Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Педагогічні ідеї М.Корфа щодо вдосконалення навчально-виховного процесу в початковій школі

Педагогічні ідеї М.Корфа щодо вдосконалення навчально-виховного процесу в початковій школі

Назва:
Педагогічні ідеї М.Корфа щодо вдосконалення навчально-виховного процесу в початковій школі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,95 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Педагогічні ідеї М.Корфа щодо вдосконалення навчально-виховного процесу в початковій школі


Відомий педагог, методист, діяч у галузі народної освіти Микола Олександрович Корф був прихильником реформаторського шляху вдосконалення народної освіти 60-80 років ХІХ століття. Його педагогічна діяльність припадає на часи після скасування кріпацтва, коли більше 40 мільйонів селян отримали громадянські права, а питання про народну освіту стало першочерговим. Народну школу почали розглядати як інституцію, що повинна мати соціальне й державне значення, і водночас велися дискусії щодо зміни характеру, змісту і методів навчання, збільшення кількості шкіл та контингенту учнів. М.Корф саме в поширенні знань серед народу вбачав свій патріотичний обов’язок. Він створив новий тип сільської школи (“корфівська тризимка”) – початкову школу з трирічним навчанням, розробив методику навчання, навчальні посібники “Малютка”, “Русская начальная школа”, “Наш друг”, “Наше школьное дело”. Тривалий час ця школа була зразком для всіх земських шкіл Приазовського регіону.
М.Корф розглядав земську школу як загальноосвітню з 3-річним терміном навчання лише як однокомплектну, де один учитель проводить заняття з усіма трьома класами – 1-го, 2-го, 3-го років навчання. Такі школи, як відомо, прижилися в Олександрівському повіті й почали поширюватися по всій території України та Росії за підтримки земських установ.
Земські заклади запроваджувались не скрізь, лише у 34-х губерніях Європейської Росії, серед них – у 9 українських, куди увійшли Катеринославська й Таврійська (з Бердянським, Мелітопольським, Олександрівським, Маріупольським повітами), де земські установи було засновано у 1866 році.
Поява земських шкіл з великим інтересом була зустрінута видатним педагогом К.Ушинським, який завжди підкреслював, що народна освіта повинна стати громадською справою. Земська школа імпонувала Костянтину Дмитровичу тим, що в ній втілювалися і його передові ідеї щодо змісту елементарної освіти. Протестуючи проти релігійно-схоластичного навчання у церковнопарафіяльних школах, видатний педагог уважав, що діти повинні вивчати навколишню природу та народне життя, а основою навчання мають стати реальні знання, рідна мова та народна творчість [7, с.564].
Педагог справедливо вважав, що земська школа може бути основою народної освіти, і підкреслював, що “земська школа і народна школа – синоніми [6, с.14]”. Цікаво, що впевненість К.Ушинського в можливостях земств у справі розвитку народної школи виникла після ознайомлення з діяльністю Олександрівського й Бердянського земств. За справами у цій “педагогічній Мецці” він стежив давно й зі справжньою насолодою завдяки заочному знайомству з М.Корфом.
З ініціативи М.Корфа Олександрівська повітова училищна рада, Бердянське, Маріупольське та Мелітопольське земства, починаючи з 1869 року, щорічно друкували звіти про стан народної освіти у своїх повітах. Ці звіти, у яких детально висвітлювались питання організації та фінансування земських шкіл, програми проведення екзаменів та методичної підготовки вчителів та чимало інших матеріалів, ретельно і з цікавістю вивчав К.Ушинський. В одному з листів до М.Корфа він писав: “Я везу з собою як Ваші звіти, так і кілька інших, щоб на дозвіллі подумати про них як слід...”
На пріоритетний напрямок освітньої діяльності Бердянського земства неодноразово вказував М.Корф як організатор народної школи та як земський гласний Олександрівського повіту. Так, у журналі “Вісник Європи” за 1881 р. він писав: “У Бердянському повіті, що був майже пустелею вісімдесят років тому, земський кошторис у поточному році доходить до майже неймовірної суми – 237274 крб., з яких 151858 витрачаються на необов’язкові для земства освітянські витрати, що значно перевищує весь кошторис обов’язкових і необов’язкових витрат Олександрівського земства, яке існує за умов, нормальних для більшості наших повітів. При показаному вище бюджеті Бердянське земство витрачає щорічно на освіту населення 73868 крб.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Педагогічні ідеї М.Корфа щодо вдосконалення навчально-виховного процесу в початковій школі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок