Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> реферат: Комп’ютерні технології в процесі навчання математики у вищому педагогічному навчальному закладі 

Комп’ютерні технології в процесі навчання математики у вищому педагогічному навчальному закладі  / сторінка 2

Назва:
Комп’ютерні технології в процесі навчання математики у вищому педагогічному навчальному закладі 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,44 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 

На лекційних заняттях використання мультимедійного проектора та відповідного програмного забезпечення будує сприйняття матеріалу не лише більш наочним, а й більш доступним. Студенти не лише сприймають та запам’ятовують готові істини, але й самі беруть участь в процесі пошуку розв’язку навчальної задачі. Наприклад, при вивчення осьової симетрії в курсі “Геометрія”, лектор за допомогою програми GRAN - 2D може продемонструвати побудову симетричних точок, показати перебудову деяких кривих при різних центрах симетрії. Потім формулюється умова задачі, демонструється її розв’язок при різних початкових умовах, формулюється загальний висновок, який доводиться аналітично.
Наприклад, при вивченні розділу “Похідна” в курсі математичного аналізу за допомогою комп’ютера в динаміці можливо продемонструвати на проекторі рух січної при умові, що приріст аргументу прямує до нуля. Навчальний ефект при цьому значно збільшується порівняно з малюванням крейдою.
Згідно до “Положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах”, практичне заняття розглядається як форма навчального заняття, при якій викладач організовує детальний розгляд студентами окремих теоретичних положень навчальної дисципліни та формує навички і вміння їх практичного застосування шляхом самостійного виконання студентами сформульованих завдань.
При проведенні практичних занять з математичних дисциплін лише традиційними методами і організаційними формами дуже важко стимулювати студентів до активної навчально-пізнавальної діяльності. Тому надто важливим є перехід до нового стилю навчання, який повинен бути націленим на максимальний розвиток творчих здібностей студентів і формування їх пізнавальної активності.
На практичних заняттях використання персонального комп’ютера, в першу чергу, дозволяє зменшувати витрати часу на деякі розрахунки (обчислення обернених матриць, розв’язання рівнянь, нерівностей , їх систем та інше). Це дозволяє розглядати на заняттях більшу кількість завдань, та приділяти увагу розв’язуванню творчих задач, обговорюванню алгоритмів їх розв’язку. Таким чином, методика розв’язування завдань змінюється докорінно і сприяє формуванню навичок математичного моделювання. Крім того, використання персонального комп’ютера при розв’язуванні задач можна розглядати як сприятливу умову для роз витку операційного стилю мислення студентів.
В умовах диференціації навчання відповідне програмне забезпечення дає можливість викладачеві при проведенні практичних занять керувати роботою різних типологічних груп одночасно. Однак, для цього потрібно переглянути навчальні плани і замість практичних занять запланувати лабораторні заняття, оскільки можливості комп’ютерних класів обмежені.
Використання контрольно–корегуючих комп’ютерних програм, комп’ютерних середовищ в самостійній роботі студентів не стільки перевіряє рівень навчальних досягнень, скільки направляє мислення студентів та рекомендує переглянути відповідну літературу. Самостійна робота студентів над математичними курсами при використанні комп’ютерних технологій навчання може бути спрямована не тільки на поглиблення та поширення знань та вмінь, а й на підготовку майбутнього вчителя до пошуку інформації, створення своїх особистих каталогів, довідників, схем та до підготовки по використанню персональних комп’ютерів на уроках математики в майбутньому. Наприклад, можна запропонувати студентам підібрати та розв’язати ряд задач які можна запропонувати учням на факультативних заняттях.
Умова. На прямокутному біліарді ABCD дано два шари М та N. Як потрібно штовхнути шар M для того, щоб він відбившись послідовно від всіх чотирьох бортів біліарда попав у шар N.
Розв’язання
Використовуючи опцію “Створення симетричної точки” програмного коплексу GRAN-2D будуємо точку М’ симетричну М відносно АВ, точку М” симетричну М’ відносно ВС, точку М’” симетричну М” відносно СD, та точку N’ симетричну N відносно AD.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Комп’ютерні технології в процесі навчання математики у вищому педагогічному навчальному закладі 

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок