Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Технологія підготовки вступного тестового іспиту з педагогіки за європейськими нормами і стандартами

Технологія підготовки вступного тестового іспиту з педагогіки за європейськими нормами і стандартами

Назва:
Технологія підготовки вступного тестового іспиту з педагогіки за європейськими нормами і стандартами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,34 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Технологія підготовки вступного тестового іспиту з педагогіки за європейськими нормами і стандартами


Сучасний розвиток України визначається у загальному контексті європейської інтеграції з пріоритетом фундаментальних цінностей загальносвітової культури. Впровадження європейських норм і стандартів в освіту і науку - вимога часу. Болонський процес, організація навчального процесу у вищій школі за кредитно-модульною технологією зумовлюють якісно нові вимоги до контролю і професійної підготовки майбутніх педагогічних фахівців. З урахуванням європейської практики організації контролю якості освіти визначальними стають тестові методи оцінювання у системі особистих навчальних досягнень. З огляду на це, актуальною виявилась підготовка «Збірника тестових завдань з педагогіки» для абітурієнтів, які будуть складати вступний іспит з цієї навчальної дисципліни за напрямом підготовки 6.010102 «Початкова освіта» галузі 0101 «Педагогічна освіта» на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» на базі ОКР «Молодший спеціаліст» [1].
Ми виходимо з того, що тестовий контроль професійно-педагогічних знань вступників (абітурієнти вже є дипломованими молодшими спеціалістами) в сучасних умовах має низку переваг над традиційними методами вступних випробувань: економія витрат часу, перевірка стану засвоєння значної частини навчального матеріалу; одночасна охопленість перевіркою великої кількості осіб; фіксація обізнаності у кількісних показниках; визначення рейтингу, необхідного в конкурсному наборі; кількісна фіксація (в балах) рівня засвоєння матеріалу; зосередженість уваги на відповіді по суті; полегшення оцінювання завдяки однозначності правильних відповідей; отримання об'єктивної оцінки знань абітурієнтів; статистична оцінка результатів вступного випробування.
Масив тестових завдань складено відповідно до навчальної програми нормативного курсу педагогіки, що опановується студентами педагогічного коледжу на другому-четвертому році здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «Молодший спеціаліст». Для підготовки фонду контрольно-перевірочних завдань було проаналізувано весь понятійно-категоріальний апарат педагогіки (методологічні поняття - закони, закономірності, принципи і правила; процесуальні категорії - виховання, самовиховання і перевиховання, навчання, освіта і самоосвіта, формування особистості; суттєві поняття - мета, завдання, зміст, засоби, методи, форми, результати), педагогічні факти, концепції і явища, що містяться у змісті лекційних і практичних, семінарських і лабораторних занять, самостійних, позааудиторних робіт студентів за основними розділами програми: загальні засади педагогіки, теорія виховання, теорія освіти і навчання, школознавство.
При складанні значної частини тестових завдань використовувалися інформативні відомості з історії педагогіки, народної педагогіки, праці видатних педагогів. Це зумовлено тим, що зміст навчальної програми з педагогіки побудований за принципом розкриття педагогічних понять через призму історичного розвитку освіти і виховання. Наявність різноманітних сучасних навчальних підручників і посібників з педагогіки засвідчили деякий «бум» педагогічних понять, термінів і категорій, різнобічність інформації. Тому педагогічні явища і факти відбирались з найавторитетніших літературних джерел, спиралися на народну багатовікову мудрість українського народу, вдалі спостереження і науково виважену оцінку важливих проблем освіти, навчання і виховання в досвіді видатних зарубіжних і вітчизняних корифеїв педагогічної думки.
Значний обсяг та складність окремих завдань зумовлює те, що абітурієнти, які складатимуть екзамен з педагогіки, вже є дипломованими молодшими спеціалістами в галузі освіти і як фахівці повинні відзначатися прагненням до самоосвіти, до набуття всебічної педагогічної ерудиції. В їх арсеналі - вивчення нормативних курсів педагогіки, історії педагогіки та педагогічної майстерності, методик викладання навчальних предметів у початковій школі, досвід позанавчальної виховної, навчальної і переддипломної педагогічних практик, вміння самостійно працювати, і основне - упорядкована педагогічна теорія, багаж методичних прийомів і практичних засобів навчально-виховної роботи з молодшими школярами в умовах сучасної національної школи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Технологія підготовки вступного тестового іспиту з педагогіки за європейськими нормами і стандартами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок