Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Культурний тезаурус як важлива частина ключової культурної компетенції майбутніх учителів

Культурний тезаурус як важлива частина ключової культурної компетенції майбутніх учителів

Назва:
Культурний тезаурус як важлива частина ключової культурної компетенції майбутніх учителів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,30 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Культурний тезаурус як важлива частина ключової культурної компетенції майбутніх учителів


З переходом у ХХІ століття наша держава висуває нові вимоги до фахівців різних галузей, особливо в освітній сфері. Важливим фактором гуманізації та гуманітаризації нашої освіти виступає особистість майбутнього вчителя. Від рівня професійної підготовки вчителя залежить розвиток інтелектуального потенціалу нашої нації, а також формування особистості кожного громадянина нашої держави.
Сьогодні вища педагогічна освіта орієнтується на духовне, культурне та емоційне збагачення майбутніх учителів, на залучення їх до світу людських цінностей та спілкування в гуманістичному стилі. Всебічна гуманізація та демократизація суспільства визначають культуру певним ключем взаєморозуміння різних епох, засобом, за допомогою якого суспільство “бачить себе збоку” [9,68]. Культура є джерелом та вершиною людських діянь, досягнень людства. Особистість може існувати лише в культурному середовищі, і навіть частковий занепад культури призведе до втрати особистості своєї сутності.
Проблему загальної культури особистості, яка є актуальною у наш час, досліджують багато вчених. У дослідженнях Т.Адуло, В.Біблера, Л.Буєвої, С.Бистрицького, М.Гончаренка, М.Кагана, В.Семенова та ін. представлені численні підходи до визначення сутності культури як соціокультурного явища. Проблема культури особистості, базових основ культури людини детально розкривається в наукових працях Ю.Аксенова, М.Боровика, С.Бороніна, Н.Крилової, В.Чеснокова та ін. Особливе значення мають праці вчених, присвячені дослідженню з питань культурного тезаурусу особистості, а саме праці П.Браславського та С.Гольдштейна (дослідження тезаурусу як певної системи знань), Г.Воробйова (теорія тезаурусів в аналізі комунікацій), А.Каптерева та Ю.Караулова (тезаурус літературної мови), А.Москвіної (антрополого-педагогічний тезаурус студентів), Ю.Рождественського (загальноосвітній тезаурус), О.Шилової (інформаційно-педагогічний тезаурус) [1-2;4-8;12].
Головним чинником становлення культури всього суспільства визнається загальна культура особистості, що розглядається як необхідний комплекс загальнокультурних знань, ціннісних уявлень, універсальних засобів пізнання, мислення, форм практичної діяльності, без оволодіння якими неможливі взаєморозуміння, взаємодія та гармонія особистості і суспільства [3]. Жодна людина не народжується соціальною та культурною, а стає такою лише в процесі своєї діяльності. Виховання особистості та її подальша освіта є головним фактором оволодіння культурою та процесом передачі культури від одного покоління іншому. Сьогодні лише освічена та високоморальна, тобто культурна, людина здатна повноцінно виконувати свої соціальні функції в суспільстві й одночасно реалізує себе в своїй професійній діяльності.
Сьогодні мало хто буде не згодний з нами, що сучасне українське суспільство переживає серйозну кризу національної культури. Припинили своє існування численні палаци молоді, гуртки прикладного мистецтва та художньої самодіяльності, і багато молодих талантів із-за цього позбавлені нормальних умов для творчості. Дуже мало зараз на нашому телебаченні каналів, де забезпечується передача національних культурних цінностей. На жаль, сьогодні небагато молодих людей відвідують театри, музеї, різноманітні виставки, читають класичну вітчизняну та зарубіжну літературу. Найбільша перевага надається спілкуванню з друзями, відвідування кінотеатрів, дискотек, вечірок та нічних клубів, захопленню Інтернетом.
Ми бачимо, що сьогодні відбувається так звана “американізація” культурних та духовних орієнтацій і цінностей студентів, а також значний вплив на молодь культури Заходу. Телебачення, яке сьогодні є найбільш популярним засобом масової комунікації, систематично транслює американську культурну продукцію, художні фільми (так звані “бойовики” та фільми в стилі “фентезі”), де переважають агресія, цинізм, жорстокість, насильство, зображення сумнівних сцен “дорослого” життя і т.д. Це формує викривлений світогляд та ціннісну дезорієнтацію студентів і “продукує інформаційні віруси, котрі діють на психіку, як біологічні віруси на тіло людини” [10,46].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Культурний тезаурус як важлива частина ключової культурної компетенції майбутніх учителів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок