Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Фізичний експеримент на екрані комп’ютера

Фізичний експеримент на екрані комп’ютера

Назва:
Фізичний експеримент на екрані комп’ютера
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,39 KB
Завантажень:
490
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Фізичний експеримент на екрані комп'ютера


Існування та поступове поширення у середній школі комп'ютерно-орієнтованих засобів навчання, тобто засобів навчання, спеціально розроблених для використання персональних комп'ютерів у навчальному процесі, є фактом педагогічної реальності. До різноманіття педагогічних програмних засобів (ППЗ), які реалізують можливість використання комп'ютерів як засобів навчання, можна віднести і появу таких ППЗ, які можуть бути використані для дослідження фізичних явищ у спеціальним чином сформованих візуально-моделюючих середовищах (ППЗ ВМ).
Виникає питання, чи можна замінювати виконання лабораторної роботи, яка передбачена програмою фізики середньої школи, використанням зазначених засобів ?
Аналіз існуючих ППЗ ВМ показує:
1). Рівень візуалізації, наприклад, у випадку дослідження властивостей електричного кола, може бути різним - від малюнка, коли на екрані подається "реалістичне" відображення всіх елементів досліджуваної системи, до відображення цієї системи на рівні електричної схеми. Теж саме стосується зображення вимірювальних приладів - від детального повторення зовнішнього вигляду прилада до зображення тільки шкали вимірювань (згідно існуючих стандартів) та рухомої стрілки (використання цифрових вимірювальних приладів ще не знайшло поширення у школі).
2). Учень приймає участь у діалогу з об'єктом спостереження через засіб інформаційних технологій (ІТ), у якому закладена математична модель "поведінки" системи об'єктів, орієнтуючись на екранне відображення (візуалізацію) цієї "поведінки". У процесі аналізу екранного образу для суб'єкту чуттєво сприймається не сам фізичний процес, а його графічне відображення. Але при цьому найважливішим є ступінь найбільш реалістичного відображення тієї системи об'єктів, маніпулювання з параметрами яких здійснюється суб'єктом діяльності. Об'єктами діяльності виступають не реальні об'єкти (у даному випадку складові електричного кола та вимірювальні прилади), а їх екранне відображення.
3). Екранний образ, який створено на екрані комп'ютера при використанні ППЗ ВМ, завжди вторинний у тому розумінні, що математична модель, яка змінює стан досліджуваної системи у процесі втручання дослідника (управління з боку користувача), сформована на підставі відомих теоретичних уявлень, що описують розвиток подій у системі. Екранна подія, за якою спостерігає учень, сформована як графічне відображення предметів діяльності з урахуванням в програмі функціональних зв'язків параметрів досліджуваного фізичного явища.
Попередня визначеність математичної моделі визначає дедуктивний підхід до побудови навчального процесу при використанні ППЗ ВМ. З іншого боку, отримання реальних значень параметрів фізичної системи у різних її станах (у даному випадку через зчитування показів вимірювальних приладів, поданих на екрані комп'ютера) визначає реалізацію індуктивного підходу до вивчення досліджуваного процесу.
4). В разі використання ППЗ ВМ, образ, що сприймається як графічне представлення сукупності реальних об'єктів, являє собою графічну структуру, яка відтворена на екрані ПЕОМ відповідним програмним засобом. Тому і оперування графічними образами обмежено можливостями, закладеними у ППЗ проектантами навчальної діяльності. Наближення обраної математичної моделі до можливості відтворення фізичної реальності у процесі її дослідження в комп'ютерному середовищі, урахування особливостей сприймання та інтерпретації "екранної події" користувачем в залежності від вікових, інтелектуальних і інших його властивостей мають вирішальне значення для визначення доцільності використання ППЗ ВМ у навчальному процесі.
5). Суттєвим є характер операційної діяльності, яка, у випадку використання ППЗ ВМ, відрізняється від складу дії, які повинен виконати учень у процесі складання експериментального устаткування, маніпуляцій з досліджуваними об'єктами та вимірювальними приладами. Таким чином, використання засобів ІТ у випадку модельного проведення лабораторної роботи з застосуванням ППЗ ВМ не вирішує завдання формувань умінь та навичок роботи з реальними об'єктами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Фізичний експеримент на екрані комп’ютера

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок