Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Формування активності і самостійності майбутніх вчителів математики в процесі самостійної роботи над курсом геометрії 

Формування активності і самостійності майбутніх вчителів математики в процесі самостійної роботи над курсом геометрії 

Назва:
Формування активності і самостійності майбутніх вчителів математики в процесі самостійної роботи над курсом геометрії 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,52 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Формування активності і самостійності майбутніх вчителів математики в процесі самостійної роботи над курсом геометрії 


В сучасній психолого-педагогічній літературі розглядається проблема самостійної роботи студентів з різних позицій і в різних аспектах. Це пояснюється тим, що дана форма організації пізнавальної діяльності студентів відзначається багатосторонністю і багатофункціональністю. Самостійна робота завжди розглядалась як важлива частина навчального процесу і одна з головних його структурних одиниць. Саме вона забезпечує певний рівень засвоєння і закріплення знань, умінь і навичок у процесі навчання. Все більшого значення набуває така функція самостійної роботи, як формування активності і самостійності студентів (3, 12).
На сучасному етапі в зв’язку з орієнтацією реформ на здійснення ідеї безперервного навчання на перший план виступає наступна її функція: сприяти всебільшому зближенню навчання і самоосвіти.
Даний вид пізнавальної діяльності студентів може і повинен сприяти їх підготовці до самоосвіти. Щоб забезпечити таке сприяння, потрібно розглядати самостійну роботу у взаємозв’язку з іншими формами організації навчального процесу. Важливо, щоб завдання для самостійної роботи випливали із змісту лекції або практичного заняття, були мотивовані викладачем в ході заняття, а не лише механічно доповнювали його. Заняття доцільно планувати так, щоб, висвітлюючи тему, підготувати студентів до виконання завдання, створити у студентів враження, що саме відповідальне і важливе доручається їх власним зусиллям. Таке заняття (лекційне або практичне) не вичерпує тему, а викликає до неї більш глибокий пізнавальний інтерес. Утворюється неперервний зв’язок різних видів пізнавальної діяльності студентів. Це допомагає уникнути перевантажень і нераціональних витрат навчального часу, які, як правило, виникають у студентів, коли завдання для самостійної роботи позбавляє їх можливості домислити лекцію, коли воно ставить перед ним трудомістку, але не обов’язкову проблему.
Разом з тим, завдання для самостійної роботи повинні передбачати використання наступних переваг: для самостійного опрацювання важливо залишати те, що важко виконати в аудиторії (завдання при розв’язуванні яких необхідно використання додаткової літератури, персонального комп’ютера, виконання яких потребує значних витрат часу), а не лише завдання на закріплення і повторення, які недостатньо розвивають у студентів любов до предмета, бажання краще і повніше пізнати його.
Щоб викликати інтерес до навчання, потребу в подальшому пізнанні завдання мають бути одночасно дидактично доцільними, мати інтересну форму, бути цікаво сформульованими. Як доводить практика, саме такі завдання, максимально розвивають самостійність студентів, пробуджують їх думку. Завдання потрібно складати таким чином, щоб складність та степінь самостійності поступово зростала. Важливо не лише заздалегідь визначити види тих завдань, що відводяться на самостійну роботу, які доцільно використати, але й спланувати послідовність їх виконання в залежності від матеріалу, який вивчається на окремих заняттях.
Завдання для самостійної роботи потрібно застосовувати, з врахуванням необхідності індивідуального підходу до їх виконання. Одним студентам досить просто запропонувати завдання, вони самі знайдуть спосіб раціонального його виконання, іншим слід пояснити, в який спосіб його потрібно виконати, третіх – попередити про перешкоди і труднощі, які на них чекають.
Проте, названі переваги і можливості самостійної роботи потенційні і можуть бути реалізовані лише за певних умов.
Розв’язуючи завдання для самостійної роботи, студенти засвоюють і готову інформацію, і повторюють матеріал, оволодівають зразками розумових дій, удосконалюють вміння та навички розумової праці. Останні мають особливо велике значення в підготовці студентів до самоосвіти. В ході виконання завдань для самостійної роботи студенти повинні підвищувати рівень володіння вміннями та навичками розумової праці, вміння організовувати самостійну пізнавальну діяльність, отримувати досвід такої діяльності, особливо творчого характеру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Формування активності і самостійності майбутніх вчителів математики в процесі самостійної роботи над курсом геометрії 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок