Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Скачати: ДЕЯКІ ПИТАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ ТА ЇЇ ЗМІСТУ В УКРАЇНІ

ДЕЯКІ ПИТАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ ТА ЇЇ ЗМІСТУ В УКРАЇНІ

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
ДЕЯКІ ПИТАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ ТА ЇЇ ЗМІСТУ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,47 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
УДК 37.036 
Макушин Ю.А.
ДЕЯКІ ПИТАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ ТА ЇЇ ЗМІСТУ В УКРАЇНІ
Дана стаття охоплює питання проблематики виховання професіоналів у галузі мистецтва в Україні та використання світового досвіду в методиці художньої освіти в сучасних умовах.
Ключові слова: мистецтво, освіта, виховання духовності.
Данная статья освещает вопросы проблематики воспитания профессионалов в отрасли искусства в Украине и использования мирового опыта в методике художественного образования в современных условиях.
Ключевые слова: искусство, образование, воспитание духовности.
This article covers the issues of education professionals in the field of art in Ukraine and the use of international experience in the method of art education in modern conditions.
Key words: art, education, nurturing spirituality. У більшості країн світу практичне втілення отримують ідеї перегляду системи і змісту професійної мистецької освіти, що проголошують створення належних умов для задоволення пізнавальних, професійних, загальноосвітніх, культурних потреб людини протягом усього життя. Значущість таких ідей гостро відчувається в наш час в образотворчому вихованні і навчанні. Образотворче мистецтво є унікальним, оскільки розв'язує завдання і проблеми, які за певних умов стають провідними у навчально-виховному процесі.
Образотворче мистецтво посідає провідне місце у формуванні особистості. В сучасній педагогічній практиці завдяки образотворчому мистецтву людина залучається до світу прекрасного. Це не лише канал одержання 90 % інформації про навколишній світ, а й дієвий засіб формування почуттєво-емоційної сфери людини. Від уміння бачити та сприймати залежить не лише розуміння світу природи і творів мистецтва, а й досконалість нашого мислення. Світ навколо нас прекрасний не тому, що художньо досконалий, а тому, що кожен індивід переносить на нього власне розуміння краси настільки, наскільки в нього розвинене бачення цієї краси. Тому так важливо розвинути в людях художньо-конструктивне бачення, що підносить інтелект, сприяє розвитку конструктивного, логічного мислення, формує специфічне пізнавальне поле. Мистецтво покликане реалізувати власну творчо-гармонійну суть, врівноважити чуттєву і раціональну сфери свідомості людини. За Л. Виготським, мистецтво є «суспільною технікою почуття, а інтелектуальний і емоційний фактори однаково необхідні для творчості, оскільки почуття, як і думка, рухають творчість людини [2, с. 17-19].
Основою для розвитку творчого потенціалу є художньо-творчий процес, де визначальним чинником постають особистісні якості людини, її самобутність. Оскільки мистецтво безмежне, то творчий потенціал є процесом постійного пошуку з безмежною кількістю рішень, що вимагають глибокого самостійного переосмислення як учителем, викладачем, так і учнями, студентами. Знання з образотворчого мистецтва, вміння мислити в художніх образах, відчувати міру та естетичний смак, зорова пам'ять, об'ємно-просторове, цілісне бачення, логічне мислення - усе це в цивілізованому суспільстві потрібно не лише митцям, а й кожній людині, яка хоче скористатися з мистецького доробку для збагачення особистої естетичної культури, підвищення рівня інтелекту, гармонійного відчуття світу. Засобами педагогічного впливу, культури і мистецтва необхідно виховувати привабливість добра, краси доброго вчинку. Пріоритетними у вихованні і навчанні мають бути гуманістичні цінності, а творчість людини вважатися найвищою суспільною цінністю кожної нації.
Для сприйняття мистецтва у всій його багатовимірності важливо набувати художньої освіченості, знання національних культурних традицій, культури і мистецтва інших народів. У цьому контексті актуалізуються вимоги щодо організації певної системи мистецької освіти та її змісту. Пріоритети гуманістичних освітніх технологій, системно-гуманітарний стиль мислення, комунікативно-інформаційна взаємодія визначають стратегію подолання кризи сучасної освіти як глобального загальносвітового і окремого національного явища. Реформування освіти в Україні відкриває перспективи становлення і самореалізації особистості як суб'єкта культури.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: ДЕЯКІ ПИТАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ ТА ЇЇ ЗМІСТУ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок