Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Сутність, структура та специфіка творчої активності вчителів музики

Сутність, структура та специфіка творчої активності вчителів музики

Назва:
Сутність, структура та специфіка творчої активності вчителів музики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,90 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Сутність, структура та специфіка творчої активності вчителів музики


Утвердження гуманістичних ідей в освіті, її спрямованість на особистісно зорієнтований підхід зумовлюють потребу у використанні універсальних можливостей мистецтва у формуванні творчої особистості з глибоким, духовно ціннісним світом, та високими моральними якостями людини культури, здатної до співчуття, співпереживання. З огляду на це існує необхідність у високопрофесійній підготовці та діяльності вчителів музики, готових до самостійного творчого пошуку, організації художньо-естетичного процесу в загальноосвітніх навчальних закладах на принципово нових засадах.
Одним із нагальних питань, що вимагає першочергового розв’язання, є розвиток творчої активності вчителів музики як виявлення прагнення до постійного самовдосконалення, пошуку нових самостійних педагогічних рішень та здатність до праці в нестандартних ситуаціях.
Аналіз стану музично-педагогічної практики вчителів музики, опрацювання теоретичних джерел дали змогу виявити суперечність між соціальною потребою у творчій активності вчителів музики та недостатнім рівнем їхньої професійної підготовки і готовності до різних видів музичної та музично-педагогічної творчості в післядипломний період навчання.
Актуальність і важливість окресленої проблеми, її суспільно-педагогічне значення зумовлюють необхідність наукового обґрунтування сутності поняття "творча активність вчителів музики", визначення її структури та специфіки, оскільки врахування зазначеної діяльності впливає на розвиток механізму творчості педагогів, досягнення ними успішного високоякісного результату музичної та музично-педагогічної творчості.
Аналіз та узагальнення наукової літератури дозволили встановити, що методологія та визначення поняття творчої активності вчителя музики ґрунтується на філософських концепціях творчості, висновках психолого-педагогічної науки, що розкривають загальні закономірності творчого феномена, а також враховує специфіку художньої творчості, музично-педагогічної діяльності, пов’язаної з музично-образним компонентом у структурі музично-педагогічної діяльності.
Дослідниками виокремлено поняття “творчість” і “активність” як два визначення діяльності, наголошено на їх взаємозв’язку і визначено такі основні ознаки творчої діяльності: принципову новизну, оригінальність, ціннісність створеного та прогресивний характер творчого продукту як для суспільства, так і для окремої особистості.
Філософське тлумачення поняття “творча активність” ґрунтується на основі теорії діяльності. Творча активність особистості вважається визначальною рисою свідомості людини, однією з її головних функцій. У понятті ”творча активність” розкривається вищий якісний рівень, зміст та сутнісна якість діяльності як розвивального процесу, що здійснюється на вищому рівні активності людини. Тому у творчій активності дослідники виділяють діяльно-практичну сутність суб’єкта діяльності, в результаті якої створюються нові оригінальні цінності, що мають значення як для окремого індивіда, так і суспільства в цілому [6; 15;18 та ін.].
У психології творча активність (суб’єктна активність) розглядається в особистісному та процесуальному аспектах. Означене поняття розкривається на основі креативності творчої особистості, продуктивно-перетворювальної діяльності, що не стимулюється ззовні й викликається внутрішнім спонтанним саморухом особистості, готової до творчих дій і пізнання за межами ситуацій. Разом із цим, творчу активність розглядають як надситуативну активність, ціннісне ставлення, яке за певних умов утілюється в діяльності та яке можна сформувати [1; 3; 7; 13 та ін.].
У педагогічній науці творча активність учителя трактується як складова педагогічної творчості ( як розвивальної взаємодії), педагогічної майстерності, умова особистісного та професійного самозростання вчителя, рушійна сила впровадження нових педагогічних технологій, поширення творчого досвіду, важлива професійна риса та якість творчої особистості фахівця.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Сутність, структура та специфіка творчої активності вчителів музики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок