Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Мотиваційні аспекти навчання студентів 1 — 3 курсів протягом робочих триместрів ІнМЕЕЕК ВНТУ

Мотиваційні аспекти навчання студентів 1 — 3 курсів протягом робочих триместрів ІнМЕЕЕК ВНТУ

Назва:
Мотиваційні аспекти навчання студентів 1 — 3 курсів протягом робочих триместрів ІнМЕЕЕК ВНТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,27 KB
Завантажень:
401
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Мотиваційні аспекти навчання студентів 1 — 3 курсів протягом робочих триместрів ІнМЕЕЕК ВНТУ


Вступ.
Відомо, що темпи економічного зростання та рівень добробуту залежать все більшою мірою від інтелектуальних ресурсів, потенціальним носієм яких є студентська молодь. У зв’язку з цим варто підкреслити значення, якого набуває сьогодні якісна фахова підготовка студентства. Основою будь-якого наполегливого навчання, продуктивної роботи є бажання досягти поставленої перед собою мети - матеріальної або духовної, що, в свою чергу, є мотивацією. Мотивація є основним компонентом самосвідомості працівника, що визначає його ставлення до праці, а отже працівник буде працювати з більшою або меншою ефективністю, сподіваючись за свою працю отримати ті чи інші матеріальні або духовні блага для задоволення своїх потреб. Отже, мотивація праці є спонуканням людини до активної діяльності для задоволення матеріально-побутових, духовних потреб і запитів, яке досягається за рахунок її праці. Отже ефективне стимулювання студентів до навчання та отримання якісного рівня знань залишається актуальним питанням у вищих навчальних закладах.
 
Основна частина.
Сучасний спеціаліст в умовах бурхливого розвитку новітніх технологій повинен досконало володіти не тільки глибокими теоретичними знаннями, а й значною мірою мати змогу вирішувати будь-які практичні задачі. Забезпечити відповідний рівень підготовки фахівців дозволяє перехід вищих навчальних закладів на трисеместрову систему навчання, за якою два триместри являються теоретичними, а один – виробничий [1]. У Вінницькому національному технічному університеті на першому та другому курсах усі студенти паралельно із освоєнням основної програми навчання отримують одну із 18 робітничих професій в проекції на майбутні спеціальності, а на кожному наступному курсі (до четвертого) впродовж одного триместру працюють на робочих місцях підприємств та організацій різної форми власності відповідно до здобутої професії, з року в рік підвищуючи свою кваліфікацію [2]. Таке поєднання навчання і виробництва є досить вдалим, так як дозволяє студентам реалізувати свої можливості, досягти поставленої мети, стати більш самостійною і незалежною людиною тощо. Завданням викладачів є стимулювання студентів до здобуття професійних навичок та досвіду не лише винагородою у вигляді високих оцінок, але й використовуючи інші мотиваційні та психологічні прийоми. Взагалі, у теорії мотивації термін “винагорода” має більш широке значення, ніж просто гроші або задоволення, з якими це поняття найбільш часто асоціюється [3]. Винагорода — це все те, що людина вважає цінним для себе. Але розуміння цінності у людей неоднакове, а тому різною є оцінка винагороди та її відносного рівня. Персоналізація (індивідуальна або групова) форм і методів винагороди є фундаментом дієвості будь-якої моделі мотивації, а матеріальні потреби ще довго будуть залишатись домінуючими.
Після 1-го курсу студенти економічних спеціальностей отримують можливість набути робітничу професію «Обліковець: реєстрація бухгалтерських даних». Протягом 3-го триместру студенти проходять виробничу практику безпосередньо на підприємствах, де за кожним першокурсником закріплюється його керівник. Ця практика, з одного боку, є досить ефективним методом навчання, так як студенту, окрім лекцій у аудиторіях, пояснюється все, так би мовити, з перших рук, робітниками, які мають великий досвід роботи, а з іншого боку, це є для студентів незамінним досвідом, так як вони відчувають себе у колективі не просто присутнім, а його часткою, мимоволі переймають професійні звички своїх наставників, безпосередньо беруть участь у виробничому процесі, опановують тонкощі своєї майбутньої професії, які б не могли засвоїти у аудиторіях. Також студенти знайомляться з виробничою дисципліною, вивчають структуру кадрів, обов’язки працівників, відчувають себе часткою процесу виробництва, що вселяє їм повагу до самих себе.
Після проходження робочого триместру та здачі кваліфікаційного іспиту, студент отримує не лише робітничу професію, але й стає зовсім іншою людиною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Мотиваційні аспекти навчання студентів 1 — 3 курсів протягом робочих триместрів ІнМЕЕЕК ВНТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок