 7 ].
Зберігання плодів при вказаних умовах дало можливість збільшити термін використання продукції до 15 днів у контрольному варіанті, та до 35 днів у дослідних варіантах.
За даними таблиці в плодах вишні ідентифіковані амінокислоти: аспарагінова, глутамінова, г-аміномасляна кислоти, серин, аланін, тирозин, в тому числі, незамінні – лейцин і лізин. Найбільша частка амінокислот в плодах припадає на серин – 40%, лейцин – 30%, аланін – 14% від їх загальної кількості. Найменше в плодах – лізину.
Протягом зберігання кількісний і якісний склад амінокислот змінюється. За нетривалого зберігання (контроль 1) спостерігається зменшення вмісту аспарагінової і глутамінової кислот, тирозину та серину майже в 2 рази. Одночасно вміст аланіну, г-аміномасляної кислоти, лейцину, лізину підвищується в 3 – 4 рази. Зміни вмісту амінокислот пов’язані із ферментативним і кислотним гідролізом білків та утворенням амінокислот, які в свою чергу піддаються дезамінуванню, декарбоксилюванню.
Крім того, відбувається і синтез. Так, із глутамінової кислоти в результаті декарбоксилювання утворюється г-аміномасляна кислота, із аспарагінової кислоти внаслідок реакції переамінування – аланін і щавлево-оцтова кислота, в реакціях переамінування із глутамінової кислоти синтезується лейцин, із серину – аланін.
За більш тривалого зберігання в поліетиленових пакетах ( без обробки плодів антисептиками) зміни у вмісті амінокислот аналогічні.
Проте при обробці плодів антисептиками відбувається значне підвищення вмісту амінокислот.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Амінокислотний склад плодів вишні при зберіганні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок