Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Професійна підготовка майбутніх фахівців фізичного виховання та спорту: інформаційний аспект

Професійна підготовка майбутніх фахівців фізичного виховання та спорту: інформаційний аспект

Назва:
Професійна підготовка майбутніх фахівців фізичного виховання та спорту: інформаційний аспект
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,54 KB
Завантажень:
494
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 37.013 : 796 Сущенко Л.П.
Професійна підготовка майбутніх фахівців фізичного виховання та спорту: інформаційний аспект
Професійній підготовці майбутнього педагога дослідники приділяють значну увагу і доводять, що далеко не кожна людина може стати викладачем, бо його діяльність багатогранна і вимагає від людини глибоких знань, високої моральної культури, чітко вираженої професійної спрямованості, розуміння теорії та практики навчання і виховання. Відповідно до висновків вчених робота викладача буде успішною тільки у тому випадку, якщо головні якості його особистості відповідають характеру професійної діяльності. Слід зазначити, що в останні 40 років ведуться інтенсивні пошуки шляхів відбору й групування наборів властивостей та якостей, формування яких заслуговує на увагу у системі вузівської підготовки. Зокрема, у 1980 році Мінвуз СРСР зробив спробу розробити і ввести у дію кваліфікаційні характеристики фахівців з вищою освітою. Це було важливим кроком у вирішенні проблеми цільової підготовки спеціалістів, але надмірна лаконічність характеристик і, як наслідок, неконкретність, не призвели до конкретних результатів.
Безумовно, за цей короткий час активних дій дослідників напрацьовано солідний теоретичний та експериментальний матеріал з питань щодо професіограми праці викладача. Одночасно проблема залишається актуальною, її не можна вважати достатньо вивченою в силу декількох причин. По-перше, у реальному процесі під-готовки викладача запропоновані професіограми не спрацьовують через те, що вони є неоднозначними та невизначеними. До того ж, перелік у них окремих видів робіт викладача постійно поширюється за рахунок їх дроблення. Різноманітність застосованих термінів, понять та критеріїв також посилює неоднорідність професіограм, що розробляються. Важливо підкреслити, що історико-методологічний аналіз проблеми розробки професіограми фахівця теж висвітлює її багатоаспектний характер та наявність різних підходів дослідників до розробки професіографічної структури праці викладача. Так, професіографія, як метод вивчення структури та змісту професійної діяльності (Є.Місечко та П.Самойленко), у 20-тих роках ХХ століття широко використовувалася для визначення вимог, що ставить професія до здібностей людини [1]. Саме у цей час склалося два альтернативні підходи до педагогічної діяльності, які зафіксовані у крилатих виразах: "вчителем народжуються" та "вчителем стають". Прихильникам першого підходу було притаманне перебільшення ролі природного фактору у формуванні педагога, відповідно до другого підходу важливим фактором становлення викладача визначалася його фахова підготовка.
На початку 30-х років ХХ століття ці положення різко критикуються, визрівають принципово нові підходи до вивчення професійної діяльності. У структурі професійної придатності робітника, поряд з формально-психологічними функціями, більшу вагу набувають функції спрямування особистості, її світогляд та ставлення до професії.
Починаючи з 50-х років ХХ століття, спостерігається швидке зростання публікацій, присвячених проблемі становлення молодого викладача, в яких висвітлюється палітра його поглядів, концептуальний, методичний та організаційний пошук шляхів його підготовки як творчої особистості. Саме у цей час з'являються солідні монографічні дослідження Ф.Гоноболіна, Н.Кузьміна, А.Щербакова, які дають змогу значно активізувати розробку професіограми викладача.
У 70-их роках ХХ століття з'являються праці Ю.Алферова, Є.Осовського, В.Сластьоніна, Л.Спіріна з варіантами професіограм викладача та класного керівника.
Слід зазначити, що сьогодні, на жаль, немає єдиного підходу до методології та методики створення професіограми фахівця фізичного виховання та спорту в цілому, а відповідно до рівня його професійних знань ця робота ведеться фрагментарно.
Своєрідною технологічною картою підготовки фахівців у вищому навчальному закладі був так званий навчально-методичний комплекс дисциплін (НМКД), який виникнув спочатку як засіб фіксації досвіду педагогічної діяльності, але з часом перетворився у важкий тягар для викладачів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Професійна підготовка майбутніх фахівців фізичного виховання та спорту: інформаційний аспект

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок