Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Тенденції розвитку фізики як навчального предмета в середній загальноосвітній школі України

Тенденції розвитку фізики як навчального предмета в середній загальноосвітній школі України

Назва:
Тенденції розвитку фізики як навчального предмета в середній загальноосвітній школі України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,18 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Тенденції розвитку фізики як навчального предмета в середній загальноосвітній школі України


Завдання історико-наукового дослідження полягає не тільки в тому, щоб поповнити факти й описати, що було досягнуто наукою в той чи інший період, але і в тому, щоб розкрити, як і завдяки чому були досягнуті її успіхи і, встановивши принципи розвитку науки в минулому, оцінити це для майбутнього. Аналіз історико-методичних проблем становлення та розвитку фізики як навчального предмета в середній загальноосвітній школі України вимагає комплексного системного підходу. Тому особливе значення для дослідження має виділення методологічних підходів до розв’язання проблеми співвідношення історії й сучасності.
У ході дослідження ми керувалися основними засадами методології наукового пізнання: соціальною обумовленістю розвитку науки й разом з тим необхідністю обліку логіки її внутрішнього розвитку; історизму у суспільних науках; єдністю історичного й логічного в дослідженні суспільних явищ; системним підходом до аналізу явищ природи і суспільства. При цьому ми спиралися на висновки й узагальнення методологічного характеру стосовно питань розвитку середньої загальноосвітньої школи і психолого-педагогічної науки, що містяться у працях відомих науковців: Ю.К.Бабанського, Г.О.Балла, О.І.Бугайова, Л.С.Виготського, П.Я.Гальперіна, С.У.Гончаренка, Д.Д.Зуєва, Є.В.Коршака, О.І.Кульчицької, О.М.Леонтьєва, О.І.Ляшенка, М.Т.Мар-тинюка, О.О.Пінського, О.В.Сергєєва, Є.М.Сульженко, Н.Ф.Та-ли-зіної, О.К.Тихомирова, І.К.Туришева, А.В.Фурмана, М.Н.Шабаліна та інших.
Мета дослідження – виявити тенденції розвитку фізики як навчального предмета в середній загальноосвітній школі України.
Завдання дослідження – виокремити та проаналізувати в історичному і методичному аспектах періоди становлення та розвитку вітчизняної методичної системи навчання шкільної фізики.
І період – елементи фізичних знань у системі освіти ХVІІІ – початку ХІХ століть.
Історія викладання фізики в навчальних закладах російської імперії нараховує понад 300 років і веде свій початок із заснування перших закладів освіти – Київської духовної академії (1631 р.) і Московської слов'яно-греко-латинської академії (1685 р.). Там фізика вивчалася в курсі філософії, за Аристотелем, викладання здійснювалось грецькою та латиною, а методи навчання були схоластичними, успадкованими від середньовіччя. Таке ж викладання фізики було в духовних семінаріях (з 1721 року) і в першому шляхетському корпусі (з 1731 року) майже до кінця XVIII століття. Перші спроби викладання фізики й механіки як реальних предметів було зроблено в Петровську епоху.
На початку XVIII ст. було застосовувалися лише перекладні підручники фізики, зокрема переклади з німецької. Першим перекладним підручником фізики була книга академіка Г. Крафта “Коротке керівництво до пізнання простих та складних машин”. Це були основи механіки. “Коротке накреслення відкритого проходження дослідної фізики” (1738 р.) Г. Крафта і “Вольфіанська експериментальна фізика” М.В. Ломоносова (1746 р.; 1760 р. – друге видання) – перші підручники фізики в Росії.
Лише в кінці XVIII ст. видано “Коротке керівництво до фізики” М. Головіна (1785 р.), “Керівництво до фізики” П. Гіляровського (1793 р.) і “Фізика” М. Сперанського (1797 р.). Це були перші оригінальні підручники, написані вітчизняними авторами.
За Статутом 1786 р. фізика (і окремо – механіка) вивчалася тільки на другому році навчання в четвертому класі Головного народного училища.
У другій половині XVIII ст. відбулася важлива якісна зміна в галузі освіти – перетворення спеціальної школи на школу загально-освітню. До початку ХІХ ст. школа Російської Імперії не була, не стала, а ставала загальноосвітньою. Це дуже важлива обставина.
За статутом 1804 р. фізика вважалась обов’язковим навчальним предметом у гімназіях. Єдиної програми її навчання не було, навчальні плани скрізь були різні.
За Статутом 1828 р. вивчення фізики мало відбуватись тільки в гімназії: у шостому класі – „загальна” і в сьомому класі – „часткова”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Тенденції розвитку фізики як навчального предмета в середній загальноосвітній школі України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок