Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Традиційні уроки історії у своїй конкретизації

Традиційні уроки історії у своїй конкретизації

Назва:
Традиційні уроки історії у своїй конкретизації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,17 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Традиційні уроки історії у своїй конкретизації


План
1. Комбінований урок: «Населення і господарство Аттіки у VIII-VII ст. до н.е.”
2. Комбінований урок: “Перший хрестовий похід”.
3. Урок засвоєння нових знань: “Громадянська війна у США (1861-1865)”.
4. Урок систематизації і узагальнення знань: “Стародавній Єгипет”
5. Урок систематизації і узагальнення знань: «Стародавній Єгипет» (урок розробила методист А.А.Янко-Триніцька)


1. Комбінований урок: «Населення і господарство Аттіки у VIII-VII cт. до н.е.
Основні завдання уроку полягають в тому, щоб пояснити учням як в результаті господарського розвитку в Аттіці зміцнювались соціальні позиції аристократії, а селяни розорювались, як і чому змінилось правління в Афінах, що стало діяти в інтересах аристократії.
Для того, щоб учні краще змогли уявити собі розвиток господарства в Аттіці у зазначений період, необхідно їм нагадати особливості господарського розвитку Аттіки у попередній період. Найкраще це можна зробити в ході бесіди.
Природні умови і заняття населення учні можуть самостійно вивчити по підручнику.
Створення конкретної уяви про розвиток садівництва, городництва, виноградарства, різних ремесел вимагає образної розповіді вчителя і розгляду ілюстрацій.
Розорення селян і ріст боргового рабства можна переконливо показати з допомогою кольорових аплікацій.
Зміни в структурі управління Афінами учні найкраще зрозуміють на підставі порівняння схем управління в гомерівський період і у VIII-VII ст. до н.е.
Таким чином структура даного уроку включає в себе всі елементи процесe навчання: опитування, перехід до вивчення нового матеріалу, вивчення нового матеріалу, закріплення, домашнє завдання), а методи і прийоми використовуються різні: розповідь, бесіда, самостійна робота з підручником, наочність.
Структура і план уроку.
А. Формулювання теми уроку (вступне слово вчителя).
Б. Опитування учнів (приблизно 8-10 хв.): 1. Який період в історії Греції ми вже вивчили? 2. Чому він називається гомерівським? 3. Який час охоплює гомерівський період в історії Греції? 4. Накресліть лінію часу і відзначте на ній гомерівський період (опитування учнів відбувається в ході бесіди).
В. Перехід до вивчення нового матеріалу (постановка вчителем основних питань уроку).
Утворення держав у стародавній Греції ми вивчимо на прикладі однієї з них – Аттіки – Афінської держави. Де ж була розташована Аттіка? Які тут були природні умови? Чим займалось населення? Як і чому змінювалось положення селян і аристократії?
Г. Вивчення нового матеріалу ( приблизно 28-30 хв.):
1. Природні умови і заняття населення Аттіки (основні методи і прийоми: самостійна робота учнів з підручником, бесіда з учнями, яка допомагає їм краще засвоїти цей фрагмент теми).
2. Подальший розвиток господарства в Аттіці( у порівнянні з гомерівським періодом), розорення селян (основні методи і прийоми: пояснення, розгляд ілюстрації, робота з аплікаціями).
3. Аристократи і демос (основні методи і прийоми: зачитування уривка з книги “Стародавня Греція”; використання умовної наочності структурна схема складу населення Афін).
4. Управління в Афінах – панування аристократів (основні методи і прийоми: використання схематичної наочності – схем управління в гомерівський період і в VIII-VII ст. до н.е.; узагальнення вчителя (про сутність держави, яка виникла в Афінах).
Д. Закріплення (4-5 хв.) (основні методи і прийоми: бесіда: 1.Внаслідок чого землі селян переходили у власність аристократів? 2. Якою була доля тих селян, що розорились? 3. Із кого складався демос в Афінах? 4. У чому полягала різниця між багатим і знатним в Афінах?).
Е. Домашнє завдання.


3. Комбінований урок: «Перший хрестовий похід»
Мета уроку: Створити уявлення про Перший хрестовий похід як про подію, яка викликана сукупністю ряду нерелігійних причин.
Завдання уроку: а) освітні: сформувати в учнів поняття «хрестовий похід», «хрестоносці»; виявити причини Першого хрестового походу для різних верств населення; результати і наслідки походу; створити уявлення про держави хрестоносців на Сході; б) розвиваючі: продовжувати розвивати вміння відрізнити привід від причини події; працювати з текстом параграфа підручника і документа; вміння працювати з історичною картою; в) виховні: продовжувати формувати в учнів віротерпимість і толерантність по відношенню до людей інших віросповідань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Традиційні уроки історії у своїй конкретизації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок