Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Формування естетичної культури майбутнього вчителя

Формування естетичної культури майбутнього вчителя

Назва:
Формування естетичної культури майбутнього вчителя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,63 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Формування естетичної культури майбутнього вчителя


Однією з актуальних проблем сьогодення, яка гостро встає перед педагогічною громадськістю, є проблема виховання людини як найвищої морально-духовної цінності, в якій тісно взаємопов'язані естетичні знання, естетичний досвід та естетична активність. Ці складові загальної мети визначають завдання діяльності сучасної вищої школи. У національній програмі "Освіта" визначено основні напрями реформування освіти, зокрема, виховання студентської молоді, що має істотно вплинути на діяльність вищих навчальних, закладів, сприяти впровадженню нових виховних систем і технологій, які б відповідали потребам розвитку особистості, розкриттю її талантів, моральної свідомості і естетичної культури. Серед різних видів виховної роботи у вищих навчальних закладах важливе місце належить естетичній діяльності.
Теоретичні засади проблеми естетичної діяльності сучасні вчені визначають у взаємозв'язку з моральною позицією, світоглядом особистості, ступенем розвитку її ціннісних орієнтацій (О.І.Буров, О.Р.Дробницький, М.С.Каган, І.С.Кон, Є.В.Квятковський, Б.Т.Лихачов, В.О.Разумний, Г.П.Шевченко та інші).
Ґрунтуючись на висновках цих досліджень, українські педагоги дійшли висновку про важливість використання з цією метою досягнень народної педагогіки, яка сприяє формуванню духовності, ідейності та основних компонентів естетичної культури особистості (А.Г.Болгарський, О.М.Олексюк, О.П.Гудницька, С.Р.Клебік та інші).
Під естетичною діяльністю майбутніх вчителів ми розуміємо особливий вид емоційно-ціннісного освоєння навколишньої дійсності в емоційній формі, через яку відбувається формування інтегративних якостей особистості: гуманізму, доброти, працелюбності, дбайливого ставлення до природи, практичної участі у створенні прекрасного у реальному житті, бажання жити і творити за законами краси. Вони характеризують значною мірою рівень вихованості студентської молоді.
Значна теоретична розробленість проблеми формування естетичної культури майбутнього вчителя не знімає деяких суперечностей, які існують у практичній роботі вищих педагогічних закладів:
- між соціальним замовленням, пов'язаним із формуванням високодуховною особистістю вчителя сучасної школи і неготовністю викладачів вищої школи реалізувати його на ґрунті розвитку естетичної діяльності студентів;
між функціонуванням достатньою кількістю гуртків, студій, театрів і браком науково обґрунтованих технологій формування естетичної культури майбутнього вчителя в різних видах його діяльності.
За справедливим твердженням Олени Ічанської, обмежене використання засобів мистецтва виявляється у відчужені отриманих знань і виступає одним із факторів кризи сучасної освіти [1, 23].
До цього слід додати також, що далеко не в повній мірі з метою формування естетичної культури майбутнього вчителя використовуються такі важливі засоби, як труд і природа.
Кінцевий результат зусиль людини – продукт нашої праці – безпосередньо відбиває усю глибину або поверхню, усю простоту або складність морально-естетичних уяв людини, відбиває його ідеал краси.
До поняття краси праці входять поняття про красу того, хто трудиться, про красу трудового процесу та про красу продукту праці.
Красивим може бути тільки усвідомлена праця. Студент не може усвідомити красу трудового процесу, мету якого він не знає. Кожна праця спрямована до розуму, серця робітника і має бути модифікованим ними.
Раціоналізаторська діяльність, таким чином, включає ще два морально-естетичних аспекту праці: його творчий характер та співвідношення з існуючим (або ідеальним) зразком.
Особливу увагу праці як важливому фактору повноцінного розвитку особистості приділяла наша вітчизняна педагогіка. К.Д.Ушинсь-кий говорив про неодмінну інтелектуальну, фізичну, моральну деградацію особистості в результаті відсутності трудової діяльності [3, 303-326].
З усіх морально-естетичних проявлень краса природи найбільш близька і зрозуміла людині. Дитині і дорослому притаманний інтуїтивний потяг до близькості з природою, виділення в неї прекрасного, поетичного.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Формування естетичної культури майбутнього вчителя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок