Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Болонський процес (Європейський контекст)

Болонський процес (Європейський контекст)

Назва:
Болонський процес (Європейський контекст)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,90 KB
Завантажень:
401
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
План
Вступ
Болонський процес (Європейський контекст)
1.1 Історія Болонського процесу
1.2 Загальні принципи формування систем вищої освіти європейських країн
Естонія і Болонський процес
2.1 Система університетської освіти Естонії
2.2 Система залікових одиниць у естонській вищій освіті
2.3. Перевірка якості вищої освіти в Естонії
Список використаних джерел


Вступ
Проблема якості освіти – це в першу чергу проблема підготовки спеціалістів, які б відповідали вимогам міжнародного ринку праці. Підвищення якості підготовки високопрофесійних спеціалістів вимагає від навчальних закладів постійного моніторингу ринку праці, динамічної корекції навчальних планів, впровадження нових технологій в навчальний процес і постійного зросту кваліфікації професорсько – викладацького складу.
Мабуть, найкращим коментарем процесу входження Естонії у Болонську систему освіти будуть слова Валерія Меркіна, співробітника Естонського центру російської освіти:
“Входження Естонії у Болонський процес несе у собі, окрім корекції самої системи підготовки спеціалістів високої кваліфікації, необхідність також переймати досвід у провідних західних університетів.
Республіка матиме велику віддачу саме від європейської, а не якої-небудь іншої (американської) системи освіти.
У зв’язку з цим, твердження деяких наших спеціалістів, що, мовляв, наші випускники вузів потрібніші Європі, аніж навпаки, є помилковими.
Думати і прогнозувати, що участь у Болонському процесі активізує “витікання мозку”, тобто втечі спеціалістів із Естонії, - це просто неповага до власної держави. До речі, статистика стверджує, що із країн, які вже входять до Євросоюзу, виїжджає менше 10% випускників вищих навчальних закладів.
Не є таємницею також і те, що окремі вузи нашої країни просто не зможуть змагатися із провідними західними університетами. Болонський процес сам розставить усі крапки над “і”, тобто примусить їх зійти з європейського освітнього простору.
Або ж удосконалюватися...” [12]
Болонський процес в першу чергу сприяє обміну досвідом між різними університетами Європи, створює можливість підвищення інтелектуального потенціалу країни, розвитку всієї системи освіти. Таким чином Болонський процес або примусить окремі навчальні заклади підвищити наявний рівень підготовки, або ж такий університет стає неконкурентноспроможним у сфері освіти.
В нашій роботі ми розглянули два аспекти даної проблематики: по-перше – саму Булонську систему як таку, і по-друге – особливості входження Естонії в Болонський процес.
І ці два аспекти одночасно є основними завданнями даної роботи.


Болонський процес (Європейський контекст)
1.1. Історія Болонського процесу
Однією з найбільш актуальних тем у сучасній системі університетської освіти в нашій країні та країнах СНД все більше стає питання про Болонську систему, тим більш важливим це питання є у світлі початку входження цих країн у європейський простір також і в контексті освіти.
Процес об’єднання Європи супроводжується формуванням спільного освітнього і наукового простору та розробкою єдиних критеріїв і стандартів у цій сфері в масштабах усього континенту. Цей процес отримав назву Болонського від назви університету в італійському місті Болонья, де було започатковано такі ініціативи. Головна мета цього процесу — консолідація зусиль наукової та освітянської громадськості й урядів країн Європи для підвищення конкурентоспроможності європейської системи науки і вищої освіти у світовому вимірі, а також для підвищення ролі цієї системи у суспільних перетвореннях [5, 8].
Болонський процес був започаткований 19 червня 1999 року у м. Болонья (Італія) підписанням 29 міністрами освіти країн Європи «Болонської декларації». Цим актом країни-учасниці узгодили спільні вимоги, критерії та стандарти національних систем вищої освіти і домовилися про створення єдиного європейського освітянського та наукового простору до 2010 року. В межах цього простору мають діяти єдині умови визнання дипломів про освіту, працевлаштування та мобільності громадян, що має істотно підвищити конкурентоспроможність європейського ринку праці й освітянських послуг.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Болонський процес (Європейський контекст)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок