Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Використання класифікаторів у системах вимірювання рівня навчальних досягнень

Використання класифікаторів у системах вимірювання рівня навчальних досягнень

Назва:
Використання класифікаторів у системах вимірювання рівня навчальних досягнень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,56 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Використання класифікаторів у системах вимірювання рівня навчальних досягнень


Процес проектування навчального середовища і, особливо, середовища з використанням інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) вимагає чіткої організації обміну інформацією та взаємодії виконавців. Таку взаємодію неможливо організувати без відповідної системи стандартизації. Одним із ключових елементів будь-якої системи стандартизації є відповідна система класифікаторів (довідників). На даний час немає чіткої системи класифікаторів, яку б можна було використовувати в проектуванні навчальних середовищ з використанням ІКТ. Така ситуація особливо критична під час створення та впровадження інформаційних систем збирання, накопичення і вимірювання рівня навчальних досягнень, а також створення, наприклад, дистанційних курсів. Без наявності детальних узгоджених класифікаторів предметних галузей неможливо створювати ефективні інформаційні системи педагогічного призначення. Тому задача створення системи класифікаторів педагогічного призначення є досить актуальною в рамках загальної задачі стандартизації освітніх ресурсів. [5].
Під час проектування навчального середовища розглядаються такі питання:
§ цілей навчання [2];
§ змісту навчання;
§ методів навчання;
§ засобів навчання;
§ процедури (організації) навчання[3, 4];
§ контролю й оцінювання навчальної діяльності та її результатів[1, 6, 7];
§ моделі учня;
§ моделі вчителя.
Кожне з цих питань у разі детального розгляду розкладається на множину дрібніших. Тому для ефективної взаємодії як учасників проектування навчального середовища, так і учасників педагогічного процесу з цих питань необхідне створення відповідних класифікаторів з однозначним встановленням «об’єкта» – «назви» – «опису». Для можливості ж використання таких класифікаторів в інформаційних системах ще, як правило, потрібен і відповідний код для кожного рядка класифікатора.
Класифікатор чи класифікаційна схема (від лат. classis – розряд і facere – робити) – систематизований перелік назв об’єктів, кожному з яких у відповідність поставлено унікальний код. Систематизація об’єктів проводиться згідно з правилами розподілу заданої множини на підмножини (класифікаційні групи) відповідно до встановлених ознак (переліку ознак та їхніх значень), їх відмінності чи подібності.
Види класифікаторів. Класифікатори розроблюються як на рівні окремих підприємств (організацій), відомств, так і на рівні держав. Є такі рівні класифікаторів:
§ міжнародні – стандартні класифікатори, що використовуються в усьому світі;
§ міждержавні – класифікатори, що використовуються в рамках економічних союзів та інших державних об’єднань, наприклад, класифікатори, що використовуються в ЄС, СНД і та ін.;
§ національні чи міжгалузеві – класифікатори, що використовуються в межах держави (вони не повинні суперечити міжнародним класифікаторам);
§ галузеві – класифікатори, що використовуються в межах одної галузі;
§ системні – класифікатори, прийняті окремим підприємством (організацією) для використання в рамках своєї автоматизованої системи (АС). Вони містять інформацію, необхідну для вирішення задач в окремій АС, відсутню в національному чи галузевому класифікаторі.
Методи класифікації. Найчастіше в класифікаторах використовується два методи класифікації: ієрархічний та фасетний. Вибір між цими двома методами залежить від особливостей відповідної предметної галузі. Вимоги для вибору системи класифікації такі:
§ достатня місткість і необхідна повнота, які гарантують охоплення всіх об’єктів класифікації в заданих межах;
§ виправдана глибина класифікації;
§ забезпечення можливості вирішення комплексу задач різного рівня в даній предметній галузі;
§ можливість розширення множини об’єктів класифікації і внесення необхідних змін до структури класифікації;
§ забезпечення можливості взаємодії з іншими класифікаціями однорідних об’єктів;
§ забезпечення повноти ведення і використання класифікатора.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Використання класифікаторів у системах вимірювання рівня навчальних досягнень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок