Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Пригоди Колобка(Індивідуальне логопедичне заняття з розвитку звуковимови)

Пригоди Колобка(Індивідуальне логопедичне заняття з розвитку звуковимови)

Назва:
Пригоди Колобка(Індивідуальне логопедичне заняття з розвитку звуковимови)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,39 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Пригоди Колобка
(Індивідуальне логопедичне заняття з розвитку звуковимови)


Цілі: - Розвивати рухливість мовних органів;
-  Розвивати фонетичний слух;
-  Розвивати навички розуміння мови;
-  Розвивати силу, висоту та тембр голосу;
-  Познайомити з артикуляцією звука „Ш”;
-  Закріпити артикуляцію і вимову голосних „А”, „О”, „У”, „І”;
-  Розвивати дрібну і загальну моторику;
-  Вчити самостійно вимовляти короткі фрази –штампи;
-  Повторити лексичний матеріал по темі „Овочі і фрукти”;
-  Виховувати уважне ставлення до оточуючого.
Обладнання: Настільний театр „Колобок”, іграшка Їжак, муляжі овочів та фруктів, масажери - „Їжаки” для рук.
Хід заняття:
1.Вступна частина:
Логопед запитує у дитини, яка зараз пора року. Дитина відповідає, що осінь. Педагог звертає увагу на те, що на дворі стоїть сонячна погода і ще тепло, майже як влітку.
2.Основна частина. (Виконується перед дзеркалом)
Логопед: Сонечко світить яскраво, всі ми йому дуже раді і посміхаємося ось так . (Вправа „Посмішка”). А сонечко у відповідь цілує нас своїми промінчиками. Ось так. (Вправа „Поцілунок”). Діти посміхаються сонечку („Посмішка”), а сонечко знову їх цілує („Поцілунок”). Посміхаються сонечку татка і мами (”Посмішка”), сонечко цілує і їх („Поцілунок”). Раді сонечку дідусі і бабусі („Посмішка”), а сонце дарує їм свої поцілунки („Поцілунок”).
В такий от сонячний день на підвіконні лежав Колобок. Був Колобок товстий. Ось такий. (Надути щоки)
Він ліниво грівся на сонечку. Ось так. (Вправа „Лопатка”). Набридло йому лежати і він зіскочив на підлогу свого будиночка – рота. ( Різко прибрати язик всередину і закрити рота).
Покотився Колобок в ліс і зустрів Зайчика. Зайка каже :”Колобок, Колобок, я тебе з’їм”. Колобок відповідає „Не їж мене, давай я тебе навчу грати у футбол”. (Вправа „Футбол”). Погралися Колобок і Заєць у футбол, Зайка і говорить: „Відпущу я тебе, тільки спочатку відгадай загадку. Який я зараз звук вимовляю?” (Логопед показує артикуляцію звука „А” без голосу, а дитина відгадує)
Побіг далі Колобок, а назустріч йому Вовк і ось так зуби вишкіряє. (Вправа ”Парканчик”). А Колобок йому й каже: „Не злися, вовче, давай я тобі на дудці зіграю”. Ось так (Вправа ”Дудочка”). Вовк дуже захотів Колобка залякати і знову зуби показує („Парканчик”). А Колобок не боїться, на дудці грає („Дудочка”). Здивувався вовк: може дудочка чарівна? Попросив він Колобка, щоб той навчив його на дудці грати і Колобок погодився. Почали вони разом грати. Колобок грав ось так :”Ду-ду-ду!”(Вимова високим голосом). Вовк грав ось так „Ду-ду-ду!” (Вимова низьким голосом).Сподобалось вовку грати з Колобком і вирішив він його відпустити. „Тільки спочатку відповіси мені, який звук ми вимовляємо, коли губи схожі на дудочку?” (Дитина відповідає: „У”)
Покотився далі Колобок і зустрів Ведмедя. Ведмідь йому каже :”Колобок, я тебе з’їм”. „Не їж мене, Ведмедику, я тебе медом пригощу”, - відповідає йому Колобок. Наївся Ведмідь меду, аж губи замастив. (Логопед намазує губи дитині медом – Вправа „Оближи губи”). Весело стало Ведмедику і Колобку, і почали вони танцювати
(Динамічна пауза – Танок з ритмічними рухами). 
Каже Ведмідь Колобку: „Добре, відпущу я тебе, тільки відповіси мені, який це веселий звук ми вимовляємо, коли посміхаємось” (Логопед без звуку показує артикуляцію „І”, дитина відповідає)
Побіг Колобок далі, а назустріч йому лисиця. Каже руда: „Колобок, я тебе з’їм”, а Колобок відповідає :”Не їж мене, лисичко, я тобі пісеньку заспіваю. Ось таку – Ла-ла-ла...”(Дитина повторює за логопедом тихо).
Лисиця каже:” Стара я стала, нічого не чую, співай голосніше. (Дитина співає голосніше). Лисиця :”Ще голосніше!” (Дитина співає дуже голосно). Хитра лисиця каже: „А, нумо, сідай мені на язичок і заспівай, тоді я почую”. Колобок був ще маленький і не знав, яка лисиця підступна, тай сів на язик. Ось так. (Вправа „Голочка”). Лиса взяла Колобка і занесла до рота (Вправа „Кицька п’є молоко”).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 



Реферат на тему: Пригоди Колобка(Індивідуальне логопедичне заняття з розвитку звуковимови)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок