Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Вплив естетичного виховання на реабілітацію вихованців допоміжної школи

Вплив естетичного виховання на реабілітацію вихованців допоміжної школи

Назва:
Вплив естетичного виховання на реабілітацію вихованців допоміжної школи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,26 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
„Вплив естетичного виховання на
реабілітацію вихованців допоміжної школи”


План
Естетичне виховання як складова частина загальної системи гармонійного виховання учнів.
Роль та значення естетичного сприймання навколишньої дійсності для дітей з особливими проблемами.
Мета та завдання естетичного виховання в допоміжній школі.
Шляхи послідовності та методи формування і розвитку естетичного виховання в практичній діяльності.
Художня література – важливий засіб розвитку емоційно-вольової сфери вихованців.
Методи формування у дітей з особливими потребами естетичних почуттів в ході спостережень за природою.
Художня творчість вихованців як один з напрямів естетичного виховання в допоміжній школі:
а) екскурсія в природу – першоджерело художньої творчості;
б) умови успішності виготовлення виробів на заняттях за інтересами;
в) опис методики заняття школи аранжувальника;
г) значення малювання у розвитку естетичного виховання сприймання та художньої творчості.
Реалізація напрямів естетичного виховання дітей з особливими потребами через музику та ритмічні вправи.
Висновки


Основною метою роботи в допоміжній школі є – підготовка аномальної дитини до суспільно-корисної праці. Відомо, що дитина з особливими потребами може бути підготовлена до суспільно-корисної праці при умові, якщо школа і сім’я зуміють виправити, в деякій мірі, недоліки розумового і фізичного розвитку дитини, формують у неї правильні відношення до праці і вкажуть їй необхідний мінімум загальноосвітніх і професійно-трудових навиків. Важливе корекційне значення у досягненні цієї мети має естетичне виховання дитини, як складової частини загальної системи гармонійного виховання.
Естетичне виховання дітей допоміжної школи, звичайно, забруднено в силу їх загального розумового недорозвитку і досить слабих можливостей до самостійної художньої творчості. Тому керівна роль в розвитку таких вихованців належить вчителю, а також батькам.
Інтелектуальний недорозвиток, низький рівень пізнавальної діяльності, порушення емоційно-вольової сфери ускладнюють таку роботу. Естетичне сприймання передбачає наявність суджень, оцінок, емоційного ставлення до навколишнього світу. Звичайно, тут не йдеться про формування у розумово відсталих повноцінного естетичного сприймання. Проте, під впливом корекційно-виховної роботи можна досягти деякого рівня правильних суджень і виробити певну естетичну чуйність, яка містить елементи естетичного сприймання.
Естетичне виховання можливе лише на певному рівні розвитку аналізую чого сприймання. Сприймання набуває естетичного характеру тільки в тому випадку, коли у вихованців розвинуті естетичні відчуття.
Естетичний розвиток у дітей з особливими потребами відбувається набагато повільніше, ніж у дітей з нормальним інтелектом. Більшість з них, приходячи в допоміжну школу, не вміють диференціювати кольори, звуки. Пасивність в пізнавальній діяльності приводять до встановлення їх естетичного сприймання від норми. Такі діти, внаслідок їх інтелектуального і емоційного недорозвитку, перш за се сприймають лише елементарні прояви краси.
На основі збереження аналізаторів, використовуючи потенціальні можливості дітей з особливими потребами, вчителі і вихователі досягають більш глибокого розуміння вихованцями навколишньої дійсності. В процесі естетичного виховання самітно розширюються кругозір дітей, активізуються пізнавальні процеси, вдосконалюється увага, сила волі. Накопичення запасу художнього і естетичного уявлення зміцнює їх пам’ять, а впровадження в творчу працю спрямовує на подолання моторної скупості.
Звичайно, для організації правильного естетичного впливу на дітей з особливими потребами необхідно знати їх особливості, рівень ураження інтелектуальної, емоційно-вольової сфери, характерні утруднення в практичній діяльності, а також можливості їх розвитку. Правильна організація естетичного виховання ґрунтовної підготовки вчителя і вихователя до цієї роботи, постійного підвищення фахової кваліфікації, загальної і педагогічної культури, чіткого знання завдань естетичного виховання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Вплив естетичного виховання на реабілітацію вихованців допоміжної школи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок