Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Складнощі в процесі інклюзії учнів з особливими навчальними потребами у звичайній школі

Складнощі в процесі інклюзії учнів з особливими навчальними потребами у звичайній школі

Назва:
Складнощі в процесі інклюзії учнів з особливими навчальними потребами у звичайній школі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,52 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Складнощі в процесі інклюзії учнів з особливими навчальними потребами у звичайній школі


Анотація
Тривалий час канадські школи намагались слідувати єдиним стандартам у системі загальної масової освіти, ідею яких можна висловити так: "Єдині вимоги підходять для всіх". Хоча учні з складними фізичними вадами взагалі виключались із системи масової освіти, протягом першої половини ХХ ст., всі інші, як очікувалось, мали отримувати деякий мінімальний освітній стандарт. Оскільки в наступні десятиліття освітні системи вдосконалювались і розвивались, поступово визнавалось, що стандартний навчальний план, стандарти результатів навчання не відповідали потребам розвитку значної частини учнів, які відвідували масові школи. Через це існуючі системи були реформовані, щоб дати школам можливість "відсіяти" деяких учнів, що були, як вважалось, нездатними навчатись у школі. Починаючи з 1960 р. всі канадські школи прийняли програми та розробили стратегію підтримки спеціальної освіти для дітей з особливими освітніми потребами. Були створені і розповсюджені спеціальні програми, спеціальні методики викладання та спеціальні освітні послуги, пройшли спеціальну підготовку вчителі.
Таким чином школи розвивались, враховуючи два підходи до навчання: один для учнів, що мають особливі потреби, а другий – для всіх інших, "звичайних" учнів. Ці окремі підходи, здавалось, будуть належним чином задовольняти потреби учнів, доки у 80-ті роки ХХ ст. не виникли певні протиріччя. Зменшення фінансування, обмежені ресурси, зростаючі сподівання, відповідальність, що збільшувалась і заклики до рівності та високої якості навчання були чинниками у створенні наростаючого потоку незадоволення масовими школами та негативним враженням від якості освіти всіх учнів взагалі та учнів з особливими навчальними потребами зокрема.
Хоча заклики до реформування освіти для дітей з особливими навчальними потребами були, перш за все, спрямовані на поглиблення рівності та інтеграції, здавалось, що цей заклик не був добре зрозумілим у звичайній освіті. Затягування, затримка, спротив стояли на перешкоді адаптації практики справжнього інклюзивного навчання у масових школах та звичайних класах. Наявні проблеми та наслідки не обмежувались тільки тим, що відбувалось у школах. На жаль, довготривалі незручності і ризики для -дітей, що мають особливі проблеми і були видалені з загальних класів та програм, збільшуються, коли особа залишає систему масового навчання і починає перехід до дорослого життя, працевлаштування та долучення до суспільних процесів.
В цій статті проаналізовано складнощі в процесі інклюзії учнів з особливими навчальними потребами у звичайні школи та класи у минулому столітті. Розглянуто серйозні недоліки в освіті учнів з особливими потребами, що ведуть до величезного ризику їх невдачі у наших школах і як результат – у суспільстві. Розглянуто та проаналізовано дослідження та література, присвячені необхідним зусиллям педагогів та інших спеціалістів. Нарешті, я ознайомлю з прикладами успішного включення (інклюзії) дітей у місцеву громаду та масову школу.
 
Вступ
В останні роки досить багато опублікованих робіт, які свідчать про незадовільні результати навчання учнів з порушеннями та особливими потребами (Fawcett, 1996; Nuefeld & Stevens, 1992; Roeher Institute, 1994). Порівняння результатів навчання учнів з вадами та показників їх однолітків без порушень невтішне. Меншою є вірогідність, що вони закінчать середню школу, що вони працевлаштуються, а якщо, все ж, працевлаштуються, то швидше за все, будуть мати меншу платню; у випадку, коли це жінки, існує імовірність, що вони будуть матерями-одиначками і малозабезпеченими.
Особи з вадами та особливими потребами дуже довго перебували на узбіччі суспільства. Вони ризикують зазнати невдачі у нашій шкільній системі і, в результаті, не реалізуються у повній мірі учасниками суспільства. Вони знаходяться у небезпеці, тому що наші заклади організовані в такий спосіб, щоб підтримувати більшість, а ті, що мають відхилення від норми, мають невеликий вибір, а саме, мусять вписатися в існуючі системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Складнощі в процесі інклюзії учнів з особливими навчальними потребами у звичайній школі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок