Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Приватна вища освіта України в історико-педагогічних дослідженнях

Приватна вища освіта України в історико-педагогічних дослідженнях

Назва:
Приватна вища освіта України в історико-педагогічних дослідженнях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,04 KB
Завантажень:
413
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему:
Приватна вища освіта України в історико-педагогічних дослідженнях


Гострою проблемою суспільного поступу України є “розірваність” її національного буття [7, с.206]. Української приватної вищої школи це стосується чи не найбезпосередніше. У її розвитку існує прогалина у сімдесят років, коли під забороною була не тільки приватна власність, а й “приватна ініціатива”, як і власне “приватність”. Звернення до вітчизняного історичного досвіду є необхідною складовою аналізу складних і суперечливих процесів відродження природних форм суспільного поступу нашого суспільства. Аналіз історичної, педагогічної, культурологічної літератури, результатів низки досліджень свідчить, що питання ролі й місця приватної та громадської ініціативи в системі освіти України залишилися досі мало вивченими. Перші публікації з цього питання з’явилися ще на початку ХХ ст. Їх автори – Є.Андреєв, Г.Геннель, В.Григор’єв, М.Демков, С.Золотарьов, В.Луцкевич, І.Максин, О.Мусін-Пушкін, О.Острогорський, І.Посадський, Д.Ромашков, Г.Фальборк, В.Чарнолуський, М.Чехов та ін. – були безпосередніми учасниками педагогічного руху кін. ХІХ – поч. ХХ ст. Незавершеність процесу та їхня участь у ньому зумовили висвітлення цими авторами лише окремих аспектів явища і деяку тенденційність їхніх праць. Більшість із них це питання висвітлювали лише побічно, у розрізі більш загальних досліджень. О.Острогорський, наприклад, досліджував цю проблему в ракурсі комерційної освіти. Лише В.Чарнолуський та певною мірою В.Луцкевич писали саме про приватні навчальні заклади.
За радянських часів питання про громадську та приватну ініціативу в галузі освіти жодного разу не стало темою окремого дослідження, а лише фрагментарно висвітлювалося в контексті більш загальних історико-педагогічних досліджень (варто згадати праці С.Батишева, В.Борисенка, Г.Васьковича, Г.Ващенка, Ш.Ганеліна, М.Гриценка, Є.Днєпрова, Г.Захаревича, Я.Звігальського, М.Іванова, М.Константинова, Г.Крилова, Є.Луценко, Є.Мединського, Д.Павлова, К.Парменова, О.Піскунова, С.Пастернака, С.Ciрополка, Є.Степановича, Б.Тебієва).
У 1991-2006 рр. вийшли друком кілька наукових монографій, присвячених проблематиці приватної вищої освіти в нашій країні: “Актуальні проблеми приватної вищої освіти в Україні” С.Медведчука, Я.Романчука, Я.Ханика, І.Якиміва, “Громадська та приватна ініціатива в розвитку освіти України (кінець ХІХ – початок ХХ ст.)” І.Добрянського і В.Постолатія, “Оновлення та реформа вищої школи: приватна вища освіта в Україні у 1991-1996 рр.” Дж.Стетара, “Недержавна вища освіта в Україні: перше десятиліття: історичний нарис” В.Огаренка, “Приватна вища освіта: шляхи України у світовому вимірі” О.Сидоренка, колективна монографія під загальною редакцією В.Астахової “Приватная высшая школа в объективе времени: украинский вариант”, монографія Д.Льюїса, Д.Генделя, О.Дем’янчука “Private Higher Education in transition countries” (“Приватна вища освіта в перехідних країнах”), видана англійською мовою в Києві.
Монографія “Громадська та приватна ініціатива в розвитку освіти України (кінець ХІХ – початок ХХ ст.)” [2] вийшла друком у Кіровограді 1998 року. Дослідження ґрунтується на багатому архівному матеріалі: документах Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного історичного архіву України, Державного архіву м. Києва та архівів низки областей, збірниках документів і матеріалів, виданих міністерствами народної освіти, фінансів, торгівлі та промисловості, виданнях організаційних комітетів з’їздів, присвячених проблемам освіти, звітах керівників навчальних закладів, урядових структур та громадських організацій, статистичних матеріалах, опублікованих в різних джерелах, періодичній пресі досліджуваного періоду, історико-педагогічній літературі, спогадах.
Заснування приватних навчальних закладів в Україні (тій її частині, що входила до складу Російської імперії) в зазначений час регламентувалося окремим законодавчим актом (положенням), де вказувалося, що засновуються приватні навчальні заклади з метою сприяння й допомоги урядові у справі народної освіти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Приватна вища освіта України в історико-педагогічних дослідженнях

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок