Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Особливості професійного іншомовного спілкування менеджерів зовнішньоекономічної діяльності

Особливості професійного іншомовного спілкування менеджерів зовнішньоекономічної діяльності

Назва:
Особливості професійного іншомовного спілкування менеджерів зовнішньоекономічної діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,36 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Особливості професійного іншомовного спілкування менеджерів зовнішньоекономічної діяльності


Нові соціально-економічні умови розвитку нашої держави, її входження до світового співтовариства викликають необхідність змін у підготовці висококваліфікованих фахівців економічних спеціальностей, здатних розв’язувати складні проблеми розбудови демократичної держави. Особливої уваги набуває проблема підготовки менеджерів зовнішньоекономічної діяльності, які у своїй професійній діяльності здатні вільно користуватися іноземними мовами - у першу чергу – англійською.
Проведений аналіз стану міжнародної діяльності підприємств Подільського регіону допоміг встановити, що підготовка фахівців з вищою економічною освітою, які в своїй професійній діяльності можуть вільно користуватися іноземною мовою, набуває актуальності. Про це свідчить хоча б той факт, що підприємства Вінниччини успішно співпрацюють з партнерами із 76 країн світу на всіх континентах, що складає 41,7% країн-членів ООН. Зовнішньоторговельний оборот Вінниччини становить 231,9 млн. дол. США. Ефективність зовнішньої торгівлі товарами та послугами характеризується позитивним сальдо в 76,1 млн. дол. США. Зовнішньоекономічні операції здійснюються з 23 із 24 індустріально розвинутих країн світу, питома вага яких становила 40,1%. Обсяги товарообігу з країнами „великої сімки” досягли 67,0 млн. доларів, що становить 28,9% товарообігу Вінницької області. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі вивело Вінницьку область на 19 місце в Україні, в тому числі, за обсягом експорту – 16, імпорту – 22 місце.
Такі позитивні економічні показники спричинили ситуацію, коли молоді фахівці економічних спеціальностей, враховуючи перспективу професійного та кар'єрного росту, відчули нагальну проблему у досконалому володінні фахово спрямованою іноземною мовою. Враховуючи таку ситуацію, нами було проаналізовано зміст та характер професійної діяльності фахівців економічних спеціальностей, які в своїй професійній діяльності користуються іноземною мовою, а також діяльності фахівців, які працюють в відділах зовнішньоекономічних зв'язків підприємств та фірм на посадах керівників підрозділів та перекладачів технічної документації.
В результаті дослідження було встановлено, що поряд із навичками вільного спілкування іноземною мовою на побутову тематику, таким фахівцям необхідні уміння та навички професійно спрямованого перекладу в певній галузі науки чи техніки, а також уміння користуватися іноземною мовою у телекомунікаційних мережах, де необхідні уміння обмінюватися письмовими та усними повідомленнями із зарубіжними партнерами. Ведення спонтанної бесіди на професійні теми з носіями мови усно чи письмово передбачає високий рівень активного володіння іноземною мовою, максимально наближений до рівня володіння носієм мови. В таких умовах суттєво зростає відповідальність за використання мови, оскільки діяльність фахівця на такому рівні вимагає прийняття певних рішень, пов'язаних з діяльністю підприємства в умовах конкурентної боротьби, яка, як уже зазначалося, є невід'ємною частиною ринкової економіки. Такий рівень володіння мовою вимагає від фахівців не просто знання та розуміння закономірностей побудови форми іншомовного висловлювання але й глибоке розуміння іншомовної культури та реалій [4].
Інтеграційні процеси України в міжнародну економічну спільноту виявили проблеми як інформаційно технічні, так і культурні. За таких умов процес фахово-спрямованого навчання іноземним мовам передбачає також поряд із знаннями лінгвістичного характеру забезпечити розуміння чужої для нас культури а також практики діяльності в іншомовному інформаційному середовищі. В зв'язку з цим, виникає ще одна мета навчання фахово-спрямованій іноземній мові фахівців технічних та економічних спеціальностей – навчання письмовому спілкуванню в телекомунікаційних мережах, що доцільно забезпечити засобами сучасних інформаційних технологій [1,2].
Проаналізувавши сучасний стан розвитку міжнародної діяльності підприємств Подільського регіону, ми з'ясували основні види іншомовної діяльності, які здійснюють фахівці економічних спеціальностей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Особливості професійного іншомовного спілкування менеджерів зовнішньоекономічної діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок