Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Підготовка майбутнього вчителя до громадянського виховання учнів початкової школи

Підготовка майбутнього вчителя до громадянського виховання учнів початкової школи

Назва:
Підготовка майбутнього вчителя до громадянського виховання учнів початкової школи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,69 KB
Завантажень:
190
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Підготовка майбутнього вчителя до громадянського виховання учнів початкової школи


Становлення громадянського суспільства, зміни, що відбуваються в суспільно-економічному та духовному житті, в ціннісних орієнтаціях українського соціуму, інтеграція України в європейські структури визначають розвиток громадянського виховання особистості. Формування особистісних рис громадянина України, виховання демократичного світогляду є головною метою громадянського виховання, про що зазначається в Конституції України, Національній доктрині розвитку освіти, Законах України "Про освіту",  "Про вищу освіту", Концепції громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності та інших державних нормативно-правових документах.
Метою нашої доповіді є ознайомлення з ходом експериментальної роботи щодо формування готовності майбутніх учителів до громадянського виховання учнів початкової школи.
Дослідницькими завданнями визначено такі:
1. Висвітлити принципи експериментальної роботи з формування готовності майбутнього вчителя до громадянського виховання учнів початкової школи.
2. Охарактеризувати етапи формування готовності майбутніх учителів до громадянського виховання учнів.
3. Визначити професійні компетенції майбутніх учителів щодо громадянського виховання молодших школярів.
Аналіз досліджень окресленої проблеми доводить висновку про наявність нормативно-правової та теоретичної бази щодо громадянського виховання підростаючого покоління. Так, концептуальні засади означеного напряму виховної роботи висвітлено в працях В. Андрущенка, І. Беха, М. Боришевського, О. Вишневського, П. Ігнатенка, А. Капської, О. Киричук, В. Огнев'юка, В. Поплужного, М. Рагозіна, В. Струманського, В. Сухомлинського, О. Сухомлинської, К. Чорної. Різним аспектам розв'язання проблеми громадянського виховання учнів загальноосвітніх шкіл присвячено низку сучасних досліджень (О. Бенца, П. Вербицька, Н. Дерев'янко, Ю. Завалевський, П. Кендзьор, У. Кецик, Л. Корінна, О. Кошолап, О. Красовська, Л. Рехтета, М. Рудь, М. Шимановський). Значення формування громадянської зрілості в майбутніх педагогів розкрито в працях Т. Мироненко, Н. Самохіної.
Аналіз наукових джерел та дисертаційних досліджень засвідчив, що проблема підготовки майбутніх вчителів до громадянського виховання учнів початкової школи ще не стала предметом спеціальних досліджень. Тому є необхідним теоретично обґрунтувати та організувати цілеспрямовану систематичну роботу щодо формування в майбутніх вчителів готовності до громадянського виховання учнів початкової школи.
Ми припустили, що ефективність підготовки студентів до громадянського виховання  учнів початкової школи підвищиться за таких організаційно-педагогічних умов: гуманізації міжособистісних відносин; комплексного підходу до формування готовності майбутніх вчителів до громадянського виховання учнів, що передбачає впровадження спецкурсу з проблеми громадянського виховання школярів, оновлення змісту та форм організації позааудиторної виховної роботи зі студентами; створення в навчально-виховному процесі позитивного середовища, що сприятиме громадянській зрілості майбутніх вчителів.
Охарактеризуємо принципи організації експериментальної роботи з підготовки майбутнього вчителя до громадянського виховання учнів початкової школи:
1. Принцип гуманізації спрямовує навчально-виховний процес на пріоритетний розвиток загальнокультурних і загальнолюдських якостей майбутніх вчителів, орієнтований на вдосконалення та вільний творчий розвиток особистості в системі суспільних відносин.
2. Дотримання принципу персоналізації створює умови партнерства для особистісного спілкування викладачів та студентів.
3. Принцип індивідуалізації навчально-виховного процесу передбачає таку організацію системи взаємодії між викладачами та студентами, що ґрунтується на урахуванні індивідуальних особливостей, духовного світу, нахилів та інтересів майбутніх вчителів, сприяє розвитку їхніх пізнавальних інтересів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Підготовка майбутнього вчителя до громадянського виховання учнів початкової школи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок