Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Зміна ролі викладача в сучасних умовах

Зміна ролі викладача в сучасних умовах

Назва:
Зміна ролі викладача в сучасних умовах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,60 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Зміна ролі викладача в сучасних умовах


Сучасний освітній процес для досягнення своєї основної мети - виховання такого покоління висококваліфікованих кадрів, які повністю відповідали б потребам ринку праці, - повинен пристосовуватися до вимог часу в усіх своїх складових частинах.
Викладач є носієм тих знань і навиків, якими повинні володіти майбутні спеціалісти, тому від його здатності передати ці знання залежить ефективність навчання.
На протязі історичного розвитку вищої освіти роль викладача розглядалася по-різному:  від уособлення батька, який завжди правий і якому не можна суперечити, до рівного за статусом товариша, старшого і досвідченішого.
Радянська педагогіка вищої школи відводила викладачеві три основні ролі: пропагандист, наставник і організатор. Такий поділ не втратив актуальності і сьогодні, але слід враховувати їх пріоритети і першочергову необхідність у виявлені педагогічної майстерності викладача.
Викладач радянського типу - це, перш за все, вмілий пропагандист, що активно, виконуючи свій обов'язок,  формує ідеологію світогляду студентів. Важливою рисою вважається глибоке знання свого предмету, того кола ідей, які він як спеціаліст доносить своїм слухачам. Наступна характерна риса хорошого пропагандиста - знання психології аудиторії, щоб постійно тримати образ прикладу поведінки для слухачів. Дотепність, здатність "розрядити обставини" вважалися далеко не основними, а лише такими, що доповнюють перелічені вище якості. Метою такого викладача було залучить до пропаганди слухачів, стимулювати таку їх діяльність.
Викладач, передаючи свій досвід студентам, вважається також і наставником. Майстерність наставництва полягала в наданні допомоги студентам при засвоєнні нового матеріалу.
В сучасних умовах головним завданням викладача, зважаючи на доступність різноманітної інформації, можна вважати налагодження самостійної роботи студена і допомога йому в досягненні успіху. Тому його роль - налагодження спільної та індивідуальної роботи студентів.
На перше місце за таких умов виступає висока компетентність і вміння бачити перспективу своєї роботи.
Наступна риса - хороше знання вмінь і можливостей студента. Врахування цього дозволяє з максимальною користю і мінімумом зусиль спрямувати роботу в правильному напрямку.
Ще одна риса, що характеризує майстерність організатора, полягає в тому, щоб завчасно потурбуватися про забезпечення  навчального процесу найбільш зручними засобами передавання інформації (наглядні посібники, методичні вказівки тощо). Оскільки потік інформації постійно зростає і врахувати всі специфічні зміни і нюанси викладачеві часто буває складно, він має вказати студентові правильні напрямки її пошуку.
Важливим є також вміння правильно налагодити контроль і облік роботи студентів. Це необхідно викладачеві не лише для того, щоб добре знати, постійно відчувати реально досягнутий рівень роботи своєї та студента,  а й для того, щоб своєчасно вносити необхідні корективи у процес формування комплексу знань і навичок майбутнього спеціаліста.
Окрім того, добре налагоджені облік і контроль дозволяють заохочувати кращих і вміло та оперативно підводити підсумки виконаної роботи, висуваючи на підставі цього нові завдання та ідеї щодо організації своєї роботи.
Таким чином, визначення і постановка ключових завдань, врахування можливостей студентів, забезпечення оснащення роботи необхідними посібниками і матеріалами, налагодження контролю  і обліку, підведення підсумків складають набір основних  завдань вмілого організатора.
На сьогодні об'єктивно ставляться і нові вимоги до особистості викладача, головною роллю якого є роль організатора, як було з'ясовано вище.
Головна риса - діловитість, гнучкість, здатність швидко вирішувати проблеми, що виникають під час навчальних занять і поза ними. Це набуває особливого значення, зважаючи на зростаючу популярність таких методів організації навчання, як ділова гра, тренінг, дискусія тощо.
Відсутність цієї риси перетворює викладача в такого, що зловживає бюрократичними методами, сповільнюючи оволодівання студента новою сучасної інформацією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Зміна ролі викладача в сучасних умовах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок