Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Практичні аспекти роботи з обдарованими дітьми.

Практичні аспекти роботи з обдарованими дітьми.

Назва:
Практичні аспекти роботи з обдарованими дітьми.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,05 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Соціальне середовище у розвитку обдарованості.
Психолого-педагогічні дослідження останніх десятиліть довели, що обдарованість, як специфічне явище людської психіки, можна визначити як певну передумову досягнення успіхів у будь-якій діяльності. Тому обдарованими і талановитими можна наз-вати людей, які, за оцінкою досвід-чених спеціалістів, демонструють високі досягнення. Перспекти-ви їх розвитку визначаються рівнем досягнень або потенційними мо-жливостями в одній або декількох сферах, а саме: інтелектуальній діяльності та академічних досягнен-нях (наукова спрямованість), твор-чості, винахідництві, спілкуванні та лідерстві, художній діяльності (му-зика, образотворче мистецтво), про-дуктивній діяльності (професійна), моториці (спорт). Люди, які в своїй професійній діяльності досягають високих результатів, ще в дитин-стві значно відрізнялися від своїх ровесників за всіма параметрами розвитку, вони більше адаптовані емоційно й соціально, легко вчать-ся і засвоюють навчальний матері-ал, досить швидко вирішують зав-дання, мають високий рівень кон-центрації уваги, абстрактного ми-слення, але, водночас, не здатні до конформізму і заучування шкіль-ного матеріалу, схильні до незалежності. Такі діти відзначаються високими соціальними ідеалами, виявляють творчість у навчальному процесі, винахідливі, спостережли-ві, в соціальних контактах гостро реагують на несправедливість, чут-ливі до настрою оточуючих, мають розвинене почуття гумору. В діяль-ності, яка відповідає їх обдаровано-сті, такі діти досягають не тільки рівня, який відповідає більш стар-шому віку, але й результати їх нау-кових досліджень бувають просто унікальними.
Обдаровані діти характеризуються наполегливістю, надзвичайно розвиненою працьовитістю, глибоким і стійким інтересом до певної діяльності. Один із відомих дослідників проблеми обдарованості – Н.С.Лейтіс доводить, що працьовитість – це найважливіший фактор обдарованості.
Виявлення обдарованих дітей, їх подальший розвиток, пошук педа-гогічних технологій професійної спрямованості обдарування є ва-жливою проблемою психологічної і педагогічної науки та практики.
Досить інтенсивні дослідження психології обдарованості, які поча-лися в кінці 70-х і па початку 80-х і років в США і в європейських державах, започаткували розвиток нової прикладної галузі психології:*
психологія талановитих і обдарова-них. Адже було доведено, що потенційно талановиті діти не завжди досягають значних успіхів у навчанні взагалі або з якихось окремих предметів, але мають блискучі успіхи в інших видах діяльності. Крім того, такі діти мають серйозні утруднення у спілкуванні з вчителями, ровесниками і, навіть, батьками.
Отже, завдання прикладної галузі психології талановитих по-лягає у вивченні психологічних особливостей прояву обдарованості, причин затримки у розвитку таланту в дитячі роки, а також у розробці методів організації психологічної допомоги. На початку 80-х років був здійснений міжнародний проект, який включав дослідників із семи країн світу, вивчення особливої психологічної якості найобдарованіших дітей, зокрема, їх здатності прогнозувати можливі ситуації, проблеми, внутрішньо програвати ситуації ризику й небезпеки, а також знаходити можливі виходи із таких ситуацій. В межах цього проекту розроблялися спеціальні комплексні навчальні програми для шкіл, в яких учень може просуватися у навчанні більш вільно, ніж за звичайною програмою, і необмежений задачами тільки якогось одного шкільного предмета. На основі науково-дослідницької роботи були розроблені методичні посібники для педагогів і батьків.
Отже, проблема обдарованості – це не лише психологічна, але й проблема педагогічна, економічна, соціальна. Питання виявлення здібностей школярів, студентів – вимір їх масштабу, творчої спрямованості – це питання вибору і стабілізації професії, професійної підготовки і професійної орієнтації, раціонального використання талантів і обдарувань.
Єдність високого рівня перцептивних, інтелектуальних, емоційно-вольових процесів і їх позитивна моральна спрямованість забезпечує успіх людини у її професійній діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Практичні аспекти роботи з обдарованими дітьми.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок