Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ПРИРОДОЗНАВСТВА

МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ПРИРОДОЗНАВСТВА

Назва:
МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ПРИРОДОЗНАВСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,73 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 371.302+378.937+371.31 
Паньков М.І., Мамотенко О.П., Вартик Д. В.
МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ПРИРОДОЗНАВСТВА
Стаття присвячена використанню новітніх підходів у навчанні та вихованні, які базуються на використанні зворотних зв'язків. Це дозволяє студентам та учням активізувати отримані знання і перетворити їх у практичні уміння та навички.
Ключові слова: навчання, структура, активізація, творчість.
Статья посвящена использованию новейших подходов в учебе и воспитании, которые базируются на использовании обратных связей. Это позволяет студентам и ученикам активизировать полученные знания и превратить их в практические умения и навыки.
Ключевые слова: учеба, структура, активизация, творчество.
The article is devoted the use of the newest approaches in studies and education, which are based on the use of feed-backs. It allows students and students to activate the got knowledge's and convert them into practical abilities and skills.
Key words: studies, structure, activation, creation. Нова соціокультурна реальність характеризується: 1) суттєвими змінами в субординації системи цінностей, що обумовлено формуванням нового типу відносин у суспільстві, тобто потребою в новій світоглядній орієнтації; 2) новими явищами в культурі, які надають великі можливості для оптимізації реалізації прихованого потенціалу особистості; 3) суттєвим розширенням поля диференціації життєвих потреб і здібностей; 4) початком діалогу між основними культурними течіями в сучасному світі; 5) зміною пріоритетів щодо джерел інформації [1]. Саме остання позиція вимагає нового рівня рефлексії самого поняття «освіта», змісту, соціокультурних особливостей, визначення сучасного аксіологічного підґрунтя освіти, ролі та місця її у суспільстві ХХІ ст. перспективи зближення природничих і гуманітарних наук, динамічний розвиток науки взагалі [2]. В Україні актуальність таких досліджень пов'язана, зокрема, з виходом освіти на якісно новий рівень, зумовлений змінами у суспільно-політичному житті, що є дуже важливим з точки зору вирішення нагальних завдань духовного розвитку суспільства [3; 4].
Постійне відставання освіти від потреб суспільства, відсутність нових активних освітніх форм для ретрансляції інтелектуальних здобутків людства, формування нового наукового знання молоді у процесі формування особистості ХХІ століття потребує обґрунтування методологічних засад філософії сучасної освіти як нового рівня дослідження і розв'язання багатьох проблем людського існування, зокрема розробки сучасних форм передачі інформації. З іншого боку, на сьогодні має місце недостатня кількість, а іноді і відсутність мультимедійних, електронних навчальних посібників за конкретними навчальними курсами як у школі, так і у вищому навчальному закладі. Це спонукає активізувати роботу викладачів, інженерів, програмістів, дизайнерів та інших фахівців до створення організованих по- сучасному джерел інформації. Тому актуальність теми, що порушена у статті, пояснюється необхідністю побудови логічно-обґрунтованого мультимедійного курсу, зокрема для студентів сучасного вищого закладу освіти за темою «Методологічні засади природознавства».
Мета роботи полягала у розробці алгоритму побудови ефективного джерела навчальної інформації (ДНІ). Предметом дослідження стали методологічні трактати древньогрецьких філософів, дидактичні принципи філософів середньовіччя, вчення про знання законів природи сучасних науковців, пізнавальні принципи фізичної науки з метою формування методологічних засад філософії сучасної освіти. Об'єкт дослідження пов'язаний з процесом трансформації філософських підходів до конкретної методичної концепції в навчальному процесі вузу. Відповідно до поставленої мети, в роботі вирішувалися наступні задачі: а) зібрати, систематизувати та проаналізувати літературу за темою дослідження; б) викласти даний матеріал у формі ДНІ; в) створити мультимедійний курс, який може бути використаний в навчальному процесі; провести його апробацію.
Отже, говорячи про значущість, плідність та теоретичну цінність досліджень у галузі ретрансляції навчальної інформації, необхідно зазначити, що основна задача полягає у тому, щоб виділити ту їх особливість, яка буде зумовлювати конкретний аспект і контекст сформульованого конкретного питання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ПРИРОДОЗНАВСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок