Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ПРОФІЛАКТИКА БЕЗПРИТУЛЬНОСТІ НЕПОВНОЛІТНІХ ЯК НАПРЯМОК ДІЯЛЬНОСТІ СОЦІАЛЬНОГО

ПРОФІЛАКТИКА БЕЗПРИТУЛЬНОСТІ НЕПОВНОЛІТНІХ ЯК НАПРЯМОК ДІЯЛЬНОСТІ СОЦІАЛЬНОГО

Назва:
ПРОФІЛАКТИКА БЕЗПРИТУЛЬНОСТІ НЕПОВНОЛІТНІХ ЯК НАПРЯМОК ДІЯЛЬНОСТІ СОЦІАЛЬНОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,62 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 37.013.42
Лебедева I.O., Миколаївський державний університет імені В.О. Сухомлинського
ПРОФІЛАКТИКА БЕЗПРИТУЛЬНОСТІ НЕПОВНОЛІТНІХ ЯК НАПРЯМОК ДІЯЛЬНОСТІ СОЦІАЛЬНОГО
У статті розкриваються сутність та зміст соціально-педагогічної профілактики безпритульності неповнолітніх. Визначаються завдання, об 'єкти, рівні та принципи профілактичної діяльності, виділяються її характерологічні структурні компоненти.
In the article the essence and the contents of the social and educational preventive measures against children's homelessness are investigated. The main tasks, objects, levels and principles of preventive activity are defined; its typical structural components are singled out. Глибокі соціальні перетворення, що відбувалися в 1990-х роках, кризовий стан економіки, культури та освіти катастрофічно погіршили умови життя та виховання дітей і молоді, неминуче призвели до збільшення кількості труднощів, з якими зустрічаються дитина та її батьки у процесі життя та розвитку. Сучасні дослідники виявили, що внаслідок цього в дитячому та під-літковому середовищах відзначається низка негативних тенденцій. Результати спостерігаються у зростанні підліткової злочинності та в збільшенні кількості бездоглядних та безпритульних дітей.
У Законі України "Про соціальну роботу з дітьми та молоддю" термін "безпритульні діти " трактується як діти, які були покинуті батьками, самі залишили сім'ю або дитячі заклади, де вони виховувались, і не мають певного місця проживання [1, с. 213]. Профілактика бездоглядності та правопорушень серед дітей - один з найважливіших заходів, спрямованих на виконання Націо-нальної програми "Діти України".
Соціальне замовлення на розроблення заходів щодо профілактики дитячої бездоглядності та безпритульності також визначається в діючих законах та указах Президента України, а саме: Закони України "Про органи і служби у справах неповнолітніх та спеціальні установи для неповнолітніх", "Про охорону дитинства", "Про со-ціальну роботу з дітьми та молоддю", Укази Президента України "Про затвердження комплексних заходів щодо профілактики бездоглядності та правопорушень серед дітей, їх соціальної реабілітації в суспільстві", "Про додаткові заходи запобігання дитячої бездоглядності".
Правові, медичні, психологічні, соціальні та педагогічні аспекти профілактики безпритульності та інших відхилень у поведінці в тій чи іншій мірі розглядалися в працях таких вчених, як: Т.Ф. Алєксєєнко, Л.М. Артюшкіна, В.Г. Баженко, В.Г. Бочарова, М.В. Володько, М.А. Галагузова, В.В. Головченко, Т.Ю. Зайцевська, ЮЛ. Заросинський, І.Д.Звєрєва, А.Г. Зінченко, А.Й. Капська, О.С. Макаренко, Н.Ю. Максимова, М.С. Мартинова, В.М. Оржеховська,
A.M. Прихожан, O.A. Удалова, M.M. Фіцула, О.І. Холостова, М.В. Шакурова та інші.
Аналіз наукової літератури виявив, що проблема соціально-педагогічної профілактики безпритульності неповнолітніх ще не була предметом спеціального дослідження. Більшість науковців орієнтуються на вивчення умов та особливостей процесу профілактики та практично не вдаються до змістовного аналізу структурних компонентів цього явища. Отже, мета нашого дослідження полягає у розкритті сутності та змісту поняття соціально- педагогічної профілактики безпри-тульності неповнолітніх, визначенні її завдань та об'єктів та виділенні структурних компонентів.
Категоріальний апарат поняття "профілактика " (від гр. - попередження) найповніше розроблений у російськомовному словнику з соціальної педагогіки, у якому "профілактика" визначається як використання сукупності заходів для попередження виникнення та розвитку будь- яких відхилень у розвитку, навчанні, вихованні [2].
У словнику російської мови термін "профілактика" має значення "охороняти", "оберігати", "попередити". Ці слова розглядаються як синоніми.
Тлумачний словник української мови трактує профілактику в суто медичному аспекті. Це "заходи, що запобігають виникненню та поширенню хвороб, сприяють охороні здоров'я населення". Але у словнику використовується поняття "попередження", під яким розуміється запобігання чого-небудь небажаного [3].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ПРОФІЛАКТИКА БЕЗПРИТУЛЬНОСТІ НЕПОВНОЛІТНІХ ЯК НАПРЯМОК ДІЯЛЬНОСТІ СОЦІАЛЬНОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок