Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Комп’ютерні технології в процесі навчання математики у вищому педагогічному навчальному закладі 

Загрузка...

Комп’ютерні технології в процесі навчання математики у вищому педагогічному навчальному закладі 

Назва:
Комп’ютерні технології в процесі навчання математики у вищому педагогічному навчальному закладі 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,44 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Комп’ютерні технології в процесі навчання математики у вищому педагогічному навчальному закладі 


Інформатизація освіти є головною передумовою успішного розвитку процесів інформатизації суспільства. Тому, одним з пріоритетних напрямків психолого-педагогічних досліджень є впровадження комп’ютерних технологій в процес викладання всіх навчальних дисциплін як в закладах середньої освіти, так і у вищих навчальних закладах.
Як відмічає академік АПН України М.І. Жалдак, нині комп’ютер із об’єкта вивчення перетворюється у високо ефективний, багатофункціональний засіб навчання. З використанням персонального комп’ютера підвищується ефективність навчального процесу за рахунок його інтенсифікації та активізації навчально-пізнавальної діяльності, надання їй творчого дослідницького спрямування.
Впровадження комп’ютерної техніки в процес викладання окремих навчальних дисциплін перетворює пізнавальні і мотиваційно-емоційні процеси, діяльність і спілкування викладачів та студентів, змінює методичні системи викладання навчальних дисциплін.
Кожна методична система навчання функціонує на певному соціальному та культурному фоні, який здійснює на неї вирішальний вплив. Найбільш явно та сильно вказаний вплив спрямовується на провідний компонент – мету навчання. Тому характерною рисою процесу комп’ютеризації освіти є зміна мети навчання всіх навчальних дисциплін як в закладах середньої освіти, так і у вищих навчальних закладах. .
Наприклад, згідно з програмою для фізико-математичних факультетів педагогічних вищих навчальних закладів вивчення курсу математичного аналізу, має своєю метою ґрунтовну математичну підготовку спеціалістів та наукове обґрунтування ряду питань, перше уявлення про які одержано в шкільному курсі математики (4). В умовах впровадження комп’ютерних технологій навчання потрібно не тільки дати майбутньому вчителеві знання з класичного та сучасного математичного аналізу, а й підготувати його до використання персонального комп’ютера при викладанні в майбутньому питань математичного аналізу в закладах середньої освіти. Тому зараз метою курсу математичного аналізу повинно бути:
-  ґрунтовна математична підготовка майбутніх вчителів математики з питань класичного та сучасного математичного аналізу;
-  вміння розв’язувати задачі математичного аналізу за допомогою персонального комп’ютеру.
В зв’язку з закономірностями, які пов’язані з внутрішньою побудовою методичної системи навчання, зміна одного компонента з необхідністю викликає зміну інших компонентів. В цьому, як відомо, реалізується принцип повноти вдосконалення методичної системи навчання (2, 23).
В першу чергу, мета змінює зміст навчання. Розглянемо, наприклад, розділ курсу математичного аналізу “Відповідність, відображення, функція”. Програма передбачає вивчення таких питань:
-  поняття відповідності та функції;
-  область визначення та множина значень функції;
-  обернена функція, графіки взаємно обернених функцій;
-  основні елементарні функції та їх графіки;
-  арифметичні операції над функціями;
-  суперпозиція функцій;
-  найпростіші властивості функцій;
-  застосування властивостей функцій до розв’язування раціональних, ірраціональних, показникових, логарифмічних і тригонометричних рівнянь, нерівностей та їх систем.
Впровадження комп’ютерних технологій потребує доповнення до змісту даного розділу:
-  побудова графіків функції за допомогою персонального комп’ютера;
-  розв’язування рівнянь, нерівностей та їх систем з використання комп’ютерних програм.
Впровадження комп’ютерних технологій в процес викладання математичних дисциплін вносить зміни в інші компоненти методичної системи: форми , методи, та засоби навчання.
Програмна підтримка математичних курсів повинна передусім сприяти досягненню педагогічної мети за рахунок використання комп’ютерних засобів: ілюстрації математичних понять, демонстрації застосувань математичних методів дослідження різноманітних процесів і явищ, проведення математичного експерименту, створення та вивчення інформаційних і математичних моделей явищ і процесів, розвитку геометричної інтуїції (3, 18).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Комп’ютерні технології в процесі навчання математики у вищому педагогічному навчальному закладі 

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок