Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Заохочення і покарання. Хочу, можна, не можна, потрібно.

Заохочення і покарання. Хочу, можна, не можна, потрібно.

Назва:
Заохочення і покарання. Хочу, можна, не можна, потрібно.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,52 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Заохочення і покарання. Хочу, можна, не можна, потрібно.
Вчитель: Боднарук О.П.


Мета. З'ясувати причини, які спричиняють появі в дітей неуважності, байдужості, черствості, егоїзму.
Обладнання. Виставка літератури з даної теми. Вислов-лювання видатних людей на дану тему.
«Змарнована» дитина у більшості випадків результат не вродженої розумової або моральної тупості, а педагогічних помилок вихователів.
П.Ф. Лесгафт
Дитяча натура дуже здатна до копіювання, і, будучи за-лишена сама собі, вона в короткий час може придбати та-кий розумовий і моральний напрям, що потім найсильніші, найкращі настанови і вимоги честі та обов'язку не в силі вже будуть вигнати дурні навички, які вкоренилися.
M.A. Добролюбов
Форма проведення. Круглий стіл.
Вчитель. Добро виховується добром, а зло — злом: це одна з важливих закономірностей педагогіки, педагогіки щоденного життя, щоденних взаємовідносин між членами наших сімей. Але іноді в житті зустрічаються факти, ситу-ації, які, на перший погляд, неможливо пояснити ніякими закономірностями.
Для прикладу розглянемо таку ситуацію.
У четвертому класі навчається 24 учні. З них декілька хлопчиків і дівчаток дуже швидко і безпомилково розв'язу-вали задачі. Гордістю вчительки був Михайлик Н. — тала-новитий хлопчик. Йому не потрібно було навіть записувати умову задачі: прослухавши, він швидко її розв'язував, усно виконуючи всі розрахунки. Безумовно, Михайлик отриму-вав тільки відмінні оцінки. Похвалу, захоплення товаришів і вчительки за блискуче розв'язування задач — все це Ми-хайлик сприймав як обов'язкове.
Був у класі й інший учень — Миколка П. Він добре розв'язував задачі, але працював повільно. Іноді отриму-вав четвірки, але в більшості випадків вчителька ставила хлопчику трійки — дуже вже він повільно працював.
Але одного разу трапилось несподіване. Вчителька продиктувала умову складної задачі. До дошки викликала Миколку. Хлопчик, не поспішаючи, з глибоким розумінням пояснив умову задачі і розв'язав її, виконавши всі розра-хунки усно. Клас слухав, затамувавши подих. Вперше за чотири роки навчання вчителька поставила Миколці п'ятірку.
Раптом у класі почувся плач. Учні були дуже здивовані: схилившись на парту, плакав Михайлик. Вчителька зро-зуміла, що коїлося в цей час в дитячій душі — її розривала, мучила заздрість. Хлопчик не міг змиритися з тим, що тепер не тільки він відмінник з математики.
Питання для обговорення
1. Як ви вважаєте, звідки «заповзло» це страшне зло в дитяче серце?
2. Де ж ховається небезпека, від якої необхідно оберіга-ти дитячу душу?
(Думки, виступи батьків).
Вчитель. Дійсно, якщо на плодоносній землі не культи-вується виноград, якщо земля не зрошена потом, то на ній виростає чортополох, хоча чортополох ніхто і не сіє. Так і з людською душею: в роки дитинства її необхідно оберігати від зла утвердженням добра. Тому ви, шановні батьки, повинні дотримуватись одного принципу: постійно оберігати чистоту душі дитини, щоб на плодоносний грунт не потра-пило жодне насіння зла.
Звідки ж потрапляє зло в душу дитини? Від чого її потрібно берегти?
(Думки, виступи батьків).
Вчитель. Так, душу дитини потрібно берегти від душев-ної порожнечі, від такого стану, коли у людини немає нічо-го за душею, нічого святого. Порожнеча душі — це найстрашніше зло. Людина з порожньою душею позбав-лена дорогоцінного щастя — творити добро і протиставля-ти сили своєї душі злу. Шановні батьки! Берегти душу ди-тини — це значить піклуватися про те, щоб в душі її міцно утвердились ті святині, які були б для дитини такі ж дорогі, як власне життя, як честь і совість, щастя і ласка сім'ї. Свя-тинями, які потрібно стверджувати в душі дитини, щоб бе-регти її чистоту, являються:—
віра в добро, віра в те, що людина — творець добра не тільки для себе особисто, а й для інших людей;—
віра у велику, чудодійну силу праці, в те, що працею людина створює свою власну красу;—
віра в самого себе, уміння бачити в собі добро і розум, здатність переживати почуття гордості за самого себе;—
здатність відчувати себе не маленькою пилиною в круговерті долі, а великою творчою силою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Заохочення і покарання. Хочу, можна, не можна, потрібно.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок