Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Процес реформування в галузі обов’язкової освіти в країнах Європи

Процес реформування в галузі обов’язкової освіти в країнах Європи

Назва:
Процес реформування в галузі обов’язкової освіти в країнах Європи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,15 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Процес реформування в галузі обов’язкової освіти в країнах Європи


Ми живемо в еру глибинних соціальних, демографічних, культурних, наукових, економічних та політичних змін, які відбуваються у всьому світі. Взаємозв’язок між цими процесами очевидний, адже будь-які зміни економічні або політичні впливають на соціальне життя громадян, культурний розвиток країни, науку, розвиток особистості, яка і є тою малою цеглиною, з якої складається в кінцевому результаті суспільство. Формування особистості значною мірою залежить від освіти, яку вона отримує та яку пропонує суспільство в якому вона живе.
Такий відповідний кругообіг дає право визначити, що освіта впливає на формування нових соціальних змін. Важко конкретизувати її роль в цих процесах, але очевидно, що вона не стоїть осторонь.
Всі індустріально-розвинуті країни розглядали та розглядають освіту як ключ та найпростіший шлях для економічного розвитку, підвищення рівня життя, досягнення більш гармонійного розвитку суспільства. Вони вважають, що освіта безпосередньо впливає на розвиток та формування нового, майбутнього суспільства. Саме тому уряди європейських країн не тільки приділяють значну увагу процесам, що відбуваються в системах освіти, але й мають значну зацікавленість у тих напрямках, які обере освіта у своєму подальшому розвитку, та яких громадян вона має на меті виховувати.
У всі часи разом зі зміною соціально-політичних та історичних процесів відбувалися зміни і в системах освіти.
Наприклад, після Другої світової війни майже у всіх країнах Західної Європи були проведені структурні зміни систем освіти. Таке реформування було спричинено тією післявоєнною ситуацією, що склалася у країнах Європи. Маючи зруйновану економіку, нерозвинуту соціально-економічну структуру, велику кількість населення, яке весь цей період не мало змоги отримати будь-яку освіту, держави Європи покладали велику надію на реформаторські процеси. Але ні продовження терміну навчання у школах, ні розширення навчальних програм, ні інші структурні зміни в системах освіти не виправдали очікуваних результатів. Нажаль, такий висновок було зроблено тільки у середині 70-х років, після 25 років проведення реформування систем освіти, коли вже можна було оцінити кінцевий результат цих реформ та коли стало очевидним, що зміст та рівень освіти не відповідає соціальним умовам, що створилися на той період. Виникла криза освіти, яка потребувала подальших нових реформувань.
У 80-х роках ХХ-го століття освіта підпала під значну критику з боку урядів та суспільства, причиною якої став дисбаланс між кількістю витрачених на освіту коштів та отриманих від реформування результатів. Найбільш песимістичним було становище в шкільній системі, яка випускала учнів не підготовленими до життя, не давала всім бажаючим рівних можливостей в отриманні освіти та, більш за все, освітянські реформи були не в змозі сприяти суспільству в значному економічному розвитку та створенню соціальної справедливості. Більшість урядів признала витрати на освіту не ефективними та наполегливо рекомендувала освітянам більш уваги приділяти стратегіям щодо втілення реформ та оцінки очікуваних кінцевих результатів.
Існує багато причин, що спонукають країни проводити і далі реформи в системах освіти, які є невід’ємною частиною змін та розвитку світа в цілому:
- перш за все, це економічна мотивація, необхідність уникнути ситуації залишитися "за бортом технологічного прогресу". Попри все освіта має велике значення не тільки для розвитку особистості або індивіда, а і для всього суспільства в цілому;
- по друге, існує гуманістична або егалітарна мотивація, намагання гарантувати різним верствам населення отримати якісну освіту;
- існують також причини чисто політичного характеру, які ставлять перед своїми урядами завдання зробити законні зусилля, задовольняючи вимоги свого електорату, проводити удосконалення суспільства.
Кожна з країн проводячи реформування ставить перед собою свою особисту мету: чи то пов’язану з досягненням найбільшої ефективності у сфері економіки, чи то направлену на створення своєї інтелектуальної власності залежно від рівня, на якому знаходиться ця країна на даний момент.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Процес реформування в галузі обов’язкової освіти в країнах Європи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок