Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Історія Гостомельської школи

Історія Гостомельської школи

Назва:
Історія Гостомельської школи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,94 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Історія Гостомельської школи


Школа... Це навчання, цікаві відкриття, пізнання нового та невідомого… А ще - друга домівка, з якої розпочата дорога в самостійне життя. У статті розкривається 70-річна історія одної із шкіл Київщини – Гостомельської. Наведено історичні факти розвитку освіти Гостомельщини, описано умови становлення школи. Історичні матеріали проілюстровані спогадами односельців, колишніх і сучасних учителів і учнів.
Розвиток освіти у Гостомелі у ХІХ-ХХ ст.
Гостомель – древнє селище на Київській землі. Перша письмова згадка про нього – у літописах 1494 року. Глибокої давнини сягає й історія освіти у селищі.
У колись невеликому містечку, що нараховувало кілька десятків дворів, до початку ХІХ ст. писемних людей було небагато – священик Православної церкви та причетник. Та у 1831-1832р.р. поміщик Фелікс Осипович Березовський, який володів у той час більшістю гостомельських земель, робить перший крок у справі поширення освіти серед гостомельців. Він відкриває єврейське елементарне училище. Природньо, що в ньому могли отримувати освіту тільки члени єврейської общини.
Тому в 1832 році у Гостомелі відкривається ще один навчальний заклад – церковно-приходська школа, у якій навчалися грамоті 40 дітей. Ця школа була доступною навіть для дітей найбідніших селян.
Коли у 1866р. Гостомель перетворюється на волосний центр, потреба в грамотних людях зростає. У 1900 році розпочала свою освітянську діяльність двокласна земська школа на 170 осіб.
У 1906 році коштами земства було відкрито ще й вечірні курси для дорослих, які працювали на базі двокласної школи. Навчалося на цих курсах тоді 40 чоловік та жінок.
Збереглися звітні дані земства за 1911 рік стосовно витрат на освіту на цих вечірніх курсах. У тому, далекому вже 1911р., навчалося там 25 осіб (з них лише 5 дівчат), а вчителів було троє.
Отже, кошти було використано таким чином: винагороди викладачам – 200 руб; підручники та навчальне приладдя для слухачів – 38 руб. 45коп.; письмові приладдя для слухачів – 5 руб.; освітлення – 20 руб. 75 коп.; інші витрати (дрібні господарчі потреби) – 14 руб.5 коп. – усього: 278 руб. 45 коп.
До земства надходили пропозиції від керівництва навчальним закладом виділяти щорічно 10-15 руб. на придбання книг для створення власної бібліотеки.
Крім того, класи потребували додаткових коштів на світлові картини для „чарівного ліхтаря”.
У 1913 році кількість слухачів у вечірніх класах збільшилася, їх стало 34 особи (у тому числі 13 дівчат), а земство виділило 248 руб. на роботу навчального закладу. У шкільному музеї збереглося свідоцтво Гостомельського двокласного сільського народного училища.
За спогадами старожилів селища, приміщення земської двокласної школи знаходилося спочатку на розі вулиць Леніна та Червоноармійської, а згодом на території, де нині розташована ветеринарна лікарня. Ще до 1970 року у старенькому приміщенні школи навчалися окремі початкові класи. До сьогоднішнього дня це приміщення не збереглося.
Випускниками Гостомельської двокласної школи було багато відомих людей, зокрема, Михайло Сидорович Шульга – професор, доктор біологічних наук, Клим Степанович Забарило – професор Львівського університету та ін.
Після буремних подій 1917 року настає новий етап у розвитку освіти Гостомеля. З уведенням радянської загальноосвітньої системи, двокласну школу було реорганізовано у неповну середню школу на 300 учнів. Діти навчалися протягом 7 років. Директором школи був Родіон Олександрович Кулицький, завпедом – Михайло Нестерович Штілерман. У пам’яті гостомельців збереглися імена вчителів: Катерина Григорівна Клименко викладала математику, Ізраїль Веніамінович Дрель – хімію, Олег Іванович Хомицький – фізику, Марія Данилівна Тарнавська навчала наймолодших школярів у початкових класах. До 1930 року у школі існував польський клас.
Учителі школи вели подвижницьку громадську роботу, всі свої сили, знання й уміння віддавали справі всебічного розвитку учнів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Історія Гостомельської школи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок