Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Інтеграції системи освіти України у світовий освітній простір і проектний підхід, як ефективний інструмент її реалізації

Інтеграції системи освіти України у світовий освітній простір і проектний підхід, як ефективний інструмент її реалізації

Назва:
Інтеграції системи освіти України у світовий освітній простір і проектний підхід, як ефективний інструмент її реалізації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,88 KB
Завантажень:
261
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Інтеграції системи освіти України
у світовий освітній простір
і проектний підхід, як ефективний інструмент її реалізації


Проблема інтеграції системи освіти України у світовий, в першу чергу Європейський, освітній простір обумовлена самим життям, стратегічною політикою України на інтеграцію в Європейське і світове співтовариство [1].
Це дуже важливе і велике питання, в якому є і буде багато протиріч, невирішених проблем. Їх розв`язання не одномоментна дія. Це постійний процес оновлення і розвитку, який притаманний не тільки системи освіти, але й суспільству в цілому, постійно корелюючи і навіть випереджаючи останній.
Водночас сьогодні, коли світ розвивається так динамічно, на наш погляд, ця проблема повинна набути особливу актуальність, від якості і строків розв`язання якої залежить головне - чи буде вітчизняна система освіти і далі займати передові позиції у світовій педагогічній науці і освітній практиці, чи втратить досягнуте і все більше і більше громадян України будуть намагатися отримати освіту за кордоном, а про сучасний розвиток особистості годі буде і думати.
Обмежений відносно до вимоги вітчизняної спадщини і рівня сучасних світових вимог розвиток особистості, втрата конкурентоспроможності продуктивних сил в недалекому майбутньому стануть визначальними чинниками зниження загальнокультурного рівня населення, процесів стагнації і навіть кризових явищ в економіці країни. За таких умов Україна навіть в перспективі не зможе сподіватись на зайняття достойного місця серед розвинутих країн світу. І що абсолютно драматично для майбутнього України, вона не буде привабливою для особисто обдарованого і суспільно-активного молодого покоління, вона буде поступово втрачати особистісну базу для формування національної еліти.
Освітні системи, які склалися сьогодні в розвинутих країнах світу, являють собою один з провідних факторів, який значною мірою визначає економічну і соціальну стабільність цих країн, забезпечує цим країнам можливість поступового науково-технічного і економічного розвитку і на цій основі соціального розвитку
суспільства, удосконалення світоустрою, підвищення духовного і матеріального рівня мирного, созідаючого життя населення - головної мети цього вдосконалення.
__________________
1 Кремень В.Г. Система освіти України: сучасні тенденції і перспективи // Професійна освіта: педагогіка і психологія: Україно-польський журнал / За ред.: І.Зазюна, Н.Нічкало, Т.Левовицького, І.Вільш. - Київ-Ченстохова: ЗАТ “ВІПОЛ”, 2000, Видання ІІ. - С.11-30.
Інтеграційні процеси в системі національної освіти виступають як складова всебічної тенденції глобалізації світових процесів розвитку, як визначальний інтелектуальний базис гармонійного розвитку національних соціально-економічних систем.
Соціально-економічні потреби суспільства, що розвивається, виступають як вимоги до системи освіти і, в головному, полягають у створенні умов для забезпечення:
гармонійного становлення і розвитку особистості як індивіда і члена суспільства, в відтворенні у підростаючому поколінні соціальної, національної і світової культури, формуванні почуттєвої сфери і цінностної системи, яка базується на загальнолюдських і загальнокультурних цінностях;
професійної освіти, яка передбачає формування у особистості відповідних властивостей, умінь і навичок соціально-корисної продуктивної діяльності, які забезпечують її конкурентноздатність на ринках праці і, таким чином, можливість її активної участі в соціально-економічній діяльності суспільства.
Вочевидь, що ці дві вимоги і процеси взаємопов`язані і взаємо розвивають один-одного.
Характер соціально-економічного розвитку сучасного світу, об’єктивні тенденції його глобалізації, зберігаючи і поглиблюючи національні коріння, базуються на загальнолюдських і загальнокультурних цінностях і включають такі визначальні складові процесу світового розвитку, як інтеграція:
знань;
технологій;
транспортних систем;
систем безпеки;
екологічних систем;
систем охорони здоров`я;
систем енерго і ресурсозабезпечення і збереження;
економічних систем, включаючи процеси господарювання, ринки товарів, послуг і праці;
інформаційних і телекомунікаційних систем, інформаційних ресурсів, включаючи системи і засоби масової інформації;
політичних систем;
нормативно-законодавчих систем;
систем наукового пошуку, досліджень і освіти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Інтеграції системи освіти України у світовий освітній простір і проектний підхід, як ефективний інструмент її реалізації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок