Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Менеджмент проекту інформаційної системи підтримки нормативно-правового забезпечення органів державного управління

Менеджмент проекту інформаційної системи підтримки нормативно-правового забезпечення органів державного управління

Назва:
Менеджмент проекту інформаційної системи підтримки нормативно-правового забезпечення органів державного управління
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,72 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Менеджмент проекту інформаційної системи підтримки нормативно-правового забезпечення органів державного управління


Вступ
Головне завдання ІС підтримки діяльності органів державного управління полягає у створенні інформаційного середовища на базі мережевих, комп'ютерних, програмно-технічних засобів та сучасних технологій для забезпечення ефективних процесів управління та прийняття рішень в умовах активного розвитку суспільства та проведення адміністративної реформи управління. Завдання ІС цього класу полягає у здійсненні інформаційно-аналітичної підтримки процесів управління і забезпеченні управлінського апарату достовірною, повною, оперативною інформацією, оскільки саме це є необхідною умовою прийняття обґрунтованих рішень і чинником більшої дієвості, гнучкості, динамічності в діяльності управлінських органів.
На теперішній час існує широкий спектр програмних систем, які вирішують задачі електронної обробки документів, в тому числі в органах державного управління. Однак створення цілісної системи з урахуванням багатьох конкретних факторів цієї предметної області потребує технології проектування з визначенням принципів, методик та моделей, на базі яких можна виконувати розробку власної програмної системи або здійснювати науково обґрунтований вибір відповідних програмних платформ, які пропонує сучасний ринок.
Разом з тим успішність розробки значною мірою залежить від менеджменту проекту ІС. Методи та засоби проектного менеджменту (Project Management) застосовуються для різних предметних областей, у тому числі і при проектування ІС. Метою менеджменту проекту ІС є визначення критеріїв вибору та прийняття оптимальних рішень на всіх етапах її ЖЦ. Під менеджментом проекту ІС розуміється планування, управління ризиками та обсягом проекту, управління часовими витратами, вартістю.
Менеджмент проекту (МП) ґрунтується на використанні визначених знань, умінь, засобів і методів для досягнення поставленої мети. Досвід реалізації навіть відносно нескладних проектів свідчить, що труднощі, з якими стикаються розробники, обумовлені браком знань по сучасних методах та засобах ведення проекту, відсутності методології створення ІС, а також невмінням організувати ефективну проектну команду.
Ефективне застосування методик МП дозволяє здійснювати практичне керування програмними проектами в умовах обмеженого часу та ресурсів, використовувати кращі практичні рішення щодо планування та контролю (бачення продукту, стартові операції, планування ітерацій, моніторинг, звітність), планувати та керувати ризиками, оптимально організовувати командну роботу та комунікаційні потоки у команді розробників, як внут-рішні, так і зовнішні. Вже існує цілий клас програмних продуктів по керуванню та контролю проектами, що забезпечує технологічну підтримку впровадження методик МП в практику розробки ІС. Тому важливим і актуальним завданням є розвиток і запровадження методологічних основ керування проектуванням ІС управлінської діяльності на базі сучасних принципів керування створенням програмного забезпечення. Це завдання були предметом теоретичного дослідження та практичного застосування при проектуванні конкретної ІС, а саме автоматизованого банку даних “Cистема нормативно-правового і методичного забезпечення організації навчального процесу в загальноосвітніх закладах України на базі мережі Інтернет” (ДР U006513), далі ІС “ЗНЗ”. Авторка виконувала обов’язки менеджеру цього проекту.
В межах проведеного дослідження проведено аналіз сучасних принципів МП і технологій його підтримки, визначено формальну моделі керування проектуванням, яка враховує матеріальні та трудові ресурси, необхідні для виконання розробки ІС, проведена апробація моделей та концепцій методів керування проектуванням цієї ІС. Головні результати стосовно МП, отримані в процесі проведеного дослідження, описані в статті.
При виконанні дуже важливо було забезпечити МП щодо економічних питань, тому спочатку доцільно представити окремі сучасні оцінки і методики, теоретичні положення і застосування яких сприяли успішній реалізації проекту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Менеджмент проекту інформаційної системи підтримки нормативно-правового забезпечення органів державного управління

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок