Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Розвиток діалогічного мовлення на уроках іноземної мови в навчальних закладах І–ІІ рівнів акредитації

Розвиток діалогічного мовлення на уроках іноземної мови в навчальних закладах І–ІІ рівнів акредитації

Назва:
Розвиток діалогічного мовлення на уроках іноземної мови в навчальних закладах І–ІІ рівнів акредитації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,55 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Розвиток діалогічного мовлення на уроках іноземної мови в навчальних закладах І–ІІ рівнів акредитації


Зростаючі потреби у спілкуванні та співпраці між країнами і людьми з різними мовами та культурними традиціями, нова освітня система в Україні, державний освітній стандарт з іноземної мови вимагають суттєвих змін у підході до викладання, оновлення змісту та методів навчання іноземних мов у навчальних закладах І–ІІ рівнів акредитації. На сьогодні все більшого поширення набуває тенденція посилення комунікативної спрямованості навчального процесу – його наближення до реального процесу спілкування. На це вказують дослідження А. Данглеян, Дж. Піккет, К. Джонсон, К. Морроу, Н.К. Скляренко, Л. П. Смолякової та ін. Науковий і практичний інтерес становлять в даному контексті праці Ф. Дубіна, Дж. Московічі, С. Саймон, в яких розроблено принцип використання афективних завдань у процесі викладання іноземної мови. Знання іноземних мов є важливою передумовою для особистих, культурних, професійних та економічних контактів.
   Метою статті є узагальнення науково-методичних параметрів розвитку діалогічного мовлення на заняттях з іноземної мови у студентів навчальних закладів I–II рівнів акредитації.
   Завдання статті:
   . Виокремити дидактичні аспекти діалогічного мовлення в контексті комунікативного підходу до вивчення іноземної мови.
   . Cистематизувати та описати досвід використання вправ, спрямованих на розвиток діалогічного мовлення зазначеної категорії студентів.
   . Узагальнити результати анкетного опитування, проведеного серед студентів Вінницького кооперативного коледжу економіки та права спеціальності “Товарознавство у митній справі.”
   В сучасному освітньому просторі особливої ваги набуває принцип комунікативності, який передбачає таку організацію процесу навчання, за якої моделюються риси реального процесу комунікації, в результаті чого студенти вдосконалюють мовленнєві навички та уміння з метою використання іноземної мови як засобу спілкування в майбутній професійній діяльності. Великі можливості для реалізації вказаного принципу має діалог, який, за своєю суттю, є конкретним способом існування людини, її іманентною характеристикою. Процесуальні форми діалогу розрізняють залежно від того, чи здійснюється він за допомогою слів, чи паралінгвістичних засобів (жестів, міміки тощо), чи практичних дій. В реальних умовах найчастіше діалог здійснюється у змішаних формах.
   Діалогічні відносини мають місце тоді, коли один партнер сприймає цілісний образ іншого на основі визнання його належним до певної спільноти, до якої він зараховує і самого себе, звідси ви-пливає, що сторони діалогічної взаємодії створюють колективний суб’єкт. Діалогічне мовлення – це процес мовленнєвої взаємодії двох або більше учасників спілкування. Тому в межах мовленнєвого акту кожен з учасників по черзі виступає як слухач і як мовець.
   Антидіалогічні відносини – це такі, при яких партнери (або принаймні один з них) розглядають один одного лише як об’єкт, річ, принципово відкидаючи наявність будь-якої спільності один з одним і тим самим можливість виникнення діалогу. Такі стосунки характеризуються наявністю імперативних прав у однієї із сторін і відсутністю будь-яких прав у іншої сторони або невизнанням будь-яких прав взаємодії. Діалогічне мовлення є основою комунікативного методу навчання спілкуванню. Воно характеризується певними комунікативними, психологічними та лінгвістичними особливостями, серед яких варто виділити насамперед комунікативний аспект, при оптимальному врахуванні якого мінімізується емоційна напруга та усувається однобічний характер спілкування і включає:
   · запит інформації – повідомлення інформації;
   · пропозиція (у формі прохання, наказу, поради) – прийняття або неприйняття запропонованого;
   · обмін судженнями (думками) враженнями;
   · взаємопереконання, обґрунтування власної точки зору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Розвиток діалогічного мовлення на уроках іноземної мови в навчальних закладах І–ІІ рівнів акредитації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок