Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ПРОЕКТНА МЕТОДИКА ЯК ТЕХНОЛОГІЯ ПІДГОТОВКИ МАГІСТРАНТІВ ДО МІЖКУЛЬТУРНОГО ПРОФЕСІЙНОГО СПІЛКУВАННЯ

ПРОЕКТНА МЕТОДИКА ЯК ТЕХНОЛОГІЯ ПІДГОТОВКИ МАГІСТРАНТІВ ДО МІЖКУЛЬТУРНОГО ПРОФЕСІЙНОГО СПІЛКУВАННЯ

Назва:
ПРОЕКТНА МЕТОДИКА ЯК ТЕХНОЛОГІЯ ПІДГОТОВКИ МАГІСТРАНТІВ ДО МІЖКУЛЬТУРНОГО ПРОФЕСІЙНОГО СПІЛКУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,83 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УДК 378.126:378.147+811.112.2
Кіршова О.В., Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили ПРОЕКТНА МЕТОДИКА ЯК ТЕХНОЛОГІЯ ПІДГОТОВКИ МАГІСТРАНТІВ ДО МІЖКУЛЬТУРНОГО ПРОФЕСІЙНОГО СПІЛКУВАННЯ
У статті розглядається метод проектів, використання якого, на думку автора, надасть можливість удосконалити підготовку викладачів мовних вищих навчальних закладів. Визначено принципи створення професійно орієнтованих проектів і проаналізовано, як вони реалізуються в ході роботи над проектом.
In this article the method of projects is under the author's consideration. Its usage can give a possibility to improve professional training of foreign language teachers in philological higher educational establishments. The principles of professionally-oriented project work are defined and the ways of their realization in the process of project work are analysed. На сучасному етапі розвитку нашої держави як високоцивілізованої країни з належним європейським рівнем економіки, права, культури постала нагальна потреба створення нової генерації особистостей, інтелектуальних, самостійно мислячих, духовно збагачених, освічених, які спроможні виконувати соціальні замовлення суспільства та забезпечувати державні потреби в молодих висококваліфікованих кадрах. Саме тому великого значення надається професійній підготовці майбутніх викладачів іноземної мови (ІМ), зокрема їх підготовці до міжкультурного професійного спілкування.
Проте, як свідчать дані, отримані нами у бесідах з викладачами іноземних мов вищих мовних навчальних закладах України, незважаючи на те, що вже розроблені Типові програми, згідно з якими здійснюється навчання магістрантів, рівень їх професійної підготовки та мовленнєвої компетенції залишається не завжди достатнім. Це пов'язано з тим, що методика навчання магістрантів ІМ не розроблена технологічно. Якщо метод - це сукупність операцій і дій в процесі виконання якогось виду діяльності, то технології (мається на увазі педагогічні технології) - це чітке розроблення цих операцій і дій, певна логіка їх виконання. Якщо методика технологічно не розроблена, вона рідко знаходить широке, і, найголовніше, правильне застосування на практиці.
Слід зазначити, що проблема формування професійної компетенції майбутніх учителів на практичних заняттях з ІМ була об'єктом дослідження в працях багатьох авторів. Так, С.В. Роман [10] розробила методику проведення занять з практики англійської мови з використанням навчально-професійних завдань. О.Б. Репп [9] запропонувала методику формування професійних умінь навчання лексичної сторони іншомовного мовлення. Робота Т.О. Стеченко [13] присвячена формуванню професійно орієнтованої англомовної граматичної компетенції майбутніх учителів. О.В. Пінська [8] при формуванні професійної компетенції зосереджує увагу на писемній комунікації. Т.П. Камаєва [3] професіоналізацію занять з ІМ пов'язує з необхідністю формування професійно-методичних умінь мовленнєвої взаємодії та вказує на важливість вирішення методичних завдань.
Але здійснені дослідження не враховують специфіки професійної підготовки магістрантів, тобто науково-педагогічних кадрів, які працюватимуть у вищій школі. Вищевикладене дає підставу стверджувати, що проблема формування іншомовної комунікативної компетенції (ІКК), і особливо таких її складових, як мовленнєва компетенція (МК) та професійно орієнтована комунікативна компетенція (ПОКК) майбутніх викладачів, все ще залишається недостатньо теоретично і практично дослідженою.
З метою розв'язання цієї проблеми ми звернулися до однієї з сучасних методик навчання - проектної методики, яка, концентруючи у собі найкращі здобутки сучасних комунікативних і проблемних методів навчання ІМ, створює оптимальні умови для ефективної іншомовної комунікативно- пізнавальної діяльності магістрантів під час виконання ними проектів (Т.М. Мартьянова; Е.С. Полат; В.В. Тітова; L. Jung; R.E. Wicke та ін.). Нами було висунуто припущення, що досягнення належного рівня МК та ПОКК магістрантів є можливим за умов навчання магістрантів створення професійно орієнтованих проектів на основі німецькомовних текстів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ПРОЕКТНА МЕТОДИКА ЯК ТЕХНОЛОГІЯ ПІДГОТОВКИ МАГІСТРАНТІВ ДО МІЖКУЛЬТУРНОГО ПРОФЕСІЙНОГО СПІЛКУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок