Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Модернізація вищої освіти в Україні

Модернізація вищої освіти в Україні

Назва:
Модернізація вищої освіти в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,98 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
На тему: „Модернізація вищої освіти в Україні”


ЗМІСТ
Вступ.....................................................................................................................3
1. Відмінності нашого світогляду від європейського....................................5
2. Необхідність реформування комплексу вищої освіти в Україні..............8
3. Введення інновацій у систему вищої освіти в Україні.............................11
4. Модернізація навчального процесу в Україні та її труднощі.................15
Висновки...............................................................................................................20
Список використаних джерел.............................................................................22
 
Вступ
Проголошення України незалежною державою призвело до руйнування централізованих зв’язків та викликало необхідність переходу до ринкової економіки. Побудова розвинутої держави європейського рівня вимагає підвищення рівня самосвідомості та загальної освіти у громадян. Тому сьогодні перед суспільством постало питання належного виховання молодого покоління. Основний тягар вирішення проблеми ліг на заклади освіти, зокрема, на вищі учбові заклади. З їх стін повинна виходити зріла, свідома молодь, яка розуміє своє місце в країні, яка хоче зайняти належну позицію у світовому співтоваристві. Молоді люди повинні бути готові до праці і життя в нових умовах господарювання, професійної орієнтації та зовнішніх обставин, які значно відрізняються від умов, в яких жили та виховувались їх батьки.
В наш час Україна має можливості (високий рівень грамотності насе- лення, високі значення індексу освіти як складового індексу людського розвитку) і об’єктивну потребу інтегруватись в європейський освітній простір. Формування єдиного освітнього європейського простору сприятиме розробці єдиних стандартів освіти, узгодженню нормативно-правової бази країн у сфері освіти, вдосконаленню управлінської структури освітнього комплексу на рівні країни і регіонів на основі залучення досвіду інших країн, розвитку міжнарод- ного ринку освітніх послуг, який у перспективі для України може стати значним джерелом валютних надходжень, а також людському розвитку в Україні, оскіль- ки це розширить можливості для громадян здобути освіту, пройти освітню практику поза межами нашої держави і використати зарубіжний досвід на користь розвитку України.
У 1998 році у м. Болоньї європейськими міністрами освіти була підписана спільна декларація про єдині засади розбудови системи вищої освіти у Європі. Болонський процес спрямований на формування єдиного відкритого європейського простору у сфері освіти, впровадження кредитних технологій на базі європейської системи трансферу кредитів, стимулювання мобільності і створення умов для вільного пересування студентів, викладачів, науковців в межах європейського регіону, спрощення процедури визначення кваліфікацій, що сприятиме працевлаштуванню випускників і студентів на європейському ринку праці. Україна має приєднатися до Болонського процесу через два роки, під час зустрічі міністрів освіти європейських країн у Норвегії.
Щоб входження України до Болонського процесу стало реальністю, треба провести серйозні реформи в галузі освіти. Українська вища освіта відрізняється від європейської.
До цього можна додати, що Україна, рішеннями Верховної Ради та президента В. Ющенка особисто, оголосила про свій намір вступити до Євро- пейського Союзу і вважає цей вибір найбільш правильним і остаточним. У нашій країні вже багато зроблено для приведення у відповідність до європейсь-ких норм законодавства, розпочато серйозні перебудові процеси в усіх сферах. Дуже важливим кроком наближення до європейських стандартів стало реформування комплексу вищої освіти в Україні, але існує забагато „за” і „проти”, адже мають місце різні погляди на сучасний стан та суттєві зміни в освітньому комплексі нашої країни. Велика кількість викладачів та студентів вважають, що освіта в Україні не потребує реформування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Модернізація вищої освіти в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок