Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Скачати безкоштовно: Особистісна модель підготовки викладачів на Заході

Загрузка...

Особистісна модель підготовки викладачів на Заході / сторінка 7

Назва:
Особистісна модель підготовки викладачів на Заході
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,99 KB
Завантажень:
453
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Що ж є визначальним у вільному прийнятті особистісного рішення? Зміст соттіяльної вимоги чи
психічна організація суб'єкта в конкретний момент?
Очевидно, яким би не був духовно цінним зміст вимоги, він не може сам по собі, ізольовано виступати спонукою до вільного прийняття рішення, оскільки цей зміст завжди зустрічає опір з боку самосвідомості вихованця. Саме від суб'єкта залежить доля зовнішнього впливу - буде він прийнятий чи ні. Тут важливим є те, у руслі якого відношення щодо поставленої соціальної вимоги розгортається діяльність по прийняттю довільного рішення: узгодженості чи конфронтації. Бо ж відомо, що дитині від народження властиві почуття співпереживання як емоційне підґрунтя розвитку в неї моральності. Прояв лише цього емоційного переживання, звичайно, полегшував би прийняття особистісного рішення.
Однак позбутися конфронтації вихованець практично не може, оскільки вона теж має природні витоки, безпосередньо пов'язана з його егоїстичним «Я». До того ж сила егоїстичного прагнення людини набагато більша від її здатності до співпереживання.
Враховуючи це, виховний вплив має бути спрямований на формування у суб'єкта вміння власними силами нейтралізувати дію егоїстичних прагнень і цим самим розчистити поле свідомості для діяльності в межах відношення узгодженості. Виховна робота педагога має бути, таким чином, спрямованою на визнання вихованцем справедливості, певної моральної вимоги і своєї активної відповідальності за неї. Така внутрішня діяльність відбувається шляхом співвіднесення проаналізованого змісту моральної вимоги із власним «Я», як діючим і спроможним самостійно приймати особистісні рішення. Саме усвідомлення суб'єктом власної здатності приймати рішення як цінності є дійовим фактором вільного прийняття етичної норми як мотиву його індивідуальної поведінки.
Важливу роль в усвідомленні вихованцем власного «Я» відіграє також ставлення до себе як причетного до навколишнього світу, як до активного суб'єкта, котрий живе за принципом: «Якщо не я, то хто ж?» Подібне ставлення й може сформуватися через сукупність відповідальних вчинків, через ланцюг прийнятих особистісних рішень. І саме те рішення, над яким працює вихованець у даний момент, є важливою сходинкою до подібної моральної позиції в повсякденному житті.
Інваріант 7. Культивування зворушливого виховного впливу
Сучасна гуманітарна наука у своїх пошуках
смисло-ціннісного виміру людської особистості вичленяє фундаментальний її критерій — міру чуттєвих ставлень до соціального і природного довкілля, до самої себе та міру життя в цілому. Тому предметом вивчення і розвитку стають такі категорії, як сильна совість, глибока любов до інших, глибоке піклування, сила ЕГО, рівень усвідомлення свого Я, життя в повну силу тощо. Лише сильні почуття здатні духовно вдосконалити особистість. Виходячи з цього, слід культивувати проникаюче, зворушливе виховання, а це виховання вищої людської духовності. Таке виховання грунтується на піднесених почуттях, тобто зверхпочуттях - сильної радості, незвичного захоплення, насолоди, натхнення, осявання.
З цією метою необхідно створювати такі ситуації, які б актуалізували ті глибинні резерви душі, які розмірене буденне життя вимагає лише зрідка. Дитину подібно спонукати до таких вчинків, де вона приходить у стан піднесення, захоплення, величності. Переживання величної краси вчинку - це і є його духовностворювальна сила. Треба виховувати ставлення до вчинку як до смислу свого життя. Осявання через переживання зверхпочуттів може бути властивим і людині-егоїсту, прагматику, і тоді вона поводитиметься благородно.
Інваріант 9. Виховання у дитини готовності відстоювати себе як особистість
Особистий розвиток є процесом суперечливим, навіть драматичним, і ця його властивість безпосередньо відбивається на його динаміці та можливому рівні. Згадана особистісно розвивальна колізія обумовлена, перш за все, особливостями соціальної ситуації, в межах якої виховується особистість. Вони ж часто характеризуються такими впливами на підростаючу особистість, які не сумісні з ії позицією, цінностями, переконаннями.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Особистісна модель підготовки викладачів на Заході

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок