Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Скачати реферат: ДЕЯКІ ПИТАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ ТА ЇЇ ЗМІСТУ В УКРАЇНІ

Загрузка...

ДЕЯКІ ПИТАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ ТА ЇЇ ЗМІСТУ В УКРАЇНІ / сторінка 4

Назва:
ДЕЯКІ ПИТАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ ТА ЇЇ ЗМІСТУ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,47 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
З 6-го класу обсяг мистецьких дисциплін залежить від профілів навчання: на природничо-науковому відділенні - 2 години на тиждень, на класичному - 7 годин. Як і в інших західноєвропейських країнах, у Великобританії широко розповсюджене переконання, що повноцінна середня освіта має базуватися на класично-гуманітарній культурі. Під час розподілу учнів з 4-го класу на паралелі, до паралелі А з переважно гуманітарним ухилом зараховують найсильніших учнів. На відміну від середньої школи, у початковій зазвичай діють комплексні програми, оцінюються міждисциплінарні знання й навички учнів; педагогічні колективи шкіл самі вирішують, як викладати предмети навчального національного плану - у вигляді окремих предметів чи у вигляді інтегрованих курсів, програмних модулів.
Високого рівня в художньому вихованні школярі досягла Угорщина. Протягом останніх років функцію основоположного документа для розроблення різних програм з мистецтва виконує державний освітній стандарт, який з кожним роком удосконалюється і перевидається в оновленому вигляді. Згідно з ним, предмети мистецтва охоплюють 16 % загального обсягу навчання в загальноосвітній початковій школі та майже 10 % - у старшій (для порівняння: в Україні у початковій школі мистецькі дисципліни становлять близько 7 %, а в старшій їх немає). Набули популярності загальноосвітні школи з музично-естетичним ухилом, які сприяють інтенсивному загальному розвитку дітей, зростанню успішності з інших предметів. Досвід угорських педагогів з музично-естетичного виховання вивчають у багатьох країнах світу.
Згідно з реформою системи загальної освіти Польщі, структура якої тепер складається з основної шестирічної школи, трирічної гімназії та ліцею або професійної школи, запроваджується інтегроване вивчення мистецтва. Зміст нового предмета «Мистецтво» тісно пов'язаний з іншими предметами: рідною та іноземною мовами, літературою, історією, фізкультурою тощо.
У Росії, згідно з останнім варіантом концепції освітньої галузі «Мистецтво», у 12-річній школі передбачено введення після вивчення музики і образотворчого мистецтва в початковій і основній школах інтегрованого курсу «Світова художня культура». На основі різних концепцій з базових предметів «Образотворче мистецтво» (1-7 класи), «Світова художня культура» (10-11 класи) розроблено різноманітні програми, які забезпечені навчально- методичними комплектами. Створено програми художнього розвитку учнів молодших і середніх класів переважно на основі одного з видів мистецтва. Більшість інтегрованих курсів для початкової, середньої і старшої школи побудовано в межах традиційної схеми «
ЛІТЕРАТУРА - музика - малярство».
У Японії, де традиційно приділяли увагу естетичним чинникам становлення особистості, в державних школах діють єдині програми, і кількість навчального часу на мистецький компонент доходить до 50 %. Образотворче мистецтво як комплексний курс, інтегрований з працею, опановують на основі поєднання національних традицій з вивченням світової художньої спадщини. У старших класах учні вибирають для вивчення не менше третини з повного циклу художньо-естетичних предметів.
Складовими системи професійної освіти в мистецькій галузі України, зокрема, в образотворчому мистецтві, є: художні училища, училища культури, училища декоративно-ужиткового мистецтва, театральні училища (сценографія, художник- декоратор), коледжі з мистецьким спрямуванням - вищі навчальні заклади (університет культури і мистецтв, Академія мистецтв, Академія образотворчого мистецтва і архітектури) тощо. Якщо дивитися ширше, то підготовку до професійної освіти здійснюють загальноосвітні навчальні заклади, позашкільні види освіти, ліцеї і школи з мистецьким спрямуванням. Виникає необхідність в узгодженні і новому змісті програми художньо- мистецької підготовки до професійного навчання.
В Україні образотворче мистецтво, як навчальний предмет, ще не має концептуально- перспективного самостійного шляху. Відкритим залишається питання достатнього забезпечення для успішного розвитку учнів засобами образотворчого мистецтва.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: ДЕЯКІ ПИТАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ ТА ЇЇ ЗМІСТУ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок