Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Зображення постаті людини в українському народному одязі

Зображення постаті людини в українському народному одязі

Назва:
Зображення постаті людини в українському народному одязі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,11 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Зображення постаті людини в українському народному одязі


Мета: закріпити знання про співвідношення частин тіла людини; продовжити знайомство учнів з традиційним українським народним одягом; розвивати інтерес до українського народного одягу як складової частини духовної культури українців; виховувати любов до українського мистецтва.
Тип уроку: застосування знань, навичок і вмінь.
Обладнання: для вчителя — плакати (див. урок № 30), зразки українського народного одягу, ляльки в українському одязі на магнітній дошці, відеоряд репродукцій картин видатних українських художників, карта України; для учнів — альбом, фарби, графічні матеріали, склянка з водою, пензлі, серветка, палітра.
Хід уроку
I. Організація уваги учнів, оголошення теми та мети уроку
Слово вчителя.
Сьогодні на уроці ми продовжуємо вдосконалювати вміння та навички в малюванні постаті людини. Але наше завдання усклад-нюється тим, що людину ми будемо малювати в традиційному ук-раїнському одязі.
II. Мотивація навчальної діяльності
Організація сприймання творів мистецтва.
Учитель звертає увагу учнів на відеоряд творів видатних українсь-ких художників, який висить на дошці, і коментує кожний із них.
Розповідь учителя.
Семен Маркович Прохоров (1873—1948 pp.).
Учень Іллі Рєпіна по Петербурзькій академії мистецтв Семен Прохоров з 1913 р. оселився в Харкові. Працюючи загалом у манері, виробленій під час навчання, він у 1920-ті pp. підпав під вплив влас-тивого тогочасному російському й українському мистецтву захоп-лення народною творчістю. Це відбилося на таких його полотнах, як «Жниці», «Степан Разін». «Українська дівчина» також належить до цього циклу робіт. Але в останньому випадку, маючи міцну професій-ну підготовку, вільно володіючи малюнком, моделюванням форми, тонально насиченим живописом, психологічною характеристикою образу, Прохоров не підпорядковує цього, як трапилося в «Жни-цях» і «Степані Разіні», канонам певного стилю. Натомість сама краса народної творчості безпосередньо стає об'єктом його уваги. Своє захоплення нею він виявляє властивими його творчому методу реалістичними засобами. Від народної творчості Прохоров запозичує увесь антураж і манеру картинно-урочистої побудови композиції.
Українська дівчина (1925 p.)
Молода дівчина зображена на тлі золотаво-вохряного з рожевими квітами килима. Із цим тлом гармонійно узгоджений колір обличчя і рук. Дівчина в задумі трохи схилила голову, її спокійні карі очі лагідно дивляться на глядача. М'який жест рук свідомо має дещо манірний характер — художник тим самим ніби привертає увагу до їхньої краси, до принади перев'язаної стрічкою коси. Червона хустка на голові, червона кайма разом із чорною плямою керсетки утворюють ніби основний колірний стрижень, біля якого ритмічно лягають кольори білої сорочки і зеленої запаски.
Полотно приваблює добротною академічною манерою виконання. У ньому виразно звучить замилування красою молодості, висловлене художником зі зворушливою безпосередністю.
Іван Іванович Труш (1869—1941 pp.).
Гуцулки біля церкви (1920-ті pp.)
Іван Труш — один із провідних західноукраїнських митців, який багато уваги приділяв практиці й теорії образотворчого мистецтва, питанням побудови демократичної української культури. Пройшов-ши школу в Краківській академії красних мистецтв, зокрема у Яна Станіславського, вивчаючи сучасні європейські течії, він свідомо прагнув творити мистецтво, позначене народністю й національною самобутністю. Поряд із портретами та пейзажами Труш постійно писав жанрові полотна за мотивами, запозиченими з життя гуцулів. Він не розкривав соціальних суперечностей, його передусім цікавила яскравість народних звичаїв та народного одягу. Малюючи багатофі-гурні композиції, митець не вдавався до поглибленої характеристики окремих персонажів, до їх виразного окреслення, вважаючи, що це порушує гармонію цілого. Натомість звертався до сміливого вияв-лення декоративних плям, яскравого звучання кольору на пленері.
Саме так написана гуцульська серія побутових полотен, і зок-рема, «Гуцулки біля церкви».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Зображення постаті людини в українському народному одязі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок