Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Формування педагогічної майстерності майбутнього вчителя початкових класів у процесі навчання

Формування педагогічної майстерності майбутнього вчителя початкових класів у процесі навчання

Назва:
Формування педагогічної майстерності майбутнього вчителя початкових класів у процесі навчання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,12 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Формування педагогічної майстерності майбутнього вчителя початкових класів у процесі навчання


Для людини, яка зробила свій вибір на користь педагогічної діяльності, найбільш важливими є наявність всебічного їх розвитку. В діяльності вчителя професіоналізм вимірюється рівнем педагогічної майстерності. Практика роботи педагогічних навчальних закладів з формування професійної майстерності вчителя переконує, що в умовах відродження національної школи, культури та самосвідомості народу вчитель як творча особистість робить педагогічний процес живим, багатогранним.
Тому і нині зразком високоефективного вирішення згаданих питань є педагогічна діяльність В.О. Сухомлинського. Його основні методологічні позиції: школа – це найперше вчитель і особистість учителя – наріжний камінь виховання, якому народ довіряє своє майбутнє.
В умовах оновлення національної школи місія вчителя особлива. Він має бути активним організатором, наполегливим, вміти володіти собою і впливати на інших таким чином, щоб кожен учень усвідомлював себе як “Громадянина, як хранителя духу народу, його ідей, його багатств і цінностей, його не минущої величі”, – стверджував В.О. Сухомлинський .
Справжній педагог до школи приходить не часто. Тому, як директор Василь Олександрович проводив копітку роботу з молодими вчителями і прагнув того, щоб через три – п’ять років після закінчення вузу той знав у десятеро більше ніж на початку своєї педагогічної діяльності, щоб йому не загрожувало “духовне закостеніння”, а учням “нудне” зубріння. “Інтелектуальне зростання, постійне збагачення, оновлення, поповнення, поглиблення, удосконалення знань – це питання життя вчителів” .
Постійне поповнення знань – це справа не лише початкуючих молодих учителів, а й тих, хто працює в школі десятки років, стверджував В.О. Сухомлинський. Набуття педагогічної майстерності процес тривалий. Він починається в стінах педагогічного навчального закладу і продовжується все життя.
Особа вчителя надзвичайно багатогранна, і в кожному конкретному випадку виявляються ті чи інші цінні моменти. Саме вчитель поєднує в собі дві спеціальності.
Він має бути фахівцем не лише з того предмета, який викладає, а й педагогом-вихователем, тобто поєднувати в собі майстерність викладача і вихователя. Навчаючи він має не лише передавати учням знання, й прищеплювати гуманні ідеали, пробуджувати потребу до суспільно корисної діяльності, виховувати активну позицію.
Учительська професія, зазначав В.О. Сухомлинський, – особлива, її не можна порівняти ні з якою іншою: “…це людинознавство, постійне проникнення в складний духовний світ людини, яке ніколи не припиняється” (Т.2. – с.421). Професійна самостійність і творча активність вчителя виступають як лаконічне завершення процесу формування вчителя – майстра педагогічної справи. Василь Олександрович дає пораду вчителю-початківцю: все життя збагачувати власну педагогічну і психологічну культуру, щомісяця поповнювати домашню бібліотеку трьома книгами, одна з яких – “про душу дитини”.
Педагогічна майстерність формується поступово:
при одержані студентами теоретичних знань під час вивчення педагогічних, методичних та інших вузівських дисциплін;
при проходженні ними педагогічної практики;
поступово удосконалюється у процесі професійної діяльності.
Як бачимо, педагогічна майстерність – це дуже складне багатогранне поняття, яке містить у собі різні складові (індивідуальні особливості педагога, його здатність до спілкування, рефлексії, використання передових методик та ін.).

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Формування педагогічної майстерності майбутнього вчителя початкових класів у процесі навчання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок