Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> реферат: Особистісна модель підготовки викладачів на Заході

Загрузка...

Особистісна модель підготовки викладачів на Заході / сторінка 2

Назва:
Особистісна модель підготовки викладачів на Заході
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,99 KB
Завантажень:
453
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

У наступне десятиріччя подібні навчальні програми були поширені в англомовних країнах: Канаді, Австралії, Англії. Проте на Європейському континенті ідеї "персоналізованої" педагогічної освіти набули найбільшого розвитку і поширення у професійній підготовці вчителів Бельгії, де з метою перебудови системи підготовки вчителів для дітей з датською мовою навчання (Фламандська громада) проводиться широкомасштабне наукове дослідження за участю 20 педагогічних навчальних закладів країни. Керівники проекту - професори Льювенського католицького університету (Catholic University of Leuven) С.Дженсенс, КПітторс і Д.Роббен адаптували головні положення моделі "персоналізованої" педагогічної освіти Ф.Фуллер до сучасних умов і створили свою концепцію "персоналізованої" підготовки сучасного вчителя. Вона вводить у дію одинадцять компонентів:
можливості виявлення студентом своїх професійних інтересів;
відповідальність студентів за власне навчання;
диференційована підтримка;
підтримка, спрямована на розвиток професійних інтересів;
раннє занурення в реальності викладання;
викладацька діяльність вже під час першого року навчання;
ситуація успіху вже у першому досвіді педагогічної діяльності;
диференціація вимог у підготовці до уроків;
спеціалізовано-проблемна орієнтація в теоретичній професійній підготовці;
методи, які використовуються у теоретичній підготовці;
циклічність курсу підготовки.
З точки зору філософії освіти ідея особистісно орієнтованої педагогічної освіти досліджується західними вченими за допомогою категорій суб'єкта, свободи, саморозвитку, цілісності, діалога як форм самовиявлення особистості. У роботах західних учених простежується прямий вплив на підготовку вчителів тих соціальних цінностей, які традиційно пов'язані з індивідуалізмом. За їх допомогою в педагогічній освіті "утверджуються ідеал культурної особистості та ідея індивідуального розвитку майбутнього вчителя". У межах цього підходу педагогічна освіта розглядається як процес становлення та розвитку професійної індивідуальності вчителя. Відповідно до індивідуальної парадигми передбачається, що на поведінку вчителів та на навчальне середовище, яке вони створюють, головним чином впливають особливості спрямувань, прагнень та цільових установок. Тому найвищою цінністю проголошується психічна зрілість майбутніх учителів.
Перехід у сферу формування особистості вчителя — "особистісний вимір" у формуванні та здійсненні педагогічних цілей - передбачає зміщення акцентів у розумінні сутності педагогічної освіти, зокрема, процесу професійної підготовки студентів-майбутніх учителів. Якщо академічно-традиціоналістська і технологічна парадигми педагогічної освіти орієнтуються на засвоєння нормативної навчальної програми (певного об'єктивно заданого змісту) і оцінюється те, що засвоїв майбутній учитель у процесі підготовки, то індивідуальна парадигма акцентує на іншому: навіщо він засвоїв? І тут головним є не те, як майбутній учитель вирішує запропоновані йому завдання, а які завдання він сам поставив перед собою в процесі професійної підготовки.
Особистісний підхід у підготовці вчителя розширює сферу творчого вибіркового (не нормованого іззовні) засвоєння знань. У навчанні, що орієнтується на особистість, а отже, на моральну свідомість майбутнього вчителя, докорінно змінюється функція мотиву в присвоєнні змісту. В традиційному навчанні, де результатом є орієнтування в певній предметній сфері, мотив впливає на процесуальні, а не на змістові характеристики засвоюваних знань, тобто від мотиву і особистісної позиції того, хто навчається, залежить глибина, міцність, усвідомлення та інші якості набутих знань, тобто від мотиву і особистісної позиції того, хто навчається, залежить глибина, міцність, усвідомлення та інші якості набутих знань, але не їх зміст. При засвоєнні ціннісних аспектів матеріалу відкривається якісно нова функція мотивації: мотив зумовлює сам зміст того, що засвоюється, оскільки цінність не просто розуміється (значення), але й приймається (смисл). Оскільки ціннісна структура матеріалу значною мірою вибудовується викладачем (тим, хто цей матеріал викладає), то розуміння поняття "зміст професійної підготовки" втрачає свої чіткі програмні межі, стає функцією, продуктом взаємодії суб'єктів навчальної діяльності.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Особистісна модель підготовки викладачів на Заході

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок