Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Установчий шкільний урок

Установчий шкільний урок

Назва:
Установчий шкільний урок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,69 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Суттєвим складником дидактичного процесу є установчий шкільний урок, що трактується як складна суб’єктивно-раціональна дія. Необхідним мисленевим сполучником між уроком (як складною мовно-освітньою дією) і його наслідком є суб’єктивно-раціональний контекст. Охоплює він поняття (переконання), які з однієї сторони визначають мовні цінності і освіти (дидактичні), а з другої – переконання, які вказують способи дослідження перечислених цінностей.
В залежності від рівня складності мовно-освітніх дій (дидактичних) виділяємо види цих дій: І) вихідні, ІІ) вузлові, ІІІ) групові, IV) основні.
Вузловий мовно-дидактичний фрагмент створюється з пов’язання чотирьох основних функцій мови, які узгоджують мовні вирази відповідно до системи мови і інших аспектів мови, а саме: 1) представлення, 2) нагадування і ???, 3) контролювання шляхом: а) питань і б) відповідей, 4) визнання – з чотирма функціями навчання: 1) випуклістю, 2) пропонуванням, тобто додаванням, 3) перевіркою, шляхом: а) питання і б) відповідь і 4) визнанням. Цей лінгвистичний аспект – лінгвістичне мислення – є своєрідним медіум, місток між сенсуальним мисленням і мисленням ментуальним. Складну дидактичну дію (тут у формі описовій) формують чотири складові системи:
1) вилучення необхідної інформації, поняття, погляду, об’єкту, явища, риси предмету і т.д. Що є основою а разом з тим точкою виходу до наступних дій, які є у цьому складі;
2) рекомендації (ширше: бажання, наказ, завдання) вчителя, виконання учнем окремих дій, що є наступною площиною, на якій підіймається наступна складова дія;
3) перевірка шляхом питання вчителя і відповідь учня, яка розкриє виконання цієї рекомендації, яку вчитель виражає в окремій формі;
4) визнання (схвалення чи несхвалення), акцентування, впевненість у цій відповіді учня, інформація про одержані ним результати.
??? аксіологічного підпорядкування “організовує” “внутрішньо” не тільки кожну з дидактичних дій (вилучення, рекомендацій, перевірка, визнання), а єднає у певні групи. Кожна група “ланка” вузлових дій дидактичних, завдяки яким досягається спільної мети, називаємо “ланковий дидактичний фрагмент”. Підлягає він правилам об’єднання навколо однієї з вузлових дій. Комбінації “згрупування” обговорюють структуру, що є ??? відносно них, основної дидактичної дії, тобто шкільного уроку. Отже, урок є трьохстепеневою дидактичною дією, найнижчий рівень якої створюють вузлові дидактичні дії (фрагменти), середній рівень – згруповані дидактичні дії (фрагменти) та вищий (третій) рівень – основна дидактична дія (фрагмент).
Послідовний вузловий мовно-дидактичний фрагмент, тобто інакше кажучи – вузловий дидактичний акт 402, який охоплює: а)інформацій, б) рекомендацій, в) перевірка шляхом питань і відповіді та г) визнання, тобто підтвердження – ??? В тісному зв’язку з багатьма іншими позадидактичними актами. Є це між іншим: 1) вузловий мисленевий акт, який охоплює три конститутивні складники (акти також): а) висунення окремої проблеми (питання), б) знаходження його вирішення (шляхом групи питань) та в) перевірка відповідності нашого розв’язку (шляхом верифікаційних питань); 2) вузловий мовний акт, що охоплює: а) акт комунікування інформації, б) акт комунікування прагнення (рекомендування, просьби і т.д.), в) акт комунікування певної перевірки шляхом комунікування питання і відповіді, а також г) акт комунікування впевненості (підтвердження, констатації, визначення і т.д.); 3) вузловий питальний акт, що охоплює: а) відмова від даного поняття чи переконання, б) перевірка цього поняття окремою одиницею на основі цих знань, в) відхилення цієї відмови відповіддю, г) багатосуб’єктивна констатація факту відхилення відмови даного поняття; 4) вузловий логічний акт, в якому міститься: а) мета, тобто суспільна цінність, б) участь одиниці в поділі і реалізації завдань (тобто суспільних ролей), в) акцентування суспільних переконань; 5) вузловий соціолінгвістичний акт, що охоплює: а) учасника комунікаії (обмінні ролі надавця і одержувача) і б) мовний переказ і в) суспільний контекст комунікацій; 6) вузловий творчий акт, який охоплює: а) неконвекційне виділення нової інформації (явища, факти і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Установчий шкільний урок

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок