Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Клас Скребні: особливості будови і фізіології органів тіла. Кільчасті Черви: будова і фізіологічні особливості органів тіла

Загрузка...

Клас Скребні: особливості будови і фізіології органів тіла. Кільчасті Черви: будова і фізіологічні особливості органів тіла

Назва:
Клас Скребні: особливості будови і фізіології органів тіла. Кільчасті Черви: будова і фізіологічні особливості органів тіла
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,75 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Міністерство освіти і науки України
Прикарпатський національний університет ім. В.Стефаника
Педагогічний інститут
Реферат з зоології
на тему:
«Клас Скребні: особливості будови і фізіології органів тіла. Кільчасті Черви: будова і фізіологічні особливості органів тіла»


План
І. Клас Скреблянки, або колючоголові
Особливості будови класу Скреблянки
Фізіологія органів тіла
ІІ. Тип Кільчасті Черви
Особливості будови
Фізіологія органів тіла
Загальна характеристика класу: Багатощетинкові, Динофіліди, Малощетинкові, П’явки


ХЛАС СКРЕБЛЯНКИ, АБО КОЛЮЧОГОЛОВІ
(ACANTHOCEPHALA)
Розміри тіла скреблянок коливаються від 1,5 до 650 мм. Тварини мають білувате, інколи яскраво-оранжеве або ко-ричневе забарвлення. Тіло скреблянок має видовжену, циліндричну форму й складається з хоботка, шийки та тулоба. Хоботок — основний орган прикріплення скреб-лянок. У різних видів він може мати циліндричну, овальну або кулеподібну форми. По всій його довжині поздовжні-ми або спіральними рядами розташовані кутикулярні гач-ки. Вони мають характерну форму й складаються з за-глибленого в гіподерму кореня та вільного вістря, загнуто-го назад. Під час прикріплення паразита до стінки кишечника хазяїна гачки діють за принципом якоря. Ниж-ня частина хоботка та шийка позбавлені гачків.
Шкірно-м'язовий мішок скреблянок складається з епікутикули, -кутикули та гіподерми, під якою залягає базаль-на мембрана, та двох шарів м'язів — кільцевих і поздовж-ніх.
Епікутикула — тоненька плівка, до складу якої входять. мукополісахариди. Вона захищає паразита від дії травних: ферментів хазяїна. Кутикула — тонкий шар, вкритий зовні плазматичною мембраною й пронизаний численними порами, від яких ідуть канальці у гіподерму. Кутикула вико-нує функції захисту та всмоктування. Через порові каналь-ці молекули поживних речовин надходять до гіподерми, де перетравлюються. Гіподерма має синцитіальну будову. Це найтовщий шар покриву, в якому, в свою чергу, виділяють три шари, що різняться за будовою та порядком розташу-вання опорних волоконець. Найбільше волоконець міститься в середньому шарі, де вони переплітаються в різних напрямках. Цей шар виконує основну опорну функцію в по-кривах. У нижньому шарі міститься складна система лакун, що має вигляд щілин між пучками радіальних волокон, заповнених рідиною. В них розташовані ядра гіподермаль-ного синцитію. У цьому шарі зосереджена найбільша кількість мітохондрій, саме тут відбуваються активні метаболічні процеси. Лакунна система гіподерми пов'язана з м'язами, які мають трубчасту будову. Основною функ-цією цієї системи є транспортно-метаболічна. В нижньому шарі гіподерми виявлена велика кількість резервної речо-вини — глікогену.
Отже, скреблянки мають дуже своєрідну будову покри-вів, що пов'язано з їх паразитичним способом життя та відсутністю в них травної системи. Середовище їх існуван-ня — кишечник хребетних тварин, багатий на продукти травлення, якими живляться скреблянки. їх покрив ви-конує функцію поглинання та переробки цих речовин.
Покриви скреблянок озброєні великою кількістю кутикулярних гачків, які є похідним середнього шару гіподер-ми. Гачки містяться на хоботку та рідше на передній час-тині тулуба.
Під шкірно-м'язовим мішком є первинна порожнина ті-ла (схізоцель), заповнена порожнинною рідиною з окреми-ми клітинами, які в ній плавають. Через неї відбувається транспорт поживних речовин від гіподерми до інших тка-нин, а також продуктів виділення. .
Під хоботком міститься хоботкова піхва, заглиблена в порожнину тіла. Це мускулястий мішок, який переднім відкритим кінцем прикріплюється до стінок хоботка. Його порожнина сполучається з порожниною хоботка. В порож-нині хоботкової піхви містяться м'язи, що втягують хобо-ток (ретрактори хоботка). Одним кінцем вони прикріплю-ються до передньої стінки хоботка, а протилежним — до стінки тіла, проходячи через задню стінку піхви. Під час скорочення ретракторів спочатку втягується в піхву перед-ній кінець хоботка, а потім і весь хоботок (як палець ру-кавички).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Клас Скребні: особливості будови і фізіології органів тіла. Кільчасті Черви: будова і фізіологічні особливості органів тіла

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок