Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Національна культура у формуванні творчої особистості майбутніх спеціалістів

Національна культура у формуванні творчої особистості майбутніх спеціалістів

Назва:
Національна культура у формуванні творчої особистості майбутніх спеціалістів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,84 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Національна культура у формуванні творчої особистості майбутніх спеціалістів


Становлення національної системи освіти в Україні передбачає рівень професійної підготовки майбутніх спеціалістів (будь-якого профілю), здатних до сприймання, розуміння і творення матеріальних і духовних цінностей. Це передбачає поєднання професійної освіченості з високим рівнем художньо-естетичної культури майбутніх спеціалістів, що безпосередньо пов’язане з відродженням національної культури. Саме це дозволить успішно вирішувати складні професійні завдання, що ставить сучасне суспільство перед вищою школою.
 
Аналіз останніх досліджень і публікацій
Педагогічна наука сьогодні приділяє значну увагу питанням культурологічного підходу до проблем формування особистості. Під час аналізу педагогічної, психологічної, філософської літератури ми зробили висновок, що значна кількість досліджень присвячена проблемі естетичного впливу творів мистецтва на особистість (йдеться про роботи В.Г.Бутенко, І.А.Зязюна, Н.Б.Крилової, М.П.Лещенко, О.М.Семашко та ін.). Ознайомлення з роботами М.В.Клепар, Е.В.Коцюби, С.Г.Мельничука, Н.Є.Миропольської та ін. дозволило зробити висновок, щодо актуальності проблеми формування педагогічної та художньо-естетичної культури майбутніх спеціалістів.
У цілому, аналіз літератури дозволив виявити, що недостатньо досліджені проблеми впливу творів національної культури у всій сукупності складових її образотворчості на формування творчої особистості майбутніх спеціалістів.
Формулювання цілей статті. Метою нашої статті є вивчення можливостей національної культури як основи формування творчої особистості майбутнього спеціаліста (будь-якого профілю).
 
Результати дослідження
Національна система виховання, заснована на цінностях культури рідного народу минулих епох і культурних реаліях сучасності, найбільшою мірою повинна сприяти розумінню значимості інтелектуальності, освіченості й інтелігентності людини - важливих складових духовності особистості, зокрема чинників її художньо-творчої активності.
З погляду життєвого досвіду культуру можна визначити як етнічно специфічну парадигму життєтворення, яка, акумулюючи в матеріальних та духовних цінностях, знакових системах певні знання, значення, творчі здібності й уміння народу, виступає особливим способом буття певного етносу. Необхідно зауважити, що освіта, розповсюджуючи культурні надбання, разом з тим розвиває уявлення про певний культурний образ людини; саме це дозволяє усвідомити соціально значущі ознаки культурної людини на різних етапах суспільного розвитку.
Є.Бистрицький та В.Шинкарук зауважують, що лише через засвоєння й перетворення у власний внутрішній світ історично виробленого багатства культури людський індивід “стає емоційно багатим, здатним глибоко, сильно й тонко почувати й переживати” [2, с.70]. Саме багатство національної культури здатне активно впливати на формування творчої особистості майбутніх спеціалістів у будь-якій галузі.
Філософія розглядає культуру як цілісний феномен у взаємодії всіх її аспектів з іншими явищами суспільного життя. Вітчизняні філософи (А.К.Бичко, Н.О.Бондар, П.І.Ігнатенко, М.С.Кравець та ін.), досліджуючи проблему світової та української культури, помітили, що термін “культура” з часом набуває різних значень у різних суспільствах. Ще в стародавні часи культуру людини вже пов’язували з певним рівнем її виховання. Елліни під вихованням (“пайдеєю”) розуміли культуру як сукупність норм поведінки, певний спосіб життя і саме в цьому вони “вбачали свою головну відмінність від варварів” [1, с.8]. У різні історичні періоди поняття “культурна людина” ототожнювалося з поняттям “вихована людина”, але й з розвитком суспільства поняття “культура” і “виховання” набували різного смислу. Традиційне уявлення про культуру як сукупність створених людиною матеріальних і духовних цінностей, як засіб ідейного збагачення людини замінювалося висуненням на перший план етичної, ціннісно-духовної, предметно-змістової, життєтворчої, діяльнісної функцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 



Реферат на тему: Національна культура у формуванні творчої особистості майбутніх спеціалістів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок