Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Проблема процесу глобалізаційного розвитку людства

Проблема процесу глобалізаційного розвитку людства

Назва:
Проблема процесу глобалізаційного розвитку людства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,55 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Проблема процесу глобалізаційного розвитку людства”


План.
Вступ.
1 Системна цілісність світу
2. Зростаюча глобальна стратифікація
3. Технологічна диференціація
4. Суперечності інституційної сфери
5. Системна вестернізація
6. Ринковий фундаменталізм
7. Ми, Росія та Європа
Висновок.
Список літератури.
.


Вступ.
Час, що минув після трагічних подій 11 вересня, переконливо доводить: світ інтенсивно змінюється. І це природно. Світ не може залишатися таким, яким він був досі, яким сформувався в останні десятиріччя, нагромаджувати й далі найгостріші суперечності, що обов'язково (рано чи пізно) мали призвести до глобального вибуху, а можливо й до глобальної катастрофи. В якому геополітичному напрямі відбуватимуться ці зміни, за яким вектором здійснюватимуться і як впливатимуть на перебіг трансформаційних процесів у нашій країні? - це питання є сьогодні ключовим у контексті нашої стратегії, у визначенні перспектив не лише зовнішньої, а й внутрішньої політики.
1.Системна цілісність світу
Ми весь час говоримо про економічні переваги глобалізації як системи транснаціонального функціонування економіки та інформації, як велике благо для людства і водночас лишаємо поза увагою її глибокі суперечності, насамперед ті, що стосуються її політичних та соціальних аспектів. З огляду на це потрібно розібратися передусім у самому феномені глобалізації. Хронологія цього процесу бере початок з 70-х років XX століття. Йдеться про утвердження у всесвітньому масштабі не просто фінансового чи інформаційного ринків, а фінансово-інформаційного простору, в якому дедалі більше здійснюється не лише комерційна, а вся життєдіяльність особи. Нині глобалізація — це об'єктивна реальність, і тому питання щодо входження чи не входження до її структур окремими націями та народами, окремими цивілізаціями не підлягає обговоренню. Воно вже вирішено. Україна, як і інші країни пострадянської системи, є також складовою глобалізованого простору. Звідси - помилковість твердження щодо того, ніби глобалізація - це лише "золотий мільярд" населення, тільки ті країни, що мають ВВП на душу населення понад 20 000 доларів. Суть глобалізації - в її системній цілісності, в органічному поєднанні цивілізаційного "центру" і розгалуженої "периферії", у відповідній спеціалізації та розподілу праці між ними. Нинішній центр сформувався за участю ресурсної бази (в її широкому розумінні) периферії і без її подальшого використання не може забезпечити самодостатність власного розвитку - не міг раніше, не може і тепер. Розглядаю цей принципової ваги висновок доведеною істиною. Як свого часу метрополія не могла існувати без колоніальних володінь, так і сучасний цивілізацій пий центр є немислимим без периферії.
2.Зростаюча глобальна стратифікація
Один із найавторитетніших у світі соціологів американський учений російського походження, колишній голова американської соціологічної асоціації П. Сорокін у класичній за своїм змістом праці "Соціальна стратифікація та мобільність" (1927 р.) обгрунтував можливу альтернативу розвитку суспільства: "плискувате" економічне суспільство, для якого характерні злидні та голод, або відносно процвітаюче суспільство з неодмінною соціально-економічною нерівністю. Водночас, підкреслював іменитий вчений, існує точка "насичення" економічної стратифікації, далі якої суспільство не може просуватися без ризику великої катастрофи. Коли вона досягається, соціальна будівля розвалюється, а верхні верстви "звергаються" (Сорокин П. Человек. Цивилизация. Общество. -М.: Изд-во Политической литературы, 1992. -С. 331).
Феномен російського більшовизму початку минулого століття, що сформувався на основі відповідної "перенасиченості" соціальної стратифікації в царській Росії, підтверджує цю закономірність. У свою чергу країни Заходу, починаючи від відомих соціальних реформ канцлера Німеччини Отто Бісмарка (1890 - 1893 рр.), змогли утвердити іншу траєкторію розвитку - забезпечити звуження (крок за кроком) діапазону соціальної нерівності. Якщо взяти співвідношення між 20 відсотками населення з найвищими доходами і 20 - з найнижчими, то в кінці XIX століття в країнах Заходу воно наближалося до пропорції 18 - 20 разів, а нині - у межах 3,5 - 7,0; у США - 9,0 разів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Проблема процесу глобалізаційного розвитку людства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок