Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Григорій Ващенко про методи навчання

Григорій Ващенко про методи навчання

Назва:
Григорій Ващенко про методи навчання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,46 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Григорій Ващенко про методи навчання


Григорій Ващенко висвітлив своє поняття методів навчання . „ Методи навчання – це засіб або система засобів , свідомо вживаних для досягнення тих спеціальних завдань , що має в собі навчальний процес . „
Навчальний процес – це дуже складне явище , в якому всі частини органічно пов’язані між собою . Щоб краще вивчити це явище , ми штучно поділяємо його на зміст і техніку .
Явища природи , спеціального життя , теоретичні відомості , що їх набувають діти , певна сума технічних навичок – усе це стосується до змісту навчального процесу , визначеного в програмах , що складаються за певною системою . А все те , що характеризує сам процес навчальної роботи , а саме : як учитель готується до неї , як організовує учнів , як розробляє з ними ту чи іншу тему , як проводить облік успішності дітей – ми причисляємо до техніки навчальної роботи і називаємо її методами .
Протягом довгої історії людства багато разів змінювалася мета навчання наступних поколінь , а разом з тим змінювався зміст і методи його . Класифікація методів навчання дає змогу проаналізувати ті процеси мислення , що характеризують роботу учня під час навчання . Але процес навчання , окрім праці учня , складається ще з праці вчителя , яка теж має дуже складний характер . Роль вчителя та учня у цьому процесі може бути неоднакова . Тут ми можемо уявити собі дві протилежності . У першій цілком активну роль відіграє вчитель . Від нього виключно залежить і самий матеріал , і порядок навчання , а також техніка подання матеріалу . Учень тільки пасивно засвоює те , що подає йому вчитель . Друга , протилежна ситуація , коли учень виступає в цілком активній ролі , а вчитель тільки допомагає йому і створює сприятливі умови для роботи .
Коли учень виступає в цілком активній ролі , а вчитель допомагає йому : н-д , на уроці української мови в 7 класі (вчитель Шевчук М.С. ) при вивченні теми „ Дієприкметник як частина мови „ на дошці записує словосполучення - в одній колонці прикметники з іменниками . Ставлячи запитання , учитель підводить учнів до засвоєння нової теми :
Чим відрізняється перша група словосполучення від другої ?
Як ви розумієте термін „дієприкметник „, спробуйте обґрунтувати свої міркування .
Які граматичні ознаки прикметника має дієприслівник ?
Простежимо .
Які граматичні ознаки дієслова притаманні йому ?
Чи можете ви дати визначення , що таке прикметник ?
Тоді учні звертаються до підручника , щоб дізнатися чи підтвердить він чи заперечить їхні визначення . В кінці уроку вчитель заохочує учнів : „ Молодці ! Сьогодні ви самі пояснили нову тему уроку . „
З цього погляду методи навчання можна поділити на дві категорії : активні і пасивні . Різниця між ними насамперед у тому , що за них навчальний процес має неоднакову мету . При пасивних методах навчання має на меті дати учням готові знання , при активних – виховати в них ініціативу і творчі здібності . Звідси неоднакова роль вчителя та учня при активних та пасивних методах навчання . При пасивних методах учень є тільки об’єкт педагогічного впливу вчителя , при активних – учень не тільки сприймає те , що подає йому учитель , але і сам організовує йому роботу . Є велика різниця у техніці окремих моментів навчального процесу за тими й іншими методами . Розробляючи якісь теми при пасивних методах , учні дістають матеріал у готовому вигляді . При активних методах вони самі здобувають його або через безпосереднє спостереження над дійсністю або читаючи літературу .
Зокрема , при вивченні з рідної мови у 8 класі ( вчитель Куликова В.В. ) теми „ Однорідні члени речення і узагальнюючі слова при них „ „ Розділові знаки при однорідних членах речення „ , учні самостійно виводять наукові твердження на основі графічних схем , запропонованих вчителем . Аналогічно за поданими реченнями вони будують схематичні конструкції , використовуючи ряди однорідних членів .
На уроці літератури у 9 класі на тему „ Енеїда „ – енциклопедія народознавства .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Григорій Ващенко про методи навчання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок