Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> До питання управління учбово-пізнавальною діяльністю молодших школярів

До питання управління учбово-пізнавальною діяльністю молодших школярів

Назва:
До питання управління учбово-пізнавальною діяльністю молодших школярів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,99 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
До питання управління учбово-пізнавальною діяльністю молодших школярів


Важливість досліджуваної проблеми зумовлена актуальністю піднесення рівня управлінської діяльності педагогів і пізнавальної діяльності учнів, мотивації та якості засвоєння знань як чинників духовної сфери особистості.
Об’єктивна необхідність розробки питання управління пізнавальною діяльністю молодших школярів продиктована стратегічною метою розвитку системи освіти в Україні, яка визначена державною національною програмою “Освіта (Україна ХХІ століття)”, потребою постійного духовного самовдосконалення особистості в умовах демократичного та гуманного суспільства, зорієнтованого на високі моральні цінності. Важливість наукової розробки цієї проблеми посилюється відсутністю у молодших школярів альтернативних структурно-цільових програм формування умінь вчитися шляхом оволодіння організаційними, логіко-мовленнєвими, пізнавальними і контрольно-оціночними вміннями й навичками.
Враховуючи широкий діапазон вікових особливостей молодших школярів у структурі початкової школи, концепція розвитку загальної середньої освіти особливу увагу приділяє дітям шестирічного віку.
Різноманітність підходів до формування пізнавальних умінь та навичок саме у дітей молодшого шкільного віку свідчить про складність і багатогранність проблеми, яка є предметом вивчення упродовж багатьох десятиріч. Учення про розвиток дитини взагалі за останнє і століття еволюціонувало від простого та елементарного розуміння системи “дитина – предмет” до розуміння “дитина – суспільство”.
Необхідність теми дослідження зумовлена також потребами педагогічної практики, в якій не знаходять реалізації як загальна теорія управління, так і загальна теорія пізнавальної діяльності та пізнавальних процесів, що негативно позначається на продуктивності діяльності як учнів, так і вчителів.
Проблема управління процесом формування пізнавальних вмінь та навичок у дітей молодшого шкільного віку характеризується також відсутністю наукових досліджень, самостійним предметом яких є педагогічні умови та технології управління цим процесом, а об’єктом – сам процес формування пізнавальних умінь та навичок молодших школярів.
Наукову новизну дослідження будуть становити розроблені й експериментально апробовані педагогічні умови і технології, критерії та рівні сформованості пізнавальних умінь та навичок у дітей молодшого шкільного віку. Дістане подальший розвиток вивчення змісту та основних функцій діяльності вчителя у здійсненні управління пізнавальною діяльністю молодших школярів.
Практичне значення одержаних результатів буде полягати у розробці методичних рекомендацій для вчителів початкових класів щодо створення умов для забезпечення продуктивності, результативності управління процесом формування в молодших школярів пізнавальних умінь та навичок.
Основна мета даної наукової статті: на основі стислого аналізу науково-теоретичної та навчально-методичної літератури з’ясувати стан розробленості проблеми управління пізнавальною діяльністю молодших школярів проаналізувати систему їх учбової діяльності та особливості процесу управління нею в аспекті досліджуваної проблеми.
У процесі розвитку ідей управління в педагогіці умовно можна виділити декілька етапів. Перший етап пов’язаний із вченням Й.Гербарта про важливість урахування порогу свідомості для математичного обчислення психічних процесів, яке відіграло велику роль у формуванні експериментальної педагогіки та психології, стало теоретичною основою таких педагогічних принципів, як послідовність, системність тощо.
Другий період пов’язаний з розвитком ідеї школознавства (60-ті роки ХХ століття) та інтенсивним розгортанням робіт у галузі кібернетики, результати яких були використані в педагогіці, зокрема в проблемному і програмованому навчанні (В.П.Безпалько, М.І.Махмутов, Н.Ф.Тализіна, О.К.Тихомиров та інші).
Третій період бере свій початок в середині сімдесятих років ХХ ст. Науковцям у цей час було властиве більш широке тлумачення управління як динамічного процесу розв’язання проблем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: До питання управління учбово-пізнавальною діяльністю молодших школярів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок