Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Методологічні орієнтири професійної підготовки вчителів іноземної мови для початкової ланки освіти

Методологічні орієнтири професійної підготовки вчителів іноземної мови для початкової ланки освіти

Назва:
Методологічні орієнтири професійної підготовки вчителів іноземної мови для початкової ланки освіти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,35 KB
Завантажень:
282
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Методологічні орієнтири професійної підготовки вчителів іноземної мови для початкової ланки освіти


Запровадження вивчення іноземної мови в початковій школі викликало низку важливих педагогічних проблем. У першу чергу постало питання якості початкової іншомовної освіти, яка залежить насамперед від учителя. Вчитель за своїм призначенням виступає, з одного боку, носієм знань, а, з іншого – носієм способів передачі цих знань. Окрім цього, вчителям іноземної мови слід враховувати той факт, що іноземна мова є особливим навчальним предметом, оскільки є одночасно і завданням, і засобом навчання. Складність полягає в тому, щоб точно визначити перехід від того, що в даний момент є завданням, а завтра стане засобом досягнення іншого, складнішого завдання. Варто наголосити ще й на тій особливості роботи вчителя іноземної мови початкової школи, що такий педагог повинен враховувати не лише особливості змісту навчання тієї чи іншої іноземної мови, але й досконало володіти знаннями щодо вікових, індивідуальних, фізичних та психологічних особливостей розвитку молодшого школяра.
Важливість запровадження новітніх навчальних технологій у процес навчання іноземних мов визначено в Концепції навчання іноземних мов у середній загальноосвітній 12-річній школі. Висловлена необхідність визначення нових стратегічних напрямів процесу оволодіння іноземною мовою, перегляду цілей, змісту, методів, прийомів і засобів навчання. Одним з основних пріоритетних напрямків реформування освіти в Українській державі (згідно з Державною національною програмою “Освіта”), є забезпечення розвитку освіти на основі нових прогресивних концепцій, запровадження в навчально-виховний процес сучасних педагогічних технологій та науково-методичних досягнень. Необхідність модернізації системи підготовки педагогічних кадрів та її основні напрями визначено в Національній доктрині розвитку освіти, Концептуальних засадах розвитку педагогічної освіти України та її інтеграції в європейський освітній простір.
Проблемою підготовки майбутніх учителів іноземної мови займалось чимало вітчизняних і зарубіжних науковців. Зокрема, дидактичні засади підготовки майбутніх учителів іноземної мови до викладання інтегрованих курсів досліджувала Ю.Стиркіна. Окремі праці присвячені питанням методичної освіти майбутнього вчителя іноземної мови початкової школи (О.Бігич, О.Бондаренко, О.Коломінова). І.Зимня займалась вивченням психології навчання іноземних мов у школі. Сучасні технології професійної підготовки вчителя іноземної мови досліджували В.Кузовлєв, В.Карташова, Е.Пасов, І.Москальова та ін. Дослідження О.Трубіцина спрямоване на проблему підготовки вчителя до рефлексивного управління процесом навчання учнів іноземної мови.
За сучасних умов розвитку педагогічної освіти молоді вчителі виявились не достатньо підготовленими до роботи в початковій школі. У першу чергу, зріс об’єм знань, які потрібно вчителю передати молодшим школярам. Відповідно, діяльність сучасного педагога потребує нових підходів та напрямків до передачі цих знань, а також досконалого володіння такими навчальними технологіями, які би спонукали дітей молодшого шкільного віку до навчання. У зв’язку з цим розглянемо новітні підходи до професійної підготовки майбутніх учителів іноземної мови.
Низку дискусій викликала запропонована російським науковцем Е.Пасовим культуровідповідна модель професійної підготовки вчителя ( учителя іноземної мови зокрема). На думку науковця, причина невідповідності рівня освіти вимогам суспільства криється, у першу чергу, в зростаючому розриві між освітою і культурою, оскільки сучасні вчителі передають тільки знання, а не цінності. Лише оволодівши культурою як системою цінностей, людина стає індивідуальністю, виробляє індивідуальний стиль діяльності.
У своєму дослідженні Е.Пассов [7] виокремлює основні складові вчителя – майстерність і особистість . Культура ж відіграє надзвичайно важливу роль в освіті саме тому, що вона є індивідуально (особистісно) засвоєними цінностями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Методологічні орієнтири професійної підготовки вчителів іноземної мови для початкової ланки освіти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок