Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Нові педагогічні технології: інтерактивне навчання

Нові педагогічні технології: інтерактивне навчання

Назва:
Нові педагогічні технології: інтерактивне навчання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,89 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Нові педагогічні технології: інтерактивне навчання


Соціально-політичні зміни, що відбуваються в українському суспільстві, вимагають відповідного переносу акцентів в освітній галузі. Нова освітня філософія визначила пріоритетні напрями педагогічної діяльності, серед яких особливої ваги набирає стратегія спрямування навчально-виховного процесу на формування духовного світу особистості, утвердження загальнолюдських цінностей, розкриття потенційних можливостей та здібностей учнів, а також становлення професійної майстерності педагогів. Її реалізація вимагає пріоритетної і невідкладної уваги в системі післядипломної педагогічної освіти, щодо роботи з учителем, адже він уже нині мусить бути готовим до роботи за новітніми орієнтирами з дитячим колективом.
Педагогів можна зібрати в аудиторії та вмовити їх сидіти й слухати. Але примусити їх учитися абсолютно неможливо. Більше того, дорослі, як і діти, не звикли до тривалого пасивного слухання. Від бездіяльності вони “деревяніють” на очах[7], предмет розмови перестає їх цікавити, починається байдужість. Абсолютно помилковою є думка, що знання даються лише в кабінеті, на семінарах чи курсах. Звичайно, багато вчителів добре засвоюють матеріал в процесі обговорення, обміну досвідом, коли кожен може привнести в загальний процес щось своє. Але є індивіди, які успішно черпають інформацію з інших джерел (книги, телебачення, компютерні програми тощо).
Сьогоднішній педагог вимагає подачі інформації не в пасивній формі, цього він зможе досягти і сам. Вона в наш час не є панацеєю. Важливо, як подати, опанувати її набути досвіду оперування нею. Незалежно від підходу до навчання дорослі завжди віддають перевагу прагматичному, лаконічному стилю викладання. Опитування педагогів (2001 – 2002 роках) показало, що 94 відсотків респондентів вважають за необхідне навчитися чогось конкретного, сформувати відповідні навички, а це є найбільш суттєвим стимулом для того, щоб зайнятися самоосвітою чи підвищити свій на курсах підвищення кваліфікації.
Навчання ключ до успіху в майбутньому Щоправда, розуміють це далеко не всі. Унаслідок величезних соціальних, політичних та технологічних змін, що відбулися за останні роки, світ переживає не найкращі часи. Ми живемо не в традиційних статичних суспільствах, і реальність вимагає привнесення змін у все, що робиться, значить, і в процес навчання, переводячи його в режим активного, більше того, інтерактивного.
З огляду на це легко можна зрозуміти, чому в пресі все частіше поряд з активним вживається термін “інтерактивний”. Педагоги переважно використовують термін “активне навчання”, який базується на визначенні, поданому в “Українському педагогічному словникові”: удосконалення методів і організаційних форм навчально-пізнавальної роботи учнів, яке забезпечує активну й самостійну теоретичну і практичну діяльність школяра в усіх ланках навчального процесу [1, 21].
Учителі-практики стверджують, що будь-якому навчанню притаманна активність, зауважуючи при цьому, що слухання, сприймання інформації - це уже залучення до активності. У ряді наукових досліджень доводиться, що під час навчання треба значно більше, ніж слухати, необхідно читати, писати, обговорювати, брати участь у вирішенні проблем, спостерігати, практикуватися та отримувати зворотний звязок.
У навчальних закладах школярі повинні залучатися до розв’язання мислительних задач таких як аналіз, синтез, оцінювання. Виходячи із такого виду діяльності, визначення терміну “активне навчання” це навчання, яке заохочує реціпієнтів робити щось і думати про те, що вони роблять. Кажучи про інтерактивний підхід у методичній підготовці вчителя, акцентують на позиції, коли в активну діяльність уводиться слухач і педагог (учитель).
Слово “інтерактив” англійського походження (від “interact”, у якому “inter” означає “взаємний, а “act” — “діяти”). Українською мовою значення цих двох мовних одиниць можна подати в наступній редакції: спосіб взаємодіяти чи бути в режимі бесіди, діалогу з чим-небудь (книга, комп’ютер), або ким-небудь (учень, учитель).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Нові педагогічні технології: інтерактивне навчання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок