Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА ТЕХНОЛОГІЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СОЦІАЛІЗАЦІЇ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ

СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА ТЕХНОЛОГІЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СОЦІАЛІЗАЦІЇ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА ТЕХНОЛОГІЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СОЦІАЛІЗАЦІЇ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,69 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 37.013.42
А. П. АНІЩЕНКО
СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА ТЕХНОЛОГІЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СОЦІАЛІЗАЦІЇ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ
Викладено сутність розробленої автором соціально-педагогічної технології діяльності соціальних педагогів щодо підвищення ефективності процесу соціалізації старшокласників у територіальній громаді.
Ключові слова: соціальний педагог, соціально-педагогічна технологія, соціалізація, старшокласники, територіальна громада.
Изложена сущность разработанной автором социально-педагогической технологии деятельности социальных педагогов относительно повышения эффективности процесса социализации старшеклассников в территориальной общине.
Ключевые слова: социальный педагог, социально-педагогическая технология, социализация, старшеклассники, территориальная община.
In article author's social-pedagogical technology of activity of social pedagogues for increasing of efficiency of process of socialization of senior pupils in a territorial community is presented.
Key words: social pedagogue, social — pedagogical technology, socialization, senior pupils, territorial community.
Історія розвитку людства відображає прагнення суспільства сформувати нову «породу людей» під визначені соціально-педагогічні ідеї. Е. Кант зазначав, що дітей необхідно виховувати, орієнтуючись не на сучасність, а на майбутнє [2]. Проблеми, пов'язані з соціалізацією особистості, турбували людство значно раніше, ніж виник спеціальний термін «соціалізація». Як мультидисциплінарне поняття, соціалізація стала наповнюватися своєрідним змістом, який визначався специфікою тієї чи іншої науки [8]. Початок нового тисячоліття знаменується прискоренням процесів глобалізації, тех- нократизації та інформатизації суспільства, що стрімко змінюють умови, які впливають на якості, сутність та складові соціалізації. Соціалізація, що триває протягом усього життя людини, забезпечує спадкоємність історичного розвитку суспільства, через засвоєння та відтворення культурного надбання [7]. Критерієм ефективності соціалізації є перетворення будь- якого об'єкта соціалізації в її суб'єкт. Соціалізація кожного наступного покоління не обмежується досягненнями попередніх поколінь. Темпи цього розширення на сучасному етапі прискорюються. Різні покоління особливими засобами, властивими для даного періоду, засвоюють та збагачують соціальний досвід. Процес соціалізації відповідає структурі і стану розвитку суспільства та залежить від вікових особливостей особистості. Цей процес незворотний. Важлива роль у цьому процесі належить «певній культурі», до якої ми відносимо територіальну громаду. Територіальна громада — це досить складна система відносин, яка перебуває в стані постійного розвитку й особливості якої визначаються за типом поселення групи людей на певній території, котрі мають спільні ознаки: демографічні, територіальні, правові, політичні, економічні, професійні, мовні, релігійні тощо [1]. Життєдіяльність людей завжди здійснюється на певній території, у певному місці проживання та стає середовищем для прояву процесів їх життєдіяльності. Ознаками територіальних громад є: належність до території з
визначеними межами, виокремленість місця проживання, постійність проживання, відображення населеного пункту в адміністративно-територіальному устрої держави, право здійснювати місцеве самоврядування, створювати органи самоорганізації населення, громадські організації [6]. Все це потребує наявності певної кількості активних, відповідальних, толерантних мешканців територіальної громади.
Старшокласники — унікальний соціокультурний феномен, потенціал розбудови держави, джерело поповнення трудових ресурсів, цінність, потенція, фактор змін. Відповідно до цього, старшокласник — об'єкт та суб'єкт розвитку місцевого самоврядування, шанс для суспільства використовувати цю можливість для формування нового члена територіальної громади, з новими соціальними якостями. За А. Мудриком, вік старшокласників відповідає ранньому юнацькому віку 15- 17 років, що припадає на навчання в старших класах загальноосвітнього закладу [5].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА ТЕХНОЛОГІЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СОЦІАЛІЗАЦІЇ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок